hana22
30.09.13,12:54
aké doklady je potrebné pri daňovej kontrole predložiť? originál alebo stačia fotokópie. Ďakujem
Tweety
30.09.13,10:57
Chceš povedať, že zo všetkého máš fotokópie? To snáď nie. Predkladáš doklady, ktoré máš v účtovníctve.
Jana103
30.09.13,10:59
ja som im ukázala originály a čo potrebovali si so sebou ešte zobrať a preštudovať, tak som im kopírovala...žiaden originál si so sebou nebrali..ale podľa mňa to je individuálne
hana22
30.09.13,11:23
Ide o to, že kontrolór si vyžiadal papiere doniesť na daňový úrad, oni tu vôbec neprídu. tak sa mi nezdá v poriadku dať z ruky všetky originál doklady. tak sa pýtam.
kn-alka
30.09.13,11:24
dávajú sa originály - tak ako to máš založené v účtovníctve - snáď nechceš kopírovať všetky bločky, čo si počas roka nakúpila?
hana22
30.09.13,11:36
o.k. a čo teraz,ak som originál doklady konkrétne za obdobie 12/2011 pripravila šéfovi a ten ich stratil. Teraz na mňa vybehol, že som mala dať kópie... daňový úrad si opätovne tie doklady vyžiadal...
kn-alka
30.09.13,11:37
to ON ich nemal stratiť !!!
promont maja
30.09.13,11:41
... máš ich určite zaúčtované = takže obtelefonuj všetkých a vyžiadaj opisy dokladov ... ak by sa aj niekto zdráhal, tak si vyžiadaj opis písomne ... ale osobne si myslím, že ak zistia vaši dodávatelia, že ide o daňovú kontrolu ... nebudú ti robiť žiadne problémy ... horšie to bude s bločkami z registračnej pokladnice ... tam by mohol nastať problém ...
hana22
30.09.13,11:42
to mi je jasné, no šéf je šéf a ja som teraz tá zlá... odoslané faktúry nie je problém, aj došlé si dokážem vyžiadať opisy, ale čo s pokladničnými dokladmi z nákupov?
promont maja
30.09.13,11:50
... nič ti neostáva, musíš sa k tomu postaviť a vyriešiť najprv problém okolo daňovej kontroly ... aby boli čo najmenšie škody ... a ako hovorieval môj ocko: " každé zlo trvá tri dni .." ... a držím ti palce, aby ti to dobre dopadlo ... a možnože sa tie doklady zázračne napokon aj nájdu ...
JankaO
30.09.13,11:55
Predkladajú sa originály. Ak nebudete vedieť predložiť doklady, kontrolór takýto výdaj neuzná. Ak bude takýchto dokladov viacej, môže určiť daňovú povinnosť podľa pomôcok. Vo Vašom prípade za stratu dokladov je zodpovedný šatutárny zástupca.