Luna
27.05.04,13:06
Neviete mi poradiť ako je to s certifikátom na účtovníctvo.Viem že to robí firma SÚVAHA. Potrebujem vedieť či je niečo natom pravdy,že certifikát bude musieť mať každý účtovník.Kto niečo vie o tých certifikátoch,rada by som vedela bližšie info.
Ingrid
27.05.04,11:17
sukús www.suvaha.sk. Ja si certifikát robím,ale osobne si myslím, že nič nové sa tam človek nenaučí. Je to len o tom, aby si mala papier, ktorý v konečnom dôsledku ( dúfam, že len zatiaľ) nič neznamená. A samozrejme o tom,aby si platila a chodila na viac menej povinné školenia, inak ťa môžu vylúčiť z komory.
Zuzana210
27.05.04,11:20
Ohľadne certifikátov a ich získavania pozri suvaha.sk alebo skcu.sk. Uvažuje sa o tom, že ak chce niekto účtovať, bude musieť mať certifikát, ale ešte to nie je isté a podľa mňa na to musí byť zákon. Ja mám prvý certifikát, ale len preto, že mi uznali skúšky z VŠ. Keby so ich musela robiť znova, tak len vtedy keď by som ozaj musela mať certifikát.
Mária
27.05.04,12:27
Certifikát je zatiaľ len o kope peňazí. Platí sa za každú prednášku a prednášky sú skoro iba v Bratislave lebo je lacnejšie ak všetci prídu za jedným prednášajúcim ako jeden prednášajúci za poslucháčmi a aj za každú skúšku sa platí a ešte ani nemôžeš vyhovieť na prvý krát lebo potom by to bolo lacné keď si to všetko spočítaš tak sa neprestaneš čudovať.
Ala
27.05.04,12:30
Ja som začala robiť certifikat ešte v čase, keď sa rozprávalo, že vstupom do EU bude potrebne mať uvedený papier, ale postupom času som zistila, že to vôbec nebude platiť, pretože skoro 70% živnostníkov vedie si učtovníctvo samo a žiadna vláda a ani zákon nemôže nariadiť, aby si obyčajný človek nemohol viesť účtovníctvo. Ak on je spokojný ako si to urobí aj s prípadnými následkámi je to jeho vec. Podľa môjho názoru niekto veľmi na tom zarába. Certifikát som nedokončila /ale niekto zhrabol moje peniaze/, pretože som neurobila skúšku z práva. Hoci som sa pripravovala, tak ako na predchádzajúce, bohužial pán skúšajúci si myslí že je ....., prečo tak píšem:
Urobila som všetko tak ako na predchádzajúcich predmetoch, čiže išla som na školenie už tak neprišiel skúšajúci ale poslal náhradu a táto dáma nevedela nič povedať, takže som znovu vyhodila peniaze von oknom a na samotnej skúške pán vedúci certifikácie na začiatku rozprával, aby sme písali stručne a jasne a pán skúšajúci po odovzdaní písomnky od jednej skúšajúcej vyhlásil, že treba v otázkách rozviesť tému a pod. Ešte podotknem, že jedná z nás sa ho pýtala ako bude hodnotiť písomku, jeho odpoveď znela: "Tak ako uznám za vhodne". Čiže tak som aj ja dopadla a vôbec nemám chuť už získať uvedený papier. A čím ďalej, tak tým viacej vymyšľajú ako získať peniaze, lebo od januára 2004 prijali nové smernice !!!, že cert. účtovník musí absolvovať 35 hodín školenia, ktoré samozrejme organizujú oni!!! Pre účtovníkov, ktorí vedú účtoníctvo pre malých a stredných živnostníkov, tým je úplne jedno či učtovník má nejaký papier, hlavna vec,aby svojej problematike rozumel a urobil mu dobre účtovíctvo a ostatné veci.
zuzana
27.05.04,13:16
Vo všetkom súhlasím s ALOU. Sú to zbytočne vyhodené peniaze.
Luna
27.05.04,13:59
Ďakujem za všetky odpovede.Ja som pred 2 rokmi absolovovala kurz na PÚ (aj to boli zbytočne vyhodené peniaze,všetko som sa aj tak musela naučiť sama),tam nám vraveli že od 2005 bude zákon v platnosti.Tiež mi jedna audit.povedala,že ona sama by tento certifikát nezvládla. Rozmýšľala som nad tým,či ísť alebo neísť dotoho.Ďakujem, už som sa rozhodla.
ekin
27.05.04,14:59
pridám svoj názor tiez, aj ked suhlasim hlavne s alou:
hned na zaciatku som sa prihlasila do certifikacie a zistila som, ze ma to stalo cca 10 tis a mala som za to dostat diplom pomocnej uctovnicky /v tom čase som bola ekonom.namestnik/!! Ked som si zakupila dalsiu literatúru a ziadali chodit na prednasky - tak som si povedala DOST!! Ved v konecnom dôsledku po pár ročnom študovaní a platení, by mi potvrdili, ze môžem robit to, čo robím aj teraz, čiže mám živnosť v oblasti ekonomiky a účtovníctva. Najlepšie na tom je, že pri žiadaní o živnosť mi nechceli uznať prax /mala som jej viac než dosť/, lebo vraj ako ekonom.námestník som nemusela aktívne pracovať a tie roky som musela špeciálne dokladať potvrdením, že som aktívne aj účtovala. Konečne som sa dostala teda druhýkrat v živote k živnostenskému oprávneniu na tú istú činnosť - prvýkrát v roku 1992 a teraz. A čo sa stalo? Zrušili povinnú prax, tuším ani vzdelanie ekonomické netreba a dostanete živnostenský list na účtovníctvo. Nikoho nezaujíma certifikácia ani skutočné vedomosti. Tak o čom to teda bolo, či je? Ktosi si zarobil. Na západe je dôležitý papier, ak chcete robiť audit alebo čosi pre veľku organizaciu. Ale kto vie, ten nič nepotrebuje a pracuje, kolko vládze. Klienti sa len tak hrnú. A to isté aj doma. Je len na škodu, ak v účtovníctve pracujú nezodpovední ľudia, rôzni "rýchlokvasní", ktorí robia hanbu aj zlé meno. Snažme sa robiť svoju prácu poctivo a zodpovedne, pritom vyuzívajme všetky moznosti, aj legislatívne diery, ved o tom to celé je! A nech nám aj PORADA pomáha, vlastne: NA PORADE SI POMÁHAJME SAMI.
Jozef Mihál
28.05.04,06:49
Ekin - 1* !!!
jessica
28.05.04,07:52
Pridávam sa k tej 1*:-)
Certifikácia sa oplatí jedine ak Vám ju platí zamestnávateľ, ak nejakého máte:-)
ekin
28.05.04,10:46
vdaka vam, kolegovia súputnícki...;)
aspon u vas mam za 1*!!!
len čo z toho mám? nikto to nevieeeeeeee, musim si urobit diplom PORADA:p
M3G
01.06.04,19:33
Náš príbeh o "povinnej certifikácii":

Odberatelia nás žiadali, aby sme dali certifikovať obuv ako pracovnú. Pýtali sme sa na príslušnej skúšobni, či treba certifikovať pracovnú obuv. Povedali, že je to nutné. Takže sme dali urobiť príslušné skúšky, stálo to vtedy okolo 50.000 Sk.
Neskôr sme sa dozvedeli, že certifikát na pracovnú obuv ako takú nemusí byť, iba na ochranné prvky ako sú napríklad oceľová špica, protišmyková podošva a podobne.

