Pohar
30.09.13,19:46
dobrý deň
dnes dali v BA manželovi pokutu 60 eur za to - ževraj prešiel na červenú....policajti išli za ním hodnú chvíľu...na semafore si je vedomý že prešiel na zelenú... išli za ním ešte 400 metrov, potom ho zastavili....že akože kontrola, a spýtali sa ho kam sa ponáhla, atd atd...pokutu dali najprv 15O eur, potom znížili na 60. čo je dôkaz toho že prešiel na červenú? Môžu si to dvaja policajto dpcvedčiť návzájom? pretože mi tam naozaj chýba dôkaz, a manžel si nie je vedomý že prešiel na červenú.... čo môžme robiť? pokutu zaplatil na mieste...ale dá sa to nejako ešte riešiť? vdaka za každú radu, poprosím vopred tí ktorí majú chuť rýpať, aby nereagovali na môj prípsevok, vdaka
buchač
30.09.13,17:57
Zaplatil , nuž finito .
Respektíve sa môže sťažovať na vyšších miestach ....ibaže otázka znie :
Môže dokázať manžel opak , že nešiel na červenú ?????
Chýba dôkaz tiež .

Situácia :
Križovatka a červená ( alebo aj , pre mňa za mňa aj zelená ...)
Prešiel križovatku a hliadka za ním .
Mali majáky , zapli ich ???
Ďaľšia vec je to , že niekedy sa proste nedá zastaviť na hocikom mieste z tých rôznych dôvodov ...prekážky v plynulosti premávky , ohrozenie ostatných vodičov , atď ....

Radiť sa nedá , nemá význam ...takéto situácie sa riešia na mieste medzi hliadkou a vodičom .
Andy Kralik
30.09.13,18:06
Zaplatenim na mieste potvrdil, ze skutok sa stal. Ak bol presvedceny o nevine, nemal platit, slo by to na DI, kde by uz policia musela dokazat ze to tak bolo..
Pohar
30.09.13,18:23
no zaplatil :(....ale je si vedomý že nemali ani kameru....no ak by mu naparili 150 eur by ma to štvalo viac :(
Pohar
30.09.13,18:24
aha... tak je to vyriešené....no mám pocit keby sa v tom rýpal, aby mu nezobrali ešte vodičák :( ... ale oni mali dnes v BA monitorovacie akcie....tak preto asi :(
Pohar
30.09.13,18:25
a tie majáky nezapli hned...až po 400m v zákrute nanho zapli svetlá...majják....ale čo kašlať to, oni by mu boli schopní zobrať aj vodičák asi :(
sosak
30.09.13,18:31
A ako vie že nemali kameru? To,že ju on nevidel,ešte neznamená,že ju naozaj nemali. Kamery sú namontované sofistikovane,aby nebudili pozornosť,majú malé rozmery. Dokonca niektoré vozidlá majú kamery nielen vpredu,ale aj na bočných oknách a mal som problém ich rozoznať po informácii že tam sú nainštalované a nebol som v strese.
Martin1310
30.09.13,18:40
Môjmu bratovi sa v BA stalo niečo podobné ale on sa s nimi hádal že neexistuje aby prešiel na červenú tak mu ukázali video kde to bolo vidieť. Vtip je ale v tom že to bol malí semafor na prechode pre chodcov a on si ho vôbec nevšimol že tam je.Preto sa s nimi hádal lebo si bol istý že na križovatke na červenú nešiel. To ho naozaj nenapadlo že oni myslia uplne iný semafor pretože tiež za ním išli dosť dlho než ho zastavili. Ja len tak či to náhodou aj tak nejak nemohlo byť. V tej záplave bylboardov je niekedy ten semafor dosť nenápadný.
arizona
30.09.13,19:30
Tiez som v BA platila pokutu za jazdu na"cervenu". Semafor som zbadala za konarmi stromu na poslednu chvilu :-(
Urcite som nebola jedina,kto si ho nevsimol a policajti tu asi natacali casto,lebo kto nebol domaci, nemal tusenie, ze medzi konarmi ciha semafor ...

Policajti ma dobehli a zastavili a ked som hodila prekvapeny udiv :eek: ze co odomna chcu, tak mi ukazali videjko... :cool: Nuz, musela som zaplatit.

Policajt musi tiez ukazat dokaz za co chce udelit pokutu, nestaci mu povedat ze to videl.Inak je to tvrdenie proti tvrdeniu.
misoft
30.09.13,21:06
...ja by som oponoval tým, že semafor bol nedostatočne viditeľný - a dal by som podnet, aby DI preveril dopravné značenie a vyvodil dôsledky voči správcovi komunikácie. Lebo dopravné značenie i svetelné signály musia byť jasne a zreteľné viditeľné v dostatočnej vzdialenosti (5m nie je dostatočná vzdialenosť).
arizona
01.10.13,04:26
Mas pravdu,ale to ma napadlo az neskor. Vtedy som na to nemala cas a potom uz som kaslala na to.
Indeed
01.10.13,04:55
ďalší dovod pre mňa aby som nechodil do BA autom
Stefan2005
01.10.13,05:49
... ak to bolo za 60 EUR, tak to rozhodne nemohla byť jazda na červenú - za jazdu na červenú je jediná "pokuta" - odobratie vodičáka !

viď napr. http://auto.sme.sk/c/6781308/policajt-vodicovi-za-oranzovu-pokuta-za-prejazd-na-cervenu-vodicak.html
expeeert
01.10.13,07:39
hej, tak sa to robí, najprv nahodia vyššiu sumu, potom dajú zľavu a "spokojní" sú obaja - aj vodič, aj poliš...
draik
01.10.13,08:42
Sadzobník pokút je pre policajtov iba vodítkom. Za závažné porušenie zákona (napr. jazda na červenú) však môžu zadržať VP.
Pohar
01.10.13,09:25
bol si tam? videl si to???
Pohar
01.10.13,09:26
no ale ked sú dvaja policajti? ako je to brané? ten jeden to dosvedčí druhému,,,nie?
Stefan2005
01.10.13,13:12
... bola si tam? videla si to????
misoft
01.10.13,15:13
A načo už máme moderné telefóny? Šak nahrám, vyfotím a basta. A keď nezaplatím na mieste - policajti MUSIA predložiť dôkaz o spáchaní priestupku, nie ty, keď sa to bude riešiť! Vtedy slovo už nebude stačiť.
Pohar
04.10.13,10:23
čo mal nahrať?