pes3
30.09.13,19:37
Dobrý večer, prosím o radu. Manželke končí materská dovolenka 1/11/2013. Chcela by nastúpiť do práce, ale až cca niekedy v decembri. Je lepšie, aby si november čerpala dovolenku u svojho zamestnávateľa? Ovplyvní to niečo? ďakujem pekne za radu. Ešte som zabudol, že od 2/11/2013 by mala byť na rodičovskej dovolenke.
Mila123
30.09.13,18:23
nech čerpe RD, riadna dovolenka jej ostane na prípadné choroby dieťaťa.....
jeden mesiac pred nástupom do zamestnania musí oznámiť ZĽ túto skutočnosť....
veronikasad
30.09.13,18:59
§ 166
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka

...
(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.

(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
pes3
01.10.13,07:51
Ďakujem za odpovede. Mňa aj zaujímalo, či by sa oplatilo keby si manželka vyčerpala nejaké dni dovolenky. Ale podľa odpovedí mi vychádza, že je to jedno. Ešte raz ďakujem.
pes3
01.10.13,07:52
ďakujem za pomoc a radu. Zamestnávateľovi to už oznámila pred cca 2 týždňami.
veronikasad
01.10.13,11:54
Celkom jedno to nie je, lebo počas čerpania dovolenky sa na ňu nevzťahuje zákaz výpovede zo strany zamestnávatela.
pes3
01.10.13,17:43
Aj keď bude na RD?
ivka70
01.10.13,17:46
V zamestnani nebude na RD, bude cerpat dovolenku. To, ze bude poberat RP nema vplyv na zakaz vypovede pri cerpani dovolenky. O RD musi poziadat.
pes3
02.10.13,05:40
Ďakujem za vysvetlenie. Už tomu konečne rozumiem.