yvica
02.10.13,12:00
prosím Vás aká môže byť dlhá skúšobná doba? musí byť prac. zmluva vystavená deň predchádzajúci nástupu? a musím mať založený originál podpísanú zmluvu alebo stačí kopia? dík
Tweety
02.10.13,10:02
A pozrela si sa do ZP?
§ 42
Pracovná zmluva
(1) Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Jedno písomné vyhotovenie pracovnej zmluvy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Ak osobitný predpis ustanovuje voľbu alebo vymenovanie ako predpoklad vykonávania funkcie štatutárneho orgánu alebo vnútorný predpis zamestnávateľa ustanovuje voľbu alebo vymenovanie ako požiadavku vykonávania funkcie vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu, pracovný pomer s týmto zamestnancom sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou až po jeho zvolení alebo vymenovaní.
§ 45
Skúšobná doba
(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
yvica
02.10.13,11:37
čítala len konateľ chce silou mocou aby mal pol roka alebo rok, ja som mu povedala, že môže mať najviac 3 mesiace. a deň vystavenia prac. zmluvy musí byť predchádzajúci deň alebo môže byť aj v deň nástupu ešte by som potrebovala či mi stačí založená kopia prac.zmluvy? dík
VERONIKA6
02.10.13,11:40
Pozri § 45 odst. 1).
Tweety
02.10.13,11:40
No, ak ju budeš vypracovávať v PC, tak bude originál, nie?
yvica
03.10.13,16:04
no to ano ale ja myslím podpis, ja vypracujem, pošlem mailom na podpis, preto sa pýtam, či mi stačí ak mi mailom pošlú podpísanú a ja vytlačím, alebo mi musia poštou poslať originál s podpisom zamestnanca? dík