Záver: Keď chcete niečo certifikovať, prvá otázka by mala byť, načo Vám ten certifikát bude a kde bude platiť. Lebo ľudí, čo by radi certifikovali je požehnane....
Jozef
02.06.04,15:02
Ja som sa na to pytal viacerych kamaratov a skoro vsetci mi potvrdili, ze ten certifikat bude potrebny.Nikto sice nepovedal kedy, ale akonahle sa zmeni zivnostensky zakon a bude to tam zakotvene, nebudeme mat na vyber.
Argument, ze zivnostnika, ktory ma nejaku malu firmicku a je mozno aj sam nemoze nikto nutit aby si nerobil sam uctovnictvo, je mylny.
Pozrime sa kolko povinnosti mame a su dane zakonmi. Nicim inym. Zial, ked to bude zakotvene v zakone, aj ten maly zivnostnik bude musiet mat na vedenie uctovnictva niekoho s certifikatom. A nic proti tomu nezmoze.
Takto to chodi a budeme sa musiet prisposobit.
To je len moj skromny nazor.
ivetka
03.06.04,08:43
Súhlasím zo všetkým čo bolo k tomuto príspevku napísané, teraz je to zbytočné vyhadzovanie peňazí, ale viem, že Jozef má pravdu. Najviac ma rozčuľuje, že mi nik nevie povedať v akom stave je prijímanie zákona, ktorý to bude upravovať. Keď nám zákonodarcavia zakotvia v zákone ako povinnosť, mať certifikát bude to asi dosť neskoro. Veď študovať a robiť skúšky pod takým tlakom, že to musí byť do vtedy a vtedy, /lebo inak budeme bez roboty/ nie je nič príjemné. A ako počúvam bude to aj poriadna finančná záťaž. V tejto chvíli sa neviem rozhodnúť či ísť na VŠ, alebo certifikát.
ANNA
03.06.04,09:31
Pre ivetku:
Rozhodovanie či VŠ alebo certifikát je ťažké. Ale viem, že v niektorých VŠ získaš po absolvovaní 2 semestra osvedčenie, a po absolvovaní 7 semestra získaš národný certifikát a po obhájení titul Bc.
Hanka
03.06.04,10:47
Ivetka jednoznacne VS.
Dada
03.06.04,10:49
Tá VŠ musí byť zameraná na účtovníctvo, či stačí len ekonomický smer alebo ako?
jess
10.06.04,18:30
Nestrašte s tou certifikáciou na účtovníctvo. Ja mám VŠ a vôbec nie ekonomický smer, ale robím účto na živnosť už 8 rokov viacerým firmám a zatiaľ mám daňové kontroly OK. A tak by som potom prišla o robotu a myslím, že to položí potom viacerých.
koalko
02.07.04,16:15
Práve sa rozhodujem,že si spravím certifikát účtovníka pre 1.stupeň, ale čím viacej odpovedí čítam tým viacej som presvedčená, že peniaze viem aj rozumnejšie využiť.
Preto Vám všetkým úprimne ďakuje.
Janca
10.08.04,12:44
Konecne som sa dostala k tejto teme, lebo som chcela zistit vase nazory.
Z dovodu, ze moja sestra pracuje v zdravotnictve 20 rokov a teraz si musi robit Bc. len preto, aby mohla zostat na tom istom mieste a s tym istym platom ma donutilo premyslat o sebe samej.
Tiez robim roky v ekonomickej, mzdovej a aj uctovnickej oblasti. Zacula som sum o certifikacii pred 4 rokmi, ale nevenovala som tomu pozornost. S odstupom casu ale zistujem, ze skusky, temy a dalsie veci okolo tejto certifikacie sa stale pritvrdzuju voci zaujemcom o certifikaciu. Preto som sa do toho pustila aj ja, lebo do dochodku mam este daleko a zohnat solidnu robotu je coraz horsie.
Urobila som I. stupen certifikacie a teraz som zacala II. stupen len z tychto dovodov:
- naklady na certifikaciu su danovo uznanym nakladom aj SZCO, nielen ked to plati zamestnavatel.
-desi ma predstava, ze raz to vyjde v zakone a ja mozem prist o robotu a ucit sa v strese. Som vo veku, kedy sa mi uz na VS neoplati a doporucejem vsetkym VS-kom, ktory maju ekonomicku, aby si tento certifikat urobili, nakolko sa im do urcitej doby zapocitavaju skusky z VS, aj ked su spoplatnene.
- viete dobre ako je to v tomto state, ich nezaujima ci viete, ale ci mate na to, co robite, hoci to robite roky nejaky papier-certifikat. Nestaci Vam prax a skola.
- stoji to sice nekrestanske peniaze, ale napr. aj skusky uz zacali byt aj pisomne aj ustne. Mne osobne sedi pisomna skuska, lebo ked mi nejaka otazka vypadne, vypracujem dalsiu a mam cas sa k tej povodnej vratit.
- co sa tyka toho skolenia, tak ci tak pri tejto praci sa musite stale oboznamovat s novymi vecami a skolenia s tematikou, ktoru urcia oni sa daju absolvovat aj v mieste bydliska a nemusim kvoli tomu chodit do Blavy. Jedno skolenie, ktore poriada skcu alebo suvaha sa musi absolvovat /ja konkretne idem v 10/2004 do B. Bystrice a je bezplatne.
- ten II. stupen si robim preto, lebo po ukonceni I. stupna som len pomocny uctovnik akurat na vystavovanie fa, a nemozem akoze oficialne robit uct. zavierku.
A preto sa na zaver pytam, co budete robit, ked to odklepnu v zakone ???????
Nemienim sa na stare kolena zacat nieco ine a povedzme si uprimne s mladsimi rocnikmi nemame ziadne sance. Radsej prehlbim to co uz viem /aj ked sa to stale meni a niekedy si pripadam, ze nic neviem/.
zuzana
10.08.04,12:56
Podľa mňa ak má niekto ukončenú vysokú školu so zameraním na účtovníctvo a audítorstvo nepotrebuje žiaden certifikát.Máme predsa diplom.Neviem prečo by som mala dvakrát absolvovať to isté!Prečo práve certifikát, ktorý vydáva SKAU je viac ako vysokoškolský diplom?????????
ekin
10.08.04,12:57
sa mi zda, Janca, ze rozmyslas spravnym smerom. Len je otazkou, co bude dalej, kto vsetko bude ovplyvnovat zakony i certifikaciu. Je lepsie v mladsom veku ziskat "papier" na to, co uz vies a studovat neustale. Ale tie peniaze by sa urcite dali aj inde investovat a mozno rozumnejsie. Osobne netusim, co budem robit tesne pred dôchodkom, ci vôbec budem pracovat v tejto oblasti a co bude pre mna dôlezite - ci papier či skusenosti. To je ale trapenie, čo?:o
rosemary
10.08.04,12:57
Ja už dlho uvažujem o certifákovanom účtovníctve, stále sa neviem rozhýbať, môj auditor ma od toho odhovára, vraj to je od veci. Ak je tá certifikácia o tom ako je certifikácia ISO potom som rozmyslená ihneď. Ak ste niekto robili certifikáciu ISO a musíte podľa nej aj robiť, potom viete o čom hovorím.
Paula
12.08.04,09:53
Priznávam, o certifikačnom "čude" sa dozvedám od vás všetkých až teraz. Keď som si v r.1993 zakladala živnosť, stačilo predložiť akékoľvek maturitné vysvedčenie .Tzn., že by uznali aj odborné učilište strojárske s maturitou. Doklad o rekvalifikačnom kurze PÚ, ktorý som absolvovala z vlastnej iniciatívy nikoho na živnostenskom nezaujímal. Keďže trh je presýtený a niet komu čo pomaly predávať, treba vymyslieť certifikáciu aby sa mali čím živiť budúci certifikátori?
Janca
12.08.04,11:30
Diplom je diplom, o tom niet pochyb. Ale aj moja maturita z rustiny za 1 bolo kedysi O.K. aj moja "statna skuska" zo strojopisu a stenogragie. A co mam z toho teraz. Keby som isla robit napr. do cestovky, kvalitnej firmy so zahranicnou ucastou, nie kazdy by mi uznal maturitu z rustiny, ale urcite by si pytal "certifikat z jazyka", min. u nas a maturita z angliny tiez nestaci vase, preco si potom robia studenti certifikaty z renomovanych vysokych skol v Amerike a Anglicku ?
Nie som jasnovidec, ale robit to, kym sa mi to do tej mojej hlavy este vstrebava. Ktovie o rok, o dva. Mozno pojdeme vsetci viac doprava ako dolava.
hron
12.08.04,12:10
Mal by som sice spravit bububu - kedy si spravite certifikat na pracu s pocitacom? Znicit data v nom ulozene nie je velky problem...

