mysimis
19.03.06,08:54
Veľmi pekne prosím o radu. Prevzala som si PÚ po inej účtovníčke a teraz som zistila, že strana aktív a pasív jej nesedí. V počiatočných stavoch jej chýba 7334 Sk na strane aktív. Už naozaj neviem kde by som ich mala hľadať. Pomôžte mi prosím Vás čo s tým?:confused:
kalkulka
19.03.06,08:13
A odkontrolovala si konečné stavy účtov z predchádzajúceho roka na počiatočný stav nového roka? Možno aj áno. Radšej sa ozvi, čo všetko si skontrolovala. Možno nájdeme niečo.
mysimis
19.03.06,08:18
Práveže jej nesedia počiatočné stavy. Opravila to takým spôsobom, že HV nezaúčtovala v celej výške, ale aby jej to sedelo ponížila ho o ten rozdiel. Takto jej počiatočné stavy na oko sadli. Ale keď som pozrela súvahu z r. 2004 už tam jej tie čísla akosi nesedeli. Ono v skutočnosti mi aktíva s pasívami na mojej súvahe teraz sedia, ale HV vo výkaze ziskov a strát a HV v súvahe je rozdielny. Už ani sama neviem ako to opraviť.
kalkulka
19.03.06,08:34
Tak to jej nesedel HV a teda ani daňový základ nemala správny. Tak to máš fakt ťažké. Asi by som po tom pátrala v r. 2004 či tam boli počiatočné stavy správne. Vieš, keď to jednoducho odúčtuješ trebárs 428/431 alebo naopak aj tak to nebude celkom správne. Niekde ti to môže stále vyskočiť aj v budúcnosti. Možno, že nemohla nájsť chybu a vysporiadala to takýmto spôsobom. Nechce sa mi veriť žeby len tak urobila takú blbovinu. Povedala by som, že mala chybu tam, kde sa dosť prácne táto ošíbka hľadá. Nebude to v niektorom zo saldokont? Ináč v akom programe robíš?
mysimis
19.03.06,08:45
Robím v programe MRP Win. Tiež si myslím, že to pochádza z r. 2004, ale nemám dostatok dokladov na to aby som po tom pátrala. Vidím, že budem musieť poslať klienta za bývalou účtovníčkou, aby si mi priniesol na diskete aj rok 2004 a pracne po tom nájsť kde sa stala chyba. Len teraz neviem ako to opraviť, aby som mohla podať daňové priznanie. Teraz by som to už z časového hľadiska inak nestíhala, ale