indiga
30.09.13,15:11
Dobrý deň,UPC od 01.08.2013 zvýšila z dôvodu inflácie cenu za používanie káblovej televízie. Čítala som že na základe zákona - § 43 odsek 2 Zákona o elektronických komunikáciách a Všeobecných podmienok na poskytovanie verejných služiebsa dá UPC vypovedať zmluva bez pokuty, ak zmenili podmienky. Písala som do UPC a odpísali mi, že zmluvu bez pokuty som mohla zmeniť iba do 31.07.2013, kým nezačala platiť nová vyššia suma. V zákone však nepíšu o termíne dokedy môžem podať výpoveď. Kde je pravda? Ďakujem
avalik
30.09.13,14:08
§ 44

(6) Účastník má právo odstúpiť od zmluvy o poskytovaní verejných služieb bez sankcií, ak

a) neakceptuje podstatné zmeny zmluvných podmienok, a to najneskôr do jedného mesiaca od oznámenia dotknutej podstatnej zmeny, ktorá bola účastníkovi podnikom oznámená; ak podnik neoznámil podstatnú zmenu zmluvných podmienok, účastník má právo odstúpiť od zmluvy o poskytovaní verejných služieb do jedného mesiaca odkedy sa o zmene dozvedel, najneskôr do troch mesiacov odo dňa účinnosti podstatnej zmeny zmluvných podmienok, účastník nemá právo odstúpiť od zmluvy podľa tohto ustanovenia, ak zmena zmluvných podmienok je priamo alebo nepriamo vyvolaná zmenou všeobecne záväzného právneho predpisu, alebo rozhodnutím orgánu verejnej správy alebo orgánu Európskej únie,
kirkis
30.09.13,16:33
no bez pokuty to nebude pokial je tam viazanosť robil som zmluvy pre upc direct