Leske
01.10.13,09:11
Dobrý deň! Zamestnankyňa žiadala odo mňa, aby som jej vyplnila - potvrdenie zamestnávateľa o období poberania náhrady príjmu pri dočasnej PN žiadateľa za obdobie 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti o inv. dôchodok (Doniesla mi dve tlačivá - ELDP a Podklady zo mzdovej účtarne pre spísanie žiadosti o dôchodok). ELDP mám vyplnený. V druhom formulári - chcem sa spýtať, čo to znamená doba poberania náhrady príjmu pri dočasnej PN v období 52 rýždňov pred dátumom spísania žiadosti o ID? Ona pracovala v januári a februári, a potom od marca už má PN.
Budem vďačná za každú odpoveď.
Andyke
01.10.13,08:10
Vlastne je to tých prvých 10 kal.dní PN-ky, čo platí zamestnávateľ. Vyplníš dátumovo od-do ( a jedná sa o obdobie 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti). Pokiaľ bola viackrát na PN v uvedenom období , vypíšeš všetky.

ELDP si mala vyplniť k dátumu žiadosti o ID (dátum Ti mala povedať zamestnankyňa)
Leske
01.10.13,08:16
Ďakujem za odpoveď. Tak zamestnankyňa odkedy vzala prvé PN odvtedy je dlhodobo PN. Takže rovno napíšem prvý deň PN dodnes? môže byť? Som to dobre pochopila?
Andyke
01.10.13,08:19
Napr. PN je od 1.3.2013. Tak tam napíšeš :
1.3.-11.3.2013 ( však som písala, že prvých 10 kal. dní - zamestnávateľ platí náhradu príjmu) A iba tento dátum potrebujú.
mondes
01.10.13,08:20
Od prvého dňa PN do 10. dňa PN, pretože od 11. dňa už PN vypláca SP. Takže ak spätne dozadu 52 týždňov bola len na tej jednej dlhodobej PN, tak uvedieš tam prvých 10 dní.
Leske
01.10.13,08:23
Aha, už chápem. Ďakujem veľmi pekne za odpovede!