zanela
02.10.13,11:22
Dobrý deň,
potrebujem poradiť niekym, kto má skúsenosti so životným poistením. 17.3.2013 mi skončila životná poistka pri dožití. Do poisťovne som osobne oproti podpisu doručila žiadosť o likvidáciu poistnej udalosti. Následne mi koncom apríla bola doručená z poisťovne "Žiadosť o vyplnenie a spätné zaslanie nárokového listu na výplatu poistného plnenie a poistky". Začiatkom mája som opäť osobne oproti podpisu do poisťovne doručila všetky potrebné doklady overené notárom. Bolo mi povedané, že do 30 dní sa mi ozvú. Napriek jednej písomnej a dvoch osobných urgenciách sa mi z poisťovne neozvali. Potrebovala by som poradiť, ako postupovať ďalej.
meha
02.10.13,12:37
Poisťovňa sa Ti neozve sama od seba,ozývajú sa len ak chceš uzavrieť poistku a nie vtedy ak majú platiť oni.Ak máš kópiu dokladu o písomnej urgencii,zájdi osobne do poisťovne,spýtaj sa dôvod prečo sa neozvali a ani neodpovedali,nedaj sa už odbiť slovami ozveme sa Vám.Ak boli všetky doklady v poriadku,poisťovňa Ti bola povinná vyplatiť poistné plnenie najneskôr do 30 dní od ich odovzdania.Nesmeli však ostať iba niekomu na stole,preto žiadaj vysvetlenie ,mohlo dôjsť aj k zlyhaniu ľudského faktoru a niekde sa stal omyl.V opačnom prípade ide o ich bezdôvodné obohatenie.
Mariana B.
02.10.13,13:14
Urcite sa treba na vyplatu poistneho dopytovat a dalej necakat - naozaj tam moze zohrat ulohu aj ludsky faktor, ale zial to je uz problem poistovne, nie klienta, ktory poctivo platil poistne pocas poistnej doby.... v pripade, ze sa nezjedna naprava, obratit sa na NBS, ktora ma dohlad nad poistovnictvom - kludne spomenut tuto alternativu aj poistovni, ked sa bude vykrucat... Je to naozaj smutne, ze ochota mnohych poistovni je pri vyplatach podstatne nizsia ako pri zjednavani poistiek...
AmmiS
02.10.13,18:50
Všetko je v poriadku teda na vašej strane. Počkajte si ešte zopár mesiacov, potom si nájdite advokáta a podajte návrh na súd s 5,50% ročným úrokom z omeškania z dlžnej sumy, ktorá bola splatná v deň uvedený v zmluve. Predpokladám, že poisťovňa vyplatí čo je povinná už pri kvalifikovanej predžalobnej výzve spísanej advokátom :-)