Ale o inom som chcel.
Rozdavanie "certifikacnych" papierov je momentalne velmi jednoducha
a rychla cesta k zbohatnutiu. Ale nie preto, ze ma niekto kamaradsofty,
s ktorymi to pretlaci do zakona, ale preto, lebo nik nepyta protihodnotu.
A ta znie - aku zaruku mam, ze vedomosti, ktore certifikat potvrdzuje,
vydrzia v platnosti aspon dva roky? mnohe z nich nevydrzia ani mesiac...)
A ako mozno uplatnit skody sposobene vadou ? Zodpovie si
certifikant zmenu predpisu? Ak ano, tak je vsetko v poriadku...
A zodpovie si certifikant iny danovy nazor uradnika? Zaplati za
sposobenu skodu?
Ak ano, tak je vsetko v poriadku...
Janca
12.08.04,12:16
Aj to je jeden pohlad na vec. Takze je to na kazdom z nas .....
rosemary
12.08.04,12:38
A ešte by bolo dobré zistiť, či certifikáciou Vaších vädomostí Vás aj odmenia.
Janca
15.08.04,05:46
Zatial to stastie mam a ked odleti, budem ho hladat vo firme, ktora moju snahu oceni. Ak nie, zostanem "na volnej nohe".
Asi som naivka, ale dufam, ze si nasu robotu (snad aj za pomoci toho certifikatu) budu casom ostatni viac vazit. "Vonku" je totiz postavena pomaly na uroven pravnikov. Myslim, ze temer vsetci z PORADY musia dennodenne sediet nad zakonmi.
Ale ako som uz raz napisala, je to kazdeho osobna vec a vobec nemienim robit agitaciu na certifikaciu, len som si chcela vymenit svoje nazory s Vasimi.
Oldi
16.08.04,09:03
Veľmi zaujímavá diskusia. Pozorne som si prečítal všetky príspevky a nemôžem napísať iné, ako súhlasím... V každom názore je kúsok pravdy. Môj osobný názor je taký, že momentálne je to vhodný spôsob zbohatnutia pre nemenovanú s.r.o. Súhlasím však s tým, že možno príde doba, kedy naozaj certifikát bude potrebný a tiež si myslím, že komora účtovníkov by bola dobrá vec, ale za momentálnych podmienok a jej pozadí je to o niečom inom. Niekto tu správne poznamenal, aká záruka, ako dlho to vydrží. Pokiaľ bude takáto komora a certifikáty mať podporu aj v zákone a organizácia bude mať postavenie ako SKAU alebo SKDP, potom to bude trošku o niečom inom. Ale zatiaľ je robenie certifikátov zbytočná strata času a peňazí. Je fakt smutné, že za nekresťanské peniaze Vám "uznajú" skúšky z VŠ. Veď je to smiešne. Načo potom štúdium na VŠ ? Robme si všetci certifikáty, a rozpustime akademickú obec, zrušme vysoké školy :-). Pekný deň!
Paula
16.08.04,10:19
Oldi,aj keď mi hrozí,že ma na Porade už asi označia ako rebelanta,nedá mi pridať sa k tvojej poznámke - uznať VŠ. Keď som ju ja končila, titul sa automaticky dával len po absolvovaní niektorých (MUDr.,MVDr.,Ing.....). Ostatní ak ho túžili mať, museli robiť doktorát, čo bolo zopakovanie si štátnych skúšok + celý marxistický cirkus. Prajem všetkým, ktorí končili VŠ ekonomického zamerania, aby aspoň im na základe štúdia vydali bezbolestne certifikát (ak naozaj bude potrebný). A my ostatní bez ohľadu na školy i keď po rokoch praxe, nespočetných daň.kontrolách atd. dáko preskáčeme. Čo už.
mudroš
16.08.04,11:54
To je omyl, SKAU je Slovenská komora audítorov, tá nemá nič spoločné s certifikáciou účtovníkov. Komora audítorov je zriadená zo zákona a stará sa o audítorov a asistentov audítora, t.j. tých, ktorí overujú účtovné závierky.
Komora certifikovaných účtovníkov (bývalý Slovenský zväz účtovníkov) je občianske združenie. Neupravuje ju žiadny zákon. keby ste chceli mohli by ste si tiež niečo podobné založiť.
Celá certifikácia je založená na starom programe vzdelávania, ktorý zväz účtovníkov odkúpil od anglickej firmy prostredníctvom českého zväzu účtovníkov. Dnes už ACCA má iné programy. cetifikát ACCA je uznávaný vo väčšine sveta, ale študuje sa v angličtine. V podstate ale aj ten certifikát nie je nikde povinný. Je to doklad o absolvovaní vzdelania, ktorý je vzhľadom na jeho kvalitu akceptovaný. Je to ale vlastne náhrada účtovného vzdelania v odbore účtovníctva, prípadne audítorstva.
Oldi
16.08.04,13:06
To je omyl, SKAU je Slovenská komora audítorov, tá nemá nič spoločné s certifikáciou účtovníkov. Komora audítorov je zriadená zo zákona a stará sa o audítorov a asistentov audítora, t.j. tých, ktorí overujú účtovné závierky.
Komora certifikovaných účtovníkov (bývalý Slovenský zväz účtovníkov) je občianske združenie. Neupravuje ju žiadny zákon. keby ste chceli mohli by ste si tiež niečo podobné založiť.
Celá certifikácia je založená na starom programe vzdelávania, ktorý zväz účtovníkov odkúpil od anglickej firmy prostredníctvom českého zväzu účtovníkov. Dnes už ACCA má iné programy. cetifikát ACCA je uznávaný vo väčšine sveta, ale študuje sa v angličtine. V podstate ale aj ten certifikát nie je nikde povinný. Je to doklad o absolvovaní vzdelania, ktorý je vzhľadom na jeho kvalitu akceptovaný. Je to ale vlastne náhrada účtovného vzdelania v odbore účtovníctva, prípadne audítorstva.
Presne na toto som chcel poukázať. Mudroš, ak si čítal môj príspevok, presne toto som myslel. Keby mali účtovníci také postavenie ako SKAU alebo SKDP, bolo by to o niečom inom. Lenže žiadna podpora v zákone nie je...
Oldi
16.08.04,13:07
Oldi,aj keď mi hrozí,že ma na Porade už asi označia ako rebelanta,nedá mi pridať sa k tvojej poznámke - uznať VŠ. Keď som ju ja končila, titul sa automaticky dával len po absolvovaní niektorých (MUDr.,MVDr.,Ing.....). Ostatní ak ho túžili mať, museli robiť doktorát, čo bolo zopakovanie si štátnych skúšok + celý marxistický cirkus. Prajem všetkým, ktorí končili VŠ ekonomického zamerania, aby aspoň im na základe štúdia vydali bezbolestne certifikát (ak naozaj bude potrebný). A my ostatní bez ohľadu na školy i keď po rokoch praxe, nespočetných daň.kontrolách atd. dáko preskáčeme. Čo už.
Súhlasím, ale za toľko peňazí ??? Za to, že uznajú skúšky ?
Paula
16.08.04,13:50
Sa mi vidí, že som celú rozoberanú tému zle pochopila. Na jej začiatku som dostala obavu z toho, že bez certifikátu na Slovensku pre mňa "padla".
Oldi
16.08.04,14:03
Tieto obavy sú momentálne zbytočné. "Potreba certifikátu" zatiaľ nemá oporu v žiadnom zákone a myslím, že to v blízkej budúcnosti nehrozí...
Janinka
17.08.04,10:02
Certfikácia by mala zaručiť, že ten, kto ju získa bol preverný, odskúšaný a preto certifikovaný ako účtovník. Ak by napr. stavebná firma chcela prijať účtovníka, tak ten kto sa preukáže týmto certifikátom by mal byť odborne zdatný a mal by vedieť účtovať. Mohla by to byť pomoc pre také firmy, ktoré nevedia posúdiť odbornosť účtovníka. Ako je to naozaj ? Prvý stupeň získajú bez problémov študenti Ekon.univerzity zapísaním skúšok. Mám vo firme kolegyňu, ktorá takto dostala prvý stupeň a je naozaj šikovná, ale počas celej VŠ účtovala! Ale poznám aj takú, ktorá ho zapísaním skúšok získala, ale nie je schopná samostatne účtovať.Takže akú váhu má ten papier? Absolutne súhlasím s tým, že ide o biznis pre SUVAHU. Možno bol nápad dobrý, ale realizácia a podmienky nie. Vizitkou našej firmy je v prvom rade výsledky daňových kontrol bez nálezu, cez 100 daňových priznaní a nie certfikát.
Janca
17.08.04,10:26
Gratulujem k takej firme. Faktom zostava, ze ci si certifikovana alebo nie, ak chces dobre robit tuto pracu vzdelavat sa musis stale. Viem, ze ten certifikat nezarucuje patent na hlavu. Ak clovek nechce prist o klienta, musi sa ucit aj bez neho stale. Ako povedala Janinka je to tzv. "ochranna znamka", ze ten certifikovany by mal vediet o nieco viac ako ten kto absolvuje 2-tyzdnovy kurz ucta a da si inzerat, ze spracuje ucto pre vsetkych. Tak ako sa da "ziskat lacno" certifikat, tak to funguje aj s VS. Len si povedzme, kolko je tam takych, co naozaj nieco chcu a dokazu ?"?"? Cest vynimkam. Ale to uz je o skolstve.
Kaka
02.09.04,14:50
Dnes som len tak po práci "surfovala" a našla som vasu poradu. Hned som sa zaregistrovala a som rada, ze som nasla ludi s podobnymi az rovnakymi nazormi a problemami. Tiez vazne uvazujem o certifikacii. Pracujem v malej ale solidnej firme ako hlavna uctovnicka a sef ma tlaci do vysokej skoly, alebo certifikacie. Dik za nazory na certifikaciu. Rozhodovanie bude velmi tazke..
stahus
13.04.05,19:42
Certfikácia by mala zaručiť, že ten, kto ju získa bol preverný, odskúšaný a preto certifikovaný ako účtovník. Ak by napr. stavebná firma chcela prijať účtovníka, tak ten kto sa preukáže týmto certifikátom by mal byť odborne zdatný a mal by vedieť účtovať. Mohla by to byť pomoc pre také firmy, ktoré nevedia posúdiť odbornosť účtovníka. Ako je to naozaj ? Prvý stupeň získajú bez problémov študenti Ekon.univerzity zapísaním skúšok. Mám vo firme kolegyňu, ktorá takto dostala prvý stupeň a je naozaj šikovná, ale počas celej VŠ účtovala! Ale poznám aj takú, ktorá ho zapísaním skúšok získala, ale nie je schopná samostatne účtovať.Takže akú váhu má ten papier? Absolutne súhlasím s tým, že ide o biznis pre SUVAHU. Možno bol nápad dobrý, ale realizácia a podmienky nie. Vizitkou našej firmy je v prvom rade výsledky daňových kontrol bez nálezu, cez 100 daňových priznaní a nie certfikát.
ahoj ahoj
presne o tom to je! Nie len skola ale hlavne prax. Ja som studentka a nemozem si fakt najst nieco v ucte. Kto chce do firmy zo skoly do firmy? Cloveka, ktory nevie uplatnovat svoje vedomosti. Strasne ma bavi ucto velmi vsak aj studujem VS-uctovnictvo ale co mam z toho. NIC!!!
Teoriu. Fajn ale ako moze uplatnovat tieto vysledky niekto ako ja?
A k tomu certifikatu to za co vy platite my mame v skole. Este, ze nemame ziadne prijmy aspon mozme zdierat nasich rodicov/tss a este spoplatnime skolstvo naco ludom zit/. Ziadna vyhra VS-kym nieje ziadna prax. ZIADNA!
Nemyslite si, ze som nic nehladala. Poslala som plno zivotopisov a nic.


