rado3105
03.10.13,06:19
V praci potrebujem vydokladovat jednu platbu ktoru som uskutocnil cez internet banking. Vytlacok o platbe ktory som si vygeneroval mi nechcu uznat. Pricom v banke hovoria, ze by mali. MBank mi to vie poslat s razitkom za poplatok 7eur. je to naozaj pravda, ze to nemoze byt pouzite ako doklad o platbe? Dakujem
Letko
03.10.13,04:48
Ukáž im platbu priamo v histórii internet bankingu.
rado3105
03.10.13,06:21
Ako myslis vytlacit im historiu? Oni to potrebuju papierovo mat dolozene..... Tu nejde o to ci som to zaplatil ale potrebuju vierohodny doklad o zaplateni. Isto to uz niekto z vas riesil....?
mondes
03.10.13,06:35
Ejha, aj ja používam mBank. A výpisy mám len elektronické. Ale si myslím, že by to nemal byť problém. Podľa mňa je to nomálny doklad o úhrade. Asi len v tvojej práci majú s tým problém.
avalik
03.10.13,06:37
daj im kopiu vypisu z uctu, na ktorej budes mat zakryte ostatne platby
ivka70
03.10.13,07:20
Pdf potvrdenie o platbe z internet bankingu ziadna institucia ako vierohodny doklad neuzna. Ved uznaj sam, take potvrdenie v pdf si vyrobi sikovnejsi uzivatel za 10 minut.
Dokladom je az pripisanie penazi na ucet, pripadne vypis z uctu platitela.
rado3105
03.10.13,08:07
A ako to odporucate riesit? Alebo jedine riesenie je si poziadat o ten doklad za 7Eur?
veronikasad
03.10.13,08:11
Ako často ti chodí elektronický bankový výpis ?
Letko
03.10.13,08:31
Nie tak, prídeš do práce za zodpovedným zamestnancom, prihlásiš sa na svoj internet banking a ukážeš im v histórii platieb tú konkrétnu platbu. A vierohodný doklad o zaplatení - vytlačil by som platbu a zodpovedný zamestnanec by sa podpísal, že potvrdzuje pravosť.
Stefan2005
03.10.13,08:54
ivka70: "Pdf potvrdenie o platbe z internet bankingu ziadna institucia ako vierohodny doklad neuzna."

Ivka, to odkiaľ máš takúto informáciu ????
Bežne o takýchto potvrdeniach účtujeme a nie sú s tým problémy... A ako vidím, ani ostatné inštitúcie s tým problém nemajú, viď napr. http://www.imb.savba.sk/orders/faktury_public/2012/07_0448.pdf ale na nete nájdeš spústu prípadov...

rado asi pracuje v super dôležitej inštitúcii, keď s tým robia prieky.

P.S. ... keby mi takéto potvrdenie doniesol cudzí človek a na vysokú sumu, počkal by som tiež, kým mi nabehnú peniaze... ale ak ide o môjho zamestnanca... tak nevidím žiadny rozumný dôvod na odmietnutie
ivka70
03.10.13,10:21
Dovod je, ze pdf potvrdenie si vyrobim kedykolvek, akekolvek. Na tom podklade mas ziadost + potvrdenie + existuje faktura aj dodaci list, ku ktoremu sa to parovalo.

To je trochu ina situacia ako ked mi ma niekto len preukazat, za cosi zaplatil (inej institucii, kde si nemam ako overit, ci potvrdenie pdf, ktore mi priniesol, je skutocne platne.
ivka70
03.10.13,10:21
Skus specifikovat blizsie, o co islo .....
Stefan2005
03.10.13,12:50
... ak mám neustále vychádzať z tvrdenia, že pdf sa dá vyrobiť kedykoľvek, tak môžem predpokladať, že aj výpis možno falšovať, i faktúru, dokonca sú falošné peniaze,... a na 3D tlačiarni ti už vytlačia aj funkčnú zbraň, ... tak sa môžem zblázniť... okrem toho predpokladám, že zadávateľ otázky tiež bude mať aj iný doklad a žiadosť si môže kedykoľvek napísať !!!
marjankaj
03.10.13,13:42
Do tvojho účtu nemá právo nikto pozerať. Ak niekto tak veľmi chce, nech sa obráti na tvoju banku. Tam mu to rýchlo vysvetlia.
sossk
24.11.16,13:02
ak tomu neveria, ich problem ... nech sumu vymahaju sudne a potom si vyziadaj od mBank oficialne potvrdenie a sud vyhras. ... neveriaci tomas zaplati vsetky naklady a sudne trovy. Najprv ale si over ci na potvdeni je spravne c. uctu prijemcu, a ak prijemca potvrdi spravnost uctu a ze platba nedorazila este mozes prijemcovy ponuknut, ze platbu budes reklamovat ale s tym, ze ked platba prebehla spravne prijimatel zaplati naklady za reklamaciu v mBank.
veronikasad
24.11.16,13:05
Reagujes na príspevok tri roky stary
bodliak
24.11.16,13:10
ivka, netrep sprostosti.

Alebo mi vyrob pdf-ko, elektronicky podpisane certifikatom mBank.
bodliak
24.11.16,13:11
Ivka, potvrdenie o platbe vo formáte pdf je digitálne podpísané certifikátom mBank. Kapišto ? Vyrobíš za 10 minút ?
sossk
24.11.16,13:21
sorry ale princip plati "
ivka70
24.11.16,13:36
Ty si po 3 rokoch objavil Ameriku alebo tu iba tak spamujes?
ivka70
24.11.16,13:38
Ty si po 3 rokoch objavil Ameriku alebo tu iba tak spamujes? A este minuskujes? A skus s porozumenim precitat otazku ,ci tam niekde bola zmienka o elektronicky podpisanom vypise, ktory si si zrazu vycucal z prsta ....
misoft
24.11.16,14:20
@bodliak - zase si si neskontroloval dátum na počítači?
A reaguješ po troch rokoch? ZEP a elektronicky podpísané PDF sa realizuje od začiatku minulého roka (mám taký dojem), ako aj ostatné tlačívá podávané cez e-mail.
Ak by nechceli uznávať, tak by mohli všetci, ktorí sú povinní používať štátom zriadené schránky, si ísť pískať hymnu, lebo by im tlačivá a rozhodnutia odtiaľ tiež nik neuznal.