racylov@gmail.com
01.10.13,22:30
dobry den, vyse 2 a pol roka som nebol na povinnej prehliadke 1x do roka, ak mam spravne informacie, tak bez povinnej prehliadky poistovna nepreplati ziadne zubarske osetrenie, neviem ale ako je nastaveny system, ak by som siel na prehliadku teraz v oktobri 2013, tak musim cakat roka, t.j. poistovna by mi preplatila vykony az od oktobra 2014, alebo ak sa mozem nechat osetrit uz v januari 2014 s tym ze mi to preplati poistovna, kedze za minuly rok 2013 som absolvoval prehliadku, vopred dakujem za odpovede
Mária27
02.10.13,18:37
chod na prehliadku do konca roka a na budúci ti platiť bude
Jurino
07.10.13,18:12
A ako to vlastne funguje v tomto našom systéme poistenia? Ja chodím na preventívku k zubárovi každý rok a vždy tam nechám minimálne 30 eur. Za "základné ošetrenie" neplatím, ktoré pozostáva z otvorenia ústnej dutiny a prezretia zubov. Väčšinou nemám kaz, ale ak mám, tak platím aj za amalgámovú výplň cca 10-15 eur a za odstránenie zubného kameňa 15 eur. Tak ako postupovať, to máme naklusať do poisťovne, ktorá nám to všetko preplatí? Alebo stačí skloniť hlávku a bezradne sa stratiť v dave ako sme si zvykli tu na Slovensku? :)
erik555
07.10.13,18:25
no tak na/pri dverach do ambulancie by mal byt zoznam ukonov, kde su ceny a z nich kolko preplaca poistovna! Neviem, ci je to nutnost, ale u mojej zubarke to tak je.