__________________________________________________ _______________
STAHUS
aladin
10.05.05,06:10
KEDžE TU ODznelo že certifikát nie je patent na rozum , snad by pomohla ta veci že nie každý by si mohol bybaviť živnostenské opravnenie na učtovnictvo. Pamätám sa na časy ked som si to vybavoval ja boli tam určité podmienky. takže ja som tiež skor za sprisnenie takýchto podmienok. samozrejme to rieši len uctovnikov živnostnikov. uctovnikov v pracovnom pomere vyssie uvedene neriesi.. :-((
Johanka
13.05.05,07:51
Je tu niekto, kto ide na skúšku Manažérske účtovníctvo? Potrebujem konzultáciu.
remenova
13.05.05,10:45
Ja som tiez povodne uvazovala o certifikacii, ale ked som si predstavila, kolko penazi obnasa len 1. stupen, aj ked by mi teoreticky mohli uznat nejake skusky, a to by som mala len 1. stupen, tak neviem neviem, ved to co som sa naucila v robote za 3 roky praxe, mi ani zdaleka nedala VS a urcite mi neda ani certifikat. Aj tak sa ucim len to co potrebujem k svojej praci, pretoze vssetko ostatne velmi rychlo vypracha z mojej hlavicky. A okrem toho za poslednych par mesiacov, ked som si hladala novu pracu, nasla som ponuky od velkych spolocnosti so zahranicnou ucastou a nikde nemali v podmienkach certifikat. Takze pokial ma to nesuri, neviem preco by som mala vyhadzovat peniaze do vzduchu. Nehovorim, ze by mi to bolo uplne na nic, ale za tie peniaze urcite nie.
Janca
17.05.05,09:23
Po dlhej odmlke som odbehla na PORADU a chcela by som poprosit niekoho, kto absolvoval na II. stupni skusky z Manazerskeho uctovnictva, Manazerskych financii a Kvantitavnych metodach ... o poskytnutie nejakych materialov, popr. si spomenul na otazky, pomohlo by mi to. Mam ucebnice, ale uprimne, mam z toho des.
Takze ak by mi niekto mohol pomoct, budem povdacna..... Dakujem. Janca
Johanka
13.06.05,07:11
Je tu niekto, kto má za sebou ústnu skúšku z Manažérskeho účtovníctva a mohol by poradiť , čo sa tam treba učiť???
Johanka
13.06.05,09:04
Iba opakujem otázku.
Jara
13.06.05,11:22
Je potrebné obrátiť sa na Noriku Mojsejovú na Pereš....
rosemary
13.06.05,12:00
Jarka,nonono!!!! Johanka má pred skúškou, a ty si z nej uťahuješ?
Možno nás tady Norika tajne číta, ale poradiť? treba najprv zaplatiť.
Jara
13.06.05,12:39
Myslela som to samozrejme, zo žartu. No keď má 2. stupeň tak nech ukáže čo v nej je... Myslím, že ona nemá čas na čítanie Porady, len na bulvár a potom povie, že to nesleduje. No ospravedlňujem sa, nakoľko to bolo len ako vtip na odreagovanie, a iste nepatrí tu do serioznej témy.
Johanka
13.06.05,15:05
Je tu niekto, kto má za sebou ústnu skúšku z Manažérskeho účtovníctva a mohol by poradiť , čo sa tam treba učiť???Ďakujem aspoň za Mojsejovej adresu.
Janca
29.09.05,10:08
Asi neskoro ale od kamosky viem, ze si tahala otazku a ze si vybrala kalkulacne vzorce a vsetko okolo nich. Ustna skuska vraj bola lahka, viď vysledky na www.suvaha., aka bola uspesnost. Teraz, ked sa to po novom ma pisat, budeme toho musiet vediet viac.
Zorka66
16.11.05,13:55
Počula som, že vraj sa už konečne pripravuje zákon o certifikovaných účtovníkoch. Vie niekto o tom niečo bližšie?
Janette
22.04.06,06:37
Ahojte, veľmi by som sa chcela vrátiť k certifikácii účtovníkov u nás na Slovensku. Ešte nejaké iné organizácie sú na Slovensku okrem Súvahy, ktoré niečo takéto organizujú? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti, a aké?
Melnick
22.04.06,07:08
Ahojte, veľmi by som sa chcela vrátiť k certifikácii účtovníkov u nás na Slovensku. Ešte nejaké iné organizácie sú na Slovensku okrem Súvahy, ktoré niečo takéto organizujú? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti, a aké?

