aktivator
30.09.13,18:50
Mam zákazníka, ktory je platcom DPH v CR. Ja by som mu mal predat tovar bez DPH, kedze on ten tovar vyvezie a zaplati DPH tam. Ja ale chcem vediet, co vsetko mi musi predlozit, aby som mu ja mohol predat tovar bez DPH ? Co vsetko mi musi zodkladovat ? Alebo staci len ked mi nadiktuje ceske DIC ? Dakujem za pomoc.
a_je_to
06.10.13,17:52
Ty mu tovar predáš bez DPH, ak ti nadiktuje svoje IČ DPH /nie iba DIČ/ a ty ho po internete zo stránky drsr.sk - overovanie IČ v EÚ overíš ako registrovaného pre DPH v CZ. Z hľadiska iba oslobodenia predaja od DPH to stačí.
tictac7
06.10.13,18:57
...nezabudni však na preukázanie podmienok oslobodenia od dane - viď bližšie § 43 ods. 5
promont maja
08.10.13,04:12
§43 Zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty

(5) Platiteľ je povinný preukázať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane podľa odsekov 1 až 4

a) kópiou faktúry,

b) dokladom o odoslaní tovaru, ak prepravu tovaru zabezpečí dodávateľ alebo odberateľ poštovým podnikom, alebo kópiou dokladu o preprave tovaru, v ktorom je potvrdené odberateľom alebo osobou ním poverenou prevzatie tovaru v inom členskom štáte, ak prepravu tovaru zabezpečí dodávateľ alebo odberateľ osobou inou ako poštovým podnikom; ak platiteľ takúto kópiu dokladu o preprave tovaru nemá, prevzatie tovaru v inom členskom štáte je povinný preukázať iným dokladom,

c) potvrdením o prijatí tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou, ak prepravu
tovaru vykoná dodávateľ alebo odberateľ; toto potvrdenie musí obsahovať
1. meno a priezvisko odberateľa alebo názov odberateľa a adresu jeho sídla, miesta podnikania, prevádzkarne, bydliska alebo adresu miesta, kde sa obvykle zdržiava,
2. množstvo a druh tovaru,
3. adresu miesta a dátum prevzatia tovaru v inom členskom štáte, ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ, alebo adresu miesta a dátum skončenia prepravy, ak prepravu tovaru vykoná odberateľ,
4. meno a priezvisko vodiča pozemného motorového vozidla uvedené paličkovým písmom a jeho podpis,
5. evidenčné číslo pozemného motorového vozidla, ktorým sa uskutočnila preprava tovaru, a

d) inými dokladmi, najmä zmluvou o dodaní tovaru, dodacím listom, dokladom o prijatí platby za tovar, dokladom o platbe za prepravu tovaru.
a_je_to
09.10.13,09:02
... do dôsledkov dotiahnuté je to takto. Už neviem, prečo som to riešil iba ako fakturáciu, bez následnej potreby spätnej väzby