Dáša_
30.09.13,18:23
Ako počúvam, koľko podnetov dostali daniari na "divné" pokladničné bločky, tak mám pocit, že ostatí podnikatelia, zvlášť tí veľkí si môžu vydýchnuť :D Kým toto skontrolujú, tak dostanú budúci týždeň ďalšiu tisícku...
A všetci ostatní konečne zaznamenajú zmenšenú buzeráciu zo strany štátu :D :D Iné, ako kontroly vadných bločkov nebudú stíhať...

Tak konečne som pochopila, o čo išlo, keď sa stále hovorilo o znižovaní byrokratického zaťaženia podnikateľov
misoft
30.09.13,21:22
No zatiaľ znížia zaťaženie daňových kontrolenkov :D - už pôjdu len po vylosovaných bločkoch a kasách, ktoré ich vytlačili (prípadne podnety dali) - ostatné - nevylosované, ale "skontrolované" - tie to majú v suchu (i pokladne).
Výsledok - miesto niekoľko sto kontrol im bude stačiť niekoľko desiatok - a všetko za rovnaký plat.
julysak
01.10.13,05:57
No zatiaľ znížia zaťaženie daňových kontrolenkov :D - už pôjdu len po vylosovaných bločkoch a kasách, ktoré ich vytlačili (prípadne podnety dali) - ostatné - nevylosované, ale "skontrolované" - tie to majú v suchu (i pokladne).
Výsledok - miesto niekoľko sto kontrol im bude stačiť niekoľko desiatok - a všetko za rovnaký plat.

A akú percentuálne vysokú úspešnosť kontrol dosiahnu :D

To sa len bude Kazisvet vyškierať.
BXLmiami
01.10.13,06:04
Treba posielať ak tak bločky od číňanov.A z pracovísk blízkych poslancom.
Oliwa
01.10.13,06:17
Oliwa
01.10.13,06:22
BXLmiami
01.10.13,06:52
Tuším nie som sama,ktorej sa nezobrazujú príspevky :-DDD
taiko
01.10.13,06:58
ani ja nic nevidim od Oliwy
Nandrolon
01.10.13,07:34
zaujímavé že ja tam nevidím žiaden supermarket ani hypermarket, aj keď si myslím že väčšina bločkov na SR je práve z potravinových reťazcov.
Čo je ale pravda tak žiaden potravinový reťazec nekráti DPH, nakoľko to "ukrátenie" sa nikdy nedostane do vrecka jednotlivcovi /zamestnancovi/ ako je to pri iných spoločnostiach ktoré majú konkrétneho človeka-majiteľa...

U reťazcov nikto nemá záujem uchmatnúť niečo zo štátneho rozpočtu krátením dane, lebo všetci sú iba zamestnanci....
pivko
01.10.13,14:03
zaujímavé že ja tam nevidím žiaden supermarket ani hypermarket, aj keď si myslím že väčšina bločkov na SR je práve z potravinových reťazcov.
Čo je ale pravda tak žiaden potravinový reťazec nekráti DPH, nakoľko to "ukrátenie" sa nikdy nedostane do vrecka jednotlivcovi /zamestnancovi/ ako je to pri iných spoločnostiach ktoré majú konkrétneho človeka-majiteľa...

U reťazcov nikto nemá záujem uchmatnúť niečo zo štátneho rozpočtu krátením dane, lebo všetci sú iba zamestnanci....
A práve pre to mali byť obchodné reťazce z tejto lotérie vynechané.
Mali to urobiť len pre služby a Čiňanov.
Katy a R
01.10.13,16:23
zaujímavé že ja tam nevidím žiaden supermarket ani hypermarket, aj keď si myslím že väčšina bločkov na SR je práve z potravinových reťazcov.
....
.. no a ja teraz počúvam, že tých "mojich" 10 tisíc vyhral nejaký zákazník košického supermarketu ...:confused::mee::mee::mee: :mad:
srska
01.10.13,17:42
zaujímavé že ja tam nevidím žiaden supermarket ani hypermarket, aj keď si myslím že väčšina bločkov na SR je práve z potravinových reťazcov.
....
.. no a ja teraz počúvam, že tých "mojich" 10 tisíc vyhral nejaký zákazník košického supermarketu ...:confused::mee::mee::mee: :mad:
pokladník alebo upratovač