Certifikát je možné získať aj cez: HUMBOLDT- Inštitút
diaľkového štúdia.

humboldt@humboldt.sk
dajana16
04.05.06,07:39
Certifikát je možné získať aj cez: HUMBOLDT- Inštitút
diaľkového štúdia.

humboldt@humboldt.sk

Prave som tam volala, ale dostala som odpoved, ze je to len klasicky rekvalifikacny kurz.:(
Melnick
04.05.06,08:57
Prave som tam volala, ale dostala som odpoved, ze je to len klasicky rekvalifikacny kurz.:(

Dajana ,nemám ekonomické,ale pedagogické vzdelanie
a od Humboldt mám: ""Osvedčenie o získanom vzdelaní
s celoštátnou platnosťou".Takže neviem:confused: :confused: :confused: .
marcik
21.10.06,11:06
Robím iba JÚ ale popri práci sa účím PÚ a dostala som otázku či mám cert.účtovníka? Viem o čo ide,ale aj tak som si prečítala vašich niekoľko príspevkov. Odpovie mi niekto kto ho má,a akú má skúsenosť s jeho uplatnením? Alebo inak, dalo Vám niečo toto štúdium? Mám len stredošk.vzdelanie a som SZČO. Ale čo ak raz bude toto moje povolanie podmienené certifikátom?!Zvažujem aj VŠ v BB.
Melnick
21.10.06,11:09
Robím iba JÚ ale popri práci sa účím PÚ a dostala som otázku či mám cert.účtovníka? Viem o čo ide,ale aj tak som si prečítala vašich niekoľko príspevkov. Odpovie mi niekto kto ho má,a akú má skúsenosť s jeho uplatnením? Alebo inak, dalo Vám niečo toto štúdium? Mám len stredošk.vzdelanie a som SZČO. Ale čo ak raz bude toto moje povolanie podmienené certifikátom?!Zvažujem aj VŠ v BB.

