lubka0907
02.10.13,09:09
ahojte,

mám takýto prípad:
spoločnosť na SR je jediným spoločníkom firmy v ČR. Firma v ČR nám neuhradila faktúry. Na spoločnosť SR bol vyhlásený konkurz.
Chcem skúsiť prihlásiť pohľadávky, ale neviem na ktorom tlačive.
Je klasická prihláška pohľadávky, potom je prihláška zabezpečenej pohľadávky a súhrnná prihláška nezabezpečených pohľadávok. Možno ich je viac, ale našla som len tieto. Problémom je, že neviem ktorú prihlášku zvoliť v tomto prípade.

Ďakujem
c.s.i.
02.10.13,07:29
my sme to dávali na tomto formulári
lubka0907
02.10.13,07:47
aj v takom prípade ako som uviedla? koho mám dať za dlžníka? Spoločnosť na ktorú je vyhlásený konkurz (SR), alebo tú, na ktorú boli vystavené faktúry? Obávame sa totiž, že zánikom SR spoločnosti neuvidíme z ČR ani cent. Čím viac nad tým rozmýšľam tým je to horšie. Ja by som asi zvolila tú súhrnnú prihlášku. V každom prípade ďakujem za odpoveď
c.s.i.
02.10.13,08:01
spoločnosť SR by mal byť veriteľ, lebo jej sú dlžný a spoločnosť ČR by mala byť dlžník, lebo nezaplatili.
lubka0907
02.10.13,08:06
Mám pocit, že sme sa nepochopili. NÁM je spoločnosť ČR dlžná peniaze. Ale jediným spoločníkom spoločnosti v ČR je spoločnosť na SR, na ktorú je vyhlásený konkurz. Keby tá spoločnosť na SR zanikla, pravdepodobne zanikne aj tá v ČR a my peniaze neuvidíme ani z ČR ani SR. Preto chceme prihlásiť pohľadávky na SR, len neviem na akom druhu prihlášky a koho uviesť ako dlžníka, či toho, kto je uvedený na fatúrach (ČR) alebo jeho spoločníka, ktorý je v konkurze (SR). Dúfam, že sme sa pochopili.
jurmiro
02.10.13,12:29
Predovšetkým ak máte pohľadávku voči českej firme (registrovanej v ČR), ktorá je "len" spoločníkom v tej slovenskej, nevidím dôvod na prihlasovanie takejto pohľadávky v konkurze na slovenskú firmu. Pokiaľ vám česká firma nezaplatila, treba pohľadávku vymáhať klasickým spôsobom v ČR
avalik
02.10.13,12:39
v zadani je - dlznik CR firma, ktorej jediny spolocnik je SR firma v konkurze ... CR firma nie je spolocnikom SR firmy
lubka0907
02.10.13,17:50
presne tak..je to komplikované a neviem si s tým moc rady..skúsime dať tú súhrnnú prihlášku nezabezpečených pohľ. a uvidíme ako to bude. Ja v podstate ani neviem či máme nejaký právny nárok, ale vidím to aspoň ako šancu peniaze získať. Ďakujem všetkým za reakcie. Ak by niekoho niečo napadlo tak budem rada ak to tu napíšete :)