Martina218
02.10.13,17:37
buchač
02.10.13,15:45
1. Google vraví niečo o príznakoch :
https://www.google.sk/search?client=opera&hs=Oil&rls=cs&channel=suggest&sclient=psy-ab&q=ov%C4%8Die+kiahne+prejavy&btnG=

2. Čas ukáže ...a aj rýchlo ...

3. Doktor následne vyvráti alebo potvrdí diagnózu a nasadí adekvátnu liečbu .
Tweety
02.10.13,16:02
A myslíš si , že my ju tu zdiagnostikujeme? Mala by si s ňou navštíviť pediatra.
Žabinka
02.10.13,16:36
dnes má dva, do rána ich môže byť aj dvadsať.. sleduj to, ak sú to kiahne, to určite rozpoznáš.. moje deti mali rôzny priebeh ochorenia, syn mal len pár vyrážok ale zato horúčky vysoké, dcéra naopak bola takmer bez teploty, ale vysypané mala celé telo, veľa vyrážok mala pod plienkami a vo vlasoch..
majka 62
02.10.13,17:18
Môžu to byť aj ovčie kiahne ak sú to vodnaté pľuzgieriky. Moja dcéra tiež mala prvé pľuzgieriky na hrudi - samozrejme musí to potvrdiť pediater. Bolo by dobré najprv to prekonzultovať s detskou lekárkou telefonicky, pravdepodobne navrhne aby ste prišli osobitným vchodom pre infekčné deti, priamo do miestnosti na to určenej. Pretože inak hrozí, že všetky deti, ktoré prídu do styku s vašou dcérkou budú mať ovčie kiahne , niekedy sú tam malinké deti, čo naozaj nie je príjemné dostať ovčie kiahne a takisto rodičia, ktorí neprekonali toto ochorenie sú ohrození. Moja dcéra sa nakazila práve v čakárni - mala jeden rok . Došla tam mamička s dieťaťom s ovčími kiahňami, vtedy tam bol prítomný aj 40 ročný pán, ktorý ešte neprekonal ovčie kiahne a to je veľmi náročné dostať to v tomto veku. Lekárka nám hneď všetkým povedala, že to môžme očakávať u našich detí. A tak aj bolo.
lujza.j
02.10.13,17:22
prepáč, ale neviem o čo ti ide....buď chod na pohotovosť, ale ráno k detskej....ked si nie si istá !!!snáď to nebude tvoje dieťa roznášať.....