To je to najlepšie čo Ťa napadlo.:)
marcik
21.10.06,11:14
Tá odpoveď bola jednoznačná !! fíííha!! Tak asi certifikát je o ničom! Som rada že je to tak. Len tročku ma asi potrápia jazyky..ta doba v ktorej nás učili bola trošku iným smerom.Aj tak vďaka! Už rok s tým zaháľam,ale aso na rok to skúsim! Vďaka!
Melnick
21.10.06,14:28
Tá odpoveď bola jednoznačná !! fíííha!! Tak asi certifikát je o ničom! Som rada že je to tak. Len tročku ma asi potrápia jazyky..ta doba v ktorej nás učili bola trošku iným smerom.Aj tak vďaka! Už rok s tým zaháľam,ale aso na rok to skúsim! Vďaka!
Nie,nie nepovedala som ,že certifikát Ti je nanič.Ale ,že si sa správne rozhodla v tom,že chceš študovať.
Aj keď neplatí vždy: mať školu = vedieť.;) :)
ekopo
21.10.06,14:32
Robím iba JÚ ale popri práci sa účím PÚ a dostala som otázku či mám cert.účtovníka? Viem o čo ide,ale aj tak som si prečítala vašich niekoľko príspevkov. Odpovie mi niekto kto ho má,a akú má skúsenosť s jeho uplatnením? Alebo inak, dalo Vám niečo toto štúdium? Mám len stredošk.vzdelanie a som SZČO. Ale čo ak raz bude toto moje povolanie podmienené certifikátom?!Zvažujem aj VŠ v BB.
Myslím si, že certifikát je v súčastnej podobe a legislatíve absolútne zbytočný, je to len /tak ako to už bolo niekoľkokrát spomenuté/ vyhodenie peňazí. Živnostenský list v súčastnej podobe mám od 1992 a vtedy som musel spĺňať na tú dobu dosť kruté podmienky. Tuším pri úplnom SŠ vzdelaní ekonomického smeru = 10 rokov praxe, pri VŠ = 5 rokov praxe, všetko som musel preukázať. Takto nejak to malo zostať aj dnes a bolo by po problémoch. Myslím, že ŽL mi už nikto nezoberie, tak načo certifikát. A viete si predstaviť, že keď niektorému zákazníkovi otrčím teraz certifikát, že mi zaplatí viac?:confused:
hbenkovicova
10.12.06,17:28
Hladam niekoho kto sa zucastnil praktickeho cvicenia v ramci skolenia uctovnictvo 2 8. - 10. novembra 2006 s Ing. Szaszom. Mam zaujem o testy ktore sa riesili na praktickom cviceni. Dakujem
Boneta
04.01.07,09:21
Dostala som ponuku stať sa členom CUS. Chcem sa opýtať, či ste niekto členom a aké máte skúsenosti. Ďakujem.
Johanka
04.01.07,09:27
To je čo ?
Boneta
04.01.07,09:32
To je čo ?

Johanka, CUS - Centrum účtovníkov Slovenska, vzdelávacia organizácia, so sídlom v Banskej Bystrici.
Johanka
04.01.07,09:48
Ja som v SKCÚ - Slovenská komora certifikovaných účtovníkov.
O ničom :mad: .
Rooibos
04.01.07,10:00
Zrušili povinnú prax, tuším ani vzdelanie ekonomické netreba a dostanete živnostenský list na účtovníctvo. Nikoho nezaujíma certifikácia ani skutočné vedomosti. Tak o čom to teda bolo, či je? Ktosi si zarobil......Je len na škodu, ak v účtovníctve pracujú nezodpovední ľudia, rôzni "rýchlokvasní", ktorí robia hanbu aj zlé meno. .

Som velmi rada, ze Luna sa spytala na certifikaciu a zacala tuto debatu. Prispevky hlavne od Aly, Janci, Ekin ako keby mi hovorili z duse!!! Nechce sa mi mysliet na to, ze momentalny efekt z mojich certifikatov je len ten ze som minula dost penazi a casu.
Certifikaciou sa to este len zacina. Ved musime absolvovat povinne skolenia, ktore sa organizuju len v BA, 1-2 za rok, na ktore ked sa dostatocne skoro neprihlasite sa ani nedostanete.
Je velkou skodou, ze tu nie je legislativna ochota, aby sa povinnost certifikacie dostala aj do zivnostenskeho zakona. Nechcem znevazovat svojich kolegov, ale je smutne ze castokrat plati ze ten kto ma d...u je uctovnik. A to bohuzial plati aj v inych profesiach! Na co je potom komora? Vychadza mi z toho, ze im sucasny stav vyhovuje. Chybou urcite je ze sa chovame ako "spravni" Slovaci a nic proti tomu nerobime.
Dufam, ze sa raz postoj k certifikacii legislativne zmeni, ved sme v EU, ci nie?!
Johanka
04.01.07,18:11
Komora je spokojná, XY s.r.o. tiež. Prečo by aj neboli?
Nerobia pre nás absolútne nič. Školenia za takú istú cenu ako pre nečlenov, raz za čas časopis Zvesti . K tomu ťažký bratislavský centralizmus.
To, že vedenie účtovníctva je voľná živnosť netreba komentovať. Nemusí to byť podmienené zrovna certifikáciou. O tom ,ako je hodnotené v spoločnosti povolanie účtovník, som sa na Porade "rozplývala" už veľa razy....
Melnick
04.01.07,18:21
Ja keď som si vybavovala ŽL , otrčila som certifikát a prekvapená som bola ,že ho vôbec nechceli,naopak keď videli môj údiv mi povedali,že dnes nemusí preukázať záujemca ani to, že má ukončené základné vzdelanie.:eek:
Vraj účtovné programy sú na takej úrovni,že ....................
Takže ,neviete ,prečo potom chceme od seba navzájom rôzne rady,keď určite všetci máme dobré softy???????
skaspa
04.01.07,18:55
Certifikácia bude "zbytočná" dovtedy (a to bude asi na pekne dlho) dokedy si každý bude môcť robiť účtovníctvo sám; mnoho živnostníkov a SZČO si robia účtovníctvo sami a teraz si predstavte, že by na to potrebovali napr. certifikát.
Dokedy nemá komora účtovníkov takú zákonnú oporu ako napr. daňový poradcovia alebo audítori je akákoľvek certifikácia viacmenej zbytočná.
Za účtovníctvo je vždy zodpovedný podnikateľ a je preto len na ňom, či si bude robiť účto sám, alebo to zverí účtovníkovi. Výhodu certifikácie vidím len v tom, že účtovník ako držitel takéhoto certifikátu získa oproti nedržiteľovi konkurenčnú výhodu, ale záleží len na ňom ako to využije a či na túto skutočnosť budú prihliadať aj podnikatelia. Ale osobne si myslím, že im je viacmenej jedno, či jeho účtovník je držiteľom certifikátu, dôležité pre neho je, aby bolo dobre spravené účtovníctvo a dobre dopadali daňové kontroly a to mu žiadny certifikát nezaručí (ale môže o niečom nasvedčovať). Myslím si, že takým najlepším certifikátom pre účtovníka je protokol o daňovej kontrole bez nálezu.:D
A po prečítaní príspevkov v tejto diskusii som dospel k záveru, že z certifikátov si niekto spravil len dobrý biznis.
Milan Benka
04.01.07,18:59
Certifikácia bude "zbytočná" dovtedy (a to bude asi na pekne dlho) dokedy si každý bude môcť robiť účtovníctvo sám; mnoho živnostníkov a SZČO si robia účtovníctvo sami a teraz si predstavte, že by na to potrebovali napr. certifikát.
Dokedy nemá komora účtovníkov takú zákonnú oporu ako napr. daňový poradcovia alebo audítori je akákoľvek certifikácia viacmenej zbytočná.
Za účtovníctvo je vždy zodpovedný podnikateľ a je preto len na ňom, či si bude robiť účto sám, alebo to zverí účtovníkovi. Výhodu certifikácie vidím len v tom, že účtovník ako držitel takéhoto certifikátu získa oproti nedržiteľovi konkurenčnú výhodu, ale záleží len na ňom ako to využije a či na túto skutočnosť budú prihliadať aj podnikatelia. Ale osobne si myslím, že im je viacmenej jedno, či jeho účtovník je držiteľom certifikátu, dôležité pre neho je, aby bolo dobre spravené účtovníctvo a dobre dopadali daňové kontroly a to mu žiadny certifikát nezaručí (ale môže o niečom nasvedčovať). Myslím si, že takým najlepším certifikátom pre účtovníka je protokol o daňovej kontrole bez nálezu.:D
A po prečítaní príspevkov v tejto diskusii som dospel k záveru, že z certifikátov si niekto spravil len dobrý biznis.

