cipox22
01.10.13,13:18
Kupil som si ojazdenu motorku. Po mesiaci jazdenia sa mi kompletne rozpadol motor. Oprava je tak nakladna, že sa mi to neoplatí opravovať. Mám daku šancu získať spať svoje peniaze od predchadzajuceho majitela, alebo od podpísaní KPzmluvy je každý problém len moj problém? Dakujem za každu odpoved. Prepačte píšem sem prvý krat)))
avalik
01.10.13,11:18
co s nim?
Tweety
01.10.13,11:20
Asi najnovšia móda na Porade, najprv dať názov a potom do príspevku písať, doteraz nevídané. Pozorujem to už tak asi týždeň.
avalik
01.10.13,11:24
Asi najnovšia móda na Porade, najprv dať názov a potom do príspevku písať, doteraz nevídané. Pozorujem to už tak asi týždeň.

alebo chyba, ktoru som uz hlasila ale asi je Richardovi zatazko odpisat aspon, ze berie na vedomie :( http://www.porada.sk/t224918-preco-miznu-texty-prispevkov.html
Tweety
01.10.13,11:30
Obráť sa na predávajúceho, ak ide o skrytú chybu, ktorá nebola v KPZ, žiadaj peniaze späť.
arizona
01.10.13,11:34
mimotemy temu som trochu upravila do "citatelnej podoby"
cipox22
01.10.13,11:39
Čiže ho mám najskor kontaktovať, aj ked ratam s negatívným uspechom a potom ísť na políciu dat tresne oznamenie?
Martin1310
01.10.13,15:02
Takýchto tém je tu viac, záleží od toho čo máte v zmluve.
Zamyli sa sám, mohol predávajúci predpokladať že sa motor zachvylku rozpadne? Bol v tom nejaký úmysel? On si môže zase myslieť že ty si ju šesť týždnov vypekal ako sa len dalo a preto sa pokazila.
Na súde by sa muselo všetko dlho a ťažko dokazovať, museli by sa robiť znalecké posudky, trvalo by to dlho a výsledok neistý.
To je môj názor rozhodni sa sám.Hlavná je tá zmluva ak v nej nebude niečo čo by ti pomohlo tak šanca je menšia než malá.
felix1
01.10.13,15:52
Ak kupujes nieco pouzivane podobne riziko sa neda vylucit. Nie som odbornik na motory, ale asi tazko sa da odhadnut pred predajom kolko este asi motor vydrzi (ak ti nenahovoril ze to ma len par km.) Zvaz dalsie kroky aj podla ceny motorky, aby naklady na sudne konanie a advokata nepresiahli cenu motorky.
draik
01.10.13,16:45
Ak to nebola exkluzívna motorka za ťažké peniaze (tým nemyslím 1000 ani 2000 eur), je zrejme zbytočné sa zapodievať nejakou náhradou škody od predávajúceho. Predpokladom úspechu by musel byť taký záver znaleckého posudku, že škodu spôsobila skrytá vada, ktorá bola na motorke už v čase predaja. A toto nie je jednoduché preukázať. Tie posudky by sa robili zrejme min. 2 a niekto ich musí zaplatiť - obvykle ten, kto spor prehrá. Je x podobných tém o kúpe ojazdeného auta a stále platí to isté pravidlo - keď neviem zhodnotiť technický stav, zavolám technika alebo šup s tým do servisu na kontrolu.
buchač
01.10.13,17:06
Čiže ho mám najskor kontaktovať, aj ked ratam s negatívným uspechom a potom ísť na políciu dat tresne oznamenie?

Asi trochu tvrdšie bude moja odpoveď znieť ...

Trestné oznámenie sa podávajú za iné delikty .....nie za vlastnú naivitu , nedokonalosť , vieru v dobrý obchod ( čítaj hlúposť ) ....
robo197
01.10.13,17:18
Ja by som bol zvedavy o akú motorku píšeme, a čo to stálo... A mozno riešenie ani netreba hladat.
radomir76
16.11.13,13:16
za pár euro ti motorku pred predajom prezrú v odbornom servise , bežná prax. s predavájúcim nikdy nevyhádáš , že si ju netočil do červeného a pod. expertíza vyjde možno toľko koľko si za ňu dal. skús najprv po dobrom, potom skús postrašiť Markízou.
buchač
16.11.13,14:42
za pár euro ti motorku pred predajom prezrú v odbornom servise , bežná prax. s predavájúcim nikdy nevyhádáš , že si ju netočil do červeného a pod. expertíza vyjde možno toľko koľko si za ňu dal. skús najprv po dobrom, potom skús postrašiť Markízou.
Milujem , ak niekto sa vyhráža Markízou ........

Za chvíľku nám nebude potrebných súdov ,všetko vyrieši TV Roleta ...a ako prokurátor by mohla byť TV GRC ...

Veď dotyčný je snáď svojprávny .
Vraví sa ....
Dva krát meraj - raz rež !!!
radomir76
16.11.13,18:00
a ja milujem keď niekto píše trefne k veci, na hrozby súdom sa vagabundi smejú , ale párkrát som si skúsil protistranu natočiť a postrašiť že to pošlem do Lampárne a zavesím na FB , aká diera taká záplata.
buchač
16.11.13,18:27
a ja milujem keď niekto píše trefne k veci, na hrozby súdom sa vagabundi smejú , ale párkrát som si skúsil protistranu natočiť a postrašiť že to pošlem do Lampárne a zavesím na FB , aká diera taká záplata.
Rado , nehnevaj sa , ale ak si


radomir76
gastronóm z álp a expert na moto, bicykel, Ebay a dovoz mot.vozidiel z nemecka


tak takých je neúrekom ...

Hlavne takí , čo stáčajú tachometre a predajú také ( vyššie uvedené ) rozsypujúce sa šroty ...
Potom kupec chodí od šavla ku pavla a hlavu si trieska o múr , že ako " kvalitne " kúpil .

Tou svojprávnosťou som predsa myslel to , že ak niekto niečomu nerozumie , tak nech nerobí zo seba mudrca .
Kúpil som už aj ja jazdenku ...ale skôr , ako ku kúpe došlo , tak sa na auto pozrel automechanik , ktorý tomu rozumie a ktorý má následne moje auto v tej starostlivosti .

Tie hrozby ???
Hrozby platia na malé deti , na dospelých je potrebný ( niekedy ) iný prístup ... ja tomu vravím konanie bez výstrahy . Mi ver , že som to už použil a nešlo o nejaké drobné ...
radomir76
16.11.13,18:45
ako motorkár som mu chcel pomocť , chalan píše prvýkrát , treba všetko vyskúšať , už som mu písal SS a odkázal na povolaných