rado3105
03.10.13,06:36
Planujem kupit nejaky elektricky olejovy radiator. Viete mi poradit nieco dobre? Co sa rychlo vyhreje a dlho drzi teplo? Dakujem
korela
04.10.13,18:35
Ak chceš aby sa dlho udržalo a sálalo teplo, preštuduj si akumulačné vykurovanie, ak ho však ešte ešte nepoznáš.
rado3105
05.10.13,07:19
Ja potrebujem prenosny radiatorik do izby....nie komplet riesenie kurenia. Kurime tuhym palivom a ked sa nechce tak elektrickym. Len tu konkretne potrebujem nejaky prenosny radiator, najlepsie co mi vychadza je olejovy, alebo sa mylim?
korela
05.10.13,11:49
Viem, čo máš na mysli, ale ten typ rádiatora po vypnutí rýchlo vychladne.
Rodičia doma mali akumulačné kachle, samozrejme neprenosné, boli určené v zime pre hlavný priestor kde sa rodina cez deň zdržiavala, boli vyplnené šamotom, veľmi ťažké, čiže neprenosné. Používali sa popri klasickom vykurovaní. Odoberal sa nočný prúd, lacnejší.
Včera som prebehla google zo zvedavosti, samozrejme existuje už iná technológia vykurovacích telies, možno by to stálo sa povšimnutie. Teplo sa dlhšie v každom prípade udrží. A na to si sa vlastne pýtal.
Skús založiť tému s akumulačným vykurovaním, snáď niekto zareaguje, ak budeš mať však záujem.
stanislav.matej
08.10.13,17:33
Preco radiator? Najrychlesie miestnost vykuris elektrickym ventilatorom. Rychlesie pocit tepla budes mat iba qvartzovym ohrievacom, ale ten miestnost nevykuri v pravom slova zmysle, ten ohrieva iba osoby v miestnosti ale nie predmety v miestnosti. Je v podstate jedno aky ohrievac pouzijes, stale je to o tom kolko energie dodas za aky cas. Konkretne olejovy radiator sa dlho ohrieva a potom dlho hreje. Oproti tomu napr. ziarice rychlo vyhreju a rychlo vychladnu. Takze zhrniem-na rychly ohrev su olejove radiatory ta najhorsia moznost. Najrychlejsie vyhreje miestnost infraziaric (ci uz s ventilatorom alebo bez)
misoft
08.10.13,17:41
Aj my sme kedysi mali takéto http://www.bazos.sk/img/1/356/29072356.jpg - dobre sa na tom ležalo, keď teplé boli. A dobre kúrili.