Krutá realita na Slovensku.
ekopo
04.01.07,19:13
Certifikácia bude "zbytočná" dovtedy (a to bude asi na pekne dlho) dokedy si každý bude môcť robiť účtovníctvo sám; mnoho živnostníkov a SZČO si robia účtovníctvo sami a teraz si predstavte, že by na to potrebovali napr. certifikát.
ifikácia viacmenej zbytočná.

Len s týmto celkom nesúhlasím, možno som zle pochopil. Prečo by si nemohol robiť SZCO účtovníctvo sám, keď zaň aj tak zodpovedá??? Aj na aute si niektoré veci opravím sám a nie som automechanik. Ale ináč plný súhlas, mal som tu nejaký príspevok.
skaspa
04.01.07,19:28
Len s týmto celkom nesúhlasím, možno som zle pochopil. Prečo by si nemohol robiť SZCO účtovníctvo sám, keď zaň aj tak zodpovedá??? Aj na aute si niektoré veci opravím sám a nie som automechanik. Ale ináč plný súhlas, mal som tu nejaký príspevok. ja som nechcel povedať, že si nemôže robiť účtovníctvo sám, ale že dovtedy je certifikácia zbytočná; to máš také isté ako keby si podnikateľ mohol overiť účtovnú závierku sám, načo by potom platiľ audítara;
chcel som tým naznačiť, že by muselo byť zákonne ošetrené, že si nemôže robiť účtovníctvo sám, ale musí to robiť napr. člen komory účtovníkov
a taký zákon, ktorý by niečo takéto "prikazoval" podľa mňa nepríjmu, lebo by to zapríčinilo veľkú nevôlu tých, ktorý si robia účtovníctvo sami, ale aj ostatných podnikateľov a aj oni majú predsa nejaké to lobby a tlaky cez svoje podnikateľské komory, združenia a čo ja viem čo; takýmto zákonom by sa im zvýšili "nútené" náklady na účtovníka
Johanka
04.01.07,19:36
Výhodu certifikácie vidím len v tom, že účtovník ako držitel takéhoto certifikátu získa oproti nedržiteľovi konkurenčnú výhodu, ale záleží len na ňom ako to využije a či na túto skutočnosť budú prihliadať aj podnikatelia.

Skúsenosť certifikovanej kolegyne : dala si do inzerátu "certifikovaný účtovník spracuje ....". Pani sa jej do tlf spýtala: "To nemáte žiadnu školu, iba certifikát?"
Drvivá väčšina podnikateľov ( žiaľ ani veľa účtovníkov ) ani netuší čo to certifikovaný účtovník je, berú to ako rekvalifikačný kurz ! Toto je vizitka Slovenskej komory certifikovaných účtovníkov.
Johanka
04.01.07,19:47
veľkú nevôlu tých, ktorý si robia účtovníctvo sami,[/u] ale aj ostatných podnikateľov a aj oni majú predsa nejaké to lobby a tlaky cez svoje podnikateľské komory, združenia a čo ja viem čo; takýmto zákonom by sa im zvýšili "nútené" náklady na účtovníka

Nech si robia účtovníctvo sami, ale mohli by sme im ho "overiť".
Audítori by sa (asi ) neurazili, ani daňoví poradcovia sa (asi ) nevešajú z toho , že sa im motáme do roboty spracovávaním daňových priznaní, daňovým poradenstvom ... A čo právnici? Koľkí suplujeme klientom právnikov - píšeme zmluvy atď.
Ale ... možno je tlak - opačný ako by sme potrebovali - aj z SKDP a z SKAÚ. Oni majú legislatívny rámec slušný a my by sme im brali robotu :confused: ?

Páči sa mi výraz "nútené náklady na účtovníka" - aj vy sa s tým stretávate, že účtovník je zlo, ktoré iba čerpá koruny?
Anja111
04.01.07,19:59
Páči sa mi výraz "nútené náklady na účtovníka" - aj vy sa s tým stretávate, že účtovník je zlo, ktoré iba čerpá koruny?

Skoro na každom kroku.
Monika Kováčová
04.01.07,20:17
A mňa niekedy aj pochvália a niekedy aj bonboniéru donesú... Ale väčšinou som nútený náklad...
bv_alexandra
08.11.08,16:11
Nenájde sa niekto kto absolvoval skúšku právo na 1.stupen certifikátu. premeškala som seminár a potrebovala by som získať obsah čo obsahuje táto skúška kedže v decembri sú skúšky. vrelá vďaka:)
bv_alexandra
09.11.08,06:47
posúvam:)
Daggmar
27.10.09,08:46
Nenájde sa niekto kto absolvoval skúšku právo na 1.stupen certifikátu. premeškala som seminár a potrebovala by som získať obsah čo obsahuje táto skúška kedže v decembri sú skúšky. vrelá vďaka:)

Našiel sa vtedy niekto ? Viem, že to bolo pred rokom,ale skúšky ( konkrétne na právo I a ekonomika I) sú aj tento rok a bola by som veľmi rada keby sa mi niekto ozval ... môžme si vymeniť poznámky zo seminárov,prípadne sa spolu pripravovať na skúšky. Prijímam každú pomoc aj radu, hlavne potrebnú literatúru k tomu ...
Daggmar
07.11.09,17:48
Nenájde sa niekto kto absolvoval skúšku právo na 1.stupen certifikátu. premeškala som seminár a potrebovala by som získať obsah čo obsahuje táto skúška kedže v decembri sú skúšky. vrelá vďaka:)

Našiel sa vtedy niekto ? Viem, že to bolo pred rokom,ale skúšky ( konkrétne na právo I a ekonomika I) sú aj tento rok a bola by som veľmi rada keby sa mi niekto ozval ... môžme si vymeniť poznámky zo seminárov,prípadne sa spolu pripravovať na skúšky. Prijímam každú pomoc aj radu, hlavne potrebnú literatúru k tomu ...[/QUOTE]


PROSÍM NIK ???
betka
04.02.10,17:52
Prosím Vás, mám nezvyčajnú otázku.:o:o:o:o

Neviete aký rozsah strán má kniha od:

prof. Ing. Valach, J., CSc.
FINANČNÍ STRATEGIE (ČR)

Audítorstvo L. Kareš

Analýza účtovnej závierky A. Šlosárová a kol.

