eevicka
01.10.13,14:50
Dobrý den, vrátila sa nám faktura, že firma nie je schopná službu zaplatit a žiada nás o vystavenie faktury na inú firmu (ktorá s tým súhlasí). Faktura bola vystavená 14.4. s zd.obdobím 31.3.2013. Ako mám teraz pokračovat? S akým dátum zd.plnení vystavit, s akým dátumom? Ked do 14dní od ukončení služby sa má fa vystavit? Urobit na starú fa storno? S akým dátumom. Niesom pokročilý účtovník, tak budem vdačná za pomoc. Dakujem
Tweety
01.10.13,12:52
Nemôžete stornovať oprávnenú fakturáciu len preto, že firma ju nie je schopná zaplatiť. Ak sa dodanie alebo služba uskutočnili, tak na storno nie je dôvod. A už vôbec nemôžete fakturovať firme, pre ktorú ste neuskutočnili nič.

robota bola pre tu firmu, na ktorú sa to má teraz fakturovat. Len boli s tou prvou prepojení - pracovne
Ak ste teda fakturovali nesprávnemu odberateľovi, treba urobiť storno faktúry s dátumom 31.3. a novú vystaviť s rovnakým dátumom plnenia.
Stefan2005
01.10.13,12:55
... ak faktúru vystavenú na jednu firmu chce zaplatiť firma druhá, nevidím dôvod prečo by tak nemohla urobiť; ale ak žiada prvá firma, ktorej bola služba poskytnutá, aby bola jej fakturovaná služba stornovaná a faktúra vystavená na inú firmu, ktorej nič nebolo poskytnuté, tak je to podvod....
eevicka
01.10.13,13:15
nežiada o storno. Obe firmy sú medzi sebou prepojené - nie však IČOm alebo inak... Len nám fakturu poslala spät so znením, že "nech to preplatí ta druhá firma" - pre ktoru sa jazda uskutočnila... Takže mám len prepísat hlavičku odberatela na tej starej fakture? A všetko nechat tak?
eevicka
01.10.13,13:17
robota bola pre tu firmu, na ktorú sa to má teraz fakturovat. Len boli s tou prvou prepojení - pracovne.
Dáša_
01.10.13,13:42
a nevieš jednoducho iba na faktúre zmeniť odberateľa?
eevicka
01.10.13,13:56
viem, ale stačí to? Bolo by to pre mna najjednoduchšie....
promont maja
01.10.13,13:59
... a čo postúpenie pohľadávky ... nešlo by to? ...
eevicka
01.10.13,14:01
ešte som to nerobila... aký je postup? Som v podstate začiatočník. Dakujem
Tweety
01.10.13,14:03
Pozri môj príspevok , postúpenie nie je možné, pohľadávka voči firme, ktorej ste fakturovali je neoprávnená.
Stefan2005
01.10.13,15:08
... no ale v zadaní píšeš o niečom celkom inom, tak že nemožno odpovedať, ak sa diametrálne zmení zadanie!