K.A.T.K.A
18.03.06,19:30
Môže si dať živnostník do réžie a poplatok za platenie poštovou poukážkou? Stačí to tam na ústrižku vyznačiť zvýrazňovačom a dať celé do PR ? Alebo treba na to zvlášť potvrdeniu za poštovné?
Zita5
18.03.06,18:32
Môže si dať živnostník do réžie a poplatok za platenie poštovou poukážkou? Stačí to tam na ústrižku vyznačiť zvýrazňovačom a dať celé do PR ? Alebo treba na to zvlášť potvrdeniu za poštovné?

Poplatok az poštovné celé do výdavkov .Vo väčšine prípadov už je na PP vyznačená platba za poukážku.
lenkak
18.03.06,18:37
Celé do PR tak ako píše Zita. Tu niet nad čím uvažovať.
orazel
05.03.07,12:24
Ahojte, chcem znovu otvoriť tento starší príspevok..... ked SZČO platí odvody do ZP a SP šekom, ako členiť túto platbu, napr. 966,- Sk odvod do fondov a 7,- Sk prevádzková réžia, alebo to všetko spolu nahrať do odvodov. Ak mam použiť členenie, ako sa vydavkový doklad dá rozčleniť v Alfe na prevádzkovú réžiu a odvody do fondov, alebo treba vypísať dva VPD? Dakujem
Paula
05.03.07,12:32
Ahojte, chcem znovu otvoriť tento starší príspevok..... ked SZČO platí odvody do ZP a SP šekom, ako členiť túto platbu, napr. 966,- Sk odvod do fondov a 7,- Sk prevádzková réžia, alebo to všetko spolu nahrať do odvodov. Ak mam použiť členenie, ako sa vydavkový doklad dá rozčleniť v Alfe na prevádzkovú réžiu a odvody do fondov, alebo treba vypísať dva VPD? Dakujem

zvlášť fondy, zvlášť réžia
marta bodonova
14.10.09,06:19
Neviem či moja otázka patrí do tohto príspevku:
Som živnostník, platiteľ DPH.
Platím telefon pošt.poukážkou, ale nakoľko mi pošta chodí k dcere, je na poukážke moje meno, firma, ale ulica dcerina, ja mám inu, vadí to?
Ďakujem
Lianka
15.10.09,19:44
Na fakture musia byt udaje (aj adresa) podla zivnostenskeho registra.

Ak je to tak a dcerina adresa je len korespondencna adresa, nevidim v tom problem.
Ociviste
23.10.09,10:03
Dobry den, chcela by som sa opytat. Ak zivnostnik zamestnava asistentku a ta vyuziva mobil, ktory je ale pisany na jej sukromne meno, moze si ho dat zivnostnik do nakladov. Tam je asi potrebne aby bol mobil pisany na firmu ze?
Dakujem za odpoved
Andyke
23.10.09,10:13
Hovory súkromným mobilom zamestnanca nemôže ísť do nákladov u živnostníka.(= jej zamestnávateľ)
Ociviste
23.10.09,10:28
Tiez som si to myslela, ale radsej som overila. Takze ak to chce davat do nakladov,musi mobilny telefon prepisat na firmu.Predpokladam,kedze je asistentka u neho zamestnana, nemal by byt problem,ze su vo firme 2 mobilne telefony? Predpokladam ze odpoved je nie je problem :-)

Dakujem
Andyke
23.10.09,10:34
Áno treba vybaviť buď nový telefón do firmy alebo prepísať na firmu čo má zamestnankyňa.
Ociviste
23.10.09,10:46
dakujem za odpovede. pekny den