Medzinárodné účtovné štandardy na zostavenie účtovnej závierky IFRS/IAS M. Tumpach

Ak máte info aspoň o jednej, ďakujem moc
ekopo
04.02.10,19:40
Prosím Vás, mám nezvyčajnú otázku.:o:o:o:o

Neviete aký rozsah strán má kniha od:

prof. Ing. Valach, J., CSc.
FINANČNÍ STRATEGIE (ČR)

Audítorstvo L. Kareš

Analýza účtovnej závierky A. Šlosárová a kol.

Medzinárodné účtovné štandardy na zostavenie účtovnej závierky IFRS/IAS M. Tumpach

Ak máte info aspoň o jednej, ďakujem moc

Analýza účtovnej závierky = 478 strán


INFO:

Vysokoškolská učebnica rieši problematiku účtovnej závierky komplexne, pričom v konkrétnych oblastiach sa zameriava na analýzu v podnikateľskej účtovnej jednotke. Všeobecne charakterizuje účtovnú závierku a vysvetľuje podstatu bilančnej politiky účtovnej jednotky. Ďalej sa podrobne analyzujú uzávierkové operácie s dôrazom na účtovnú analýzu a uvádza sa postup pri uzavieraní účtovných kníh. Na individuálnu účtovnú zavierku podnikateľa nadväzuje finančná analýza, rozpracovaná teoreticky a ilustrovaná na príklade. Samostatné kapitoly sú venované konsolidovanej účtovnej závierke a podstate bilančných teórií a pre úplnosť aj mimoriadnym účtovným závierkam a harmonizácii účtovníctva.

Učebnica je určená študentom na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave v prvom stupni štúdia (bakalárske štúdium) a vybrané okruhy problémov aj pre tretí stupeň štúdia (doktorandské štúdium). Je vhodným študijným materiálom aj pre rôzne formy vzdelávania v oblasti účtovníctva po zvládnutí metodiky účtovania, napr. pri príprave uchádzačov na audítorské skúšky, na skúšky certifikovaných účtovníkov a v praxi ako pomôcka pri zostavovaní účtovnej závierky a jej následnej analýze (napr. pre manažérov).

Rok vydania: 2006
Počet tlač. strán: 478
Väzba: tvrdá
Formát: B5
ISBN-80-8078-070-06
ekopo
04.02.10,19:42
Medzinárodné účtovné štandardy = 473 strán

INFO:

Vstup Slovenskej republiky do Európskej únie sa spája s množstvom procesov súvisiacich s prispôsobovaním sa požiadavkám tohto zoskupenia. Jedným z nich je aj tlak na zjednotenie predpisov v oblasti účtovníctva, s cieľom dosiahnuť porovnateľnosť údajov z účtovných závierok, a to bez ohľadu na sídlo podniku, zostavujúceho účtovnú závierku. Na tento účel sú vydávané Medzinárodné štandardy pre zostavenie účtovnej závierky (IFRS).

Cieľom publikácie nie je opis obsahu jednotlivých štandardov IFRS/IAS, ale práve naopak, autor sa snaží vysvetliť jednotlivé vecné problémy na základe ustanovení relevantných štandardov. Výsledkom je teda taký spôsob prezentácie, ktorý by mal v čo najväčšej miere vychádzať z potrieb potenciálnych používateľov pri aplikácii týchto štandardov v praxi.

Publikácia je určená najmä širokej účtovníckej verejnosti, ktorej by mala pomôcť pri prechode na medzinárodné účtovné štandardy, a to najmä pri zostavovaní účtovných závierok v súlade s týmito štandardmi.

Rok vydania: 2006
Počet tlač. strán: 473
Väzba: tvrdá
Formát: B5
ISBN-80-8078-072-2
ekopo
04.02.10,19:54
audítorstvo = 392 strán

INFO

Publikácia je prvou originálnou prácou určenou audítorom, asistentom audítora, ako aj študentom vysokých škôl ekonomického zamerania. Originálne je celkové poňatie, a to ako "výňatky z denníka asistentky audítora ...". To umožnilo prezentovať problematiku audítorstva veľmi jasne, ľahko a účelne z hľadiska praktického použitia.
Jej autormi sú audítori, ktorí nielen ovládajú teóriu auditu, ale majú predovšetkým bohaté praktické skúsenosti z prác v renomovaných medzinárodných audítorských spoločnostiach (veľká štvorka). Vhodne sa v nej kombinujú teoretické poznatky s krátkymi príkladmi a otázkami. Vysvetľované audítorské postupy sú v súlade s Medzinárodnými audítorskými štandardmi (ISA), ktoré sú od roku 2004 povinnými audítorskými štandardmi na Slovensku a zohľadňujú sa ISA platné pre audity finančných výkazov zostavených za účtovné obdobia začínajúce 15. decembra 2004.
betka
06.02.10,18:58
ďakujem Ivan. Práve tieto tri kusy som si objednala.

Na finanční strategii v češtine sa pre tento rok ešte vykašlem... Nekdy příšte.... Predpokladám, že táto bude mať rozsah cca 700-900 strán, pretože je i dosť mastná....
Horskyhotelier
09.10.10,13:44
Zdravim vsetkych.
pre tych,ktori si chcu zvysit kvalifikaciu mam na predaj komplet 18 knih na uspesne zvladnutie Uctovnictva.
V r.2009 som robil Certifikat z Uctovnictva(Certificate in Accounting)cez Open University.Je to rocny kurz,uznavany medzinarodne.
Mam na predaj 16 knih +2 ako doplnkova literatura.
Viac info o kurze na stranke Open University/Business

k dispozicii su aj 3CD s modelovymi situaciami a otazkami s odpovedami.
mnoztvo prikladov a vypoctov.

Tieto knihy su idealne pre tych,co studuju ACCA,kedze knihy obsahuju material pre F1-F3 papers.
cena je iba €100 (k dispozicii vsetky knihy-18 + 3cd)
knihy su v anglictine

odpoviem na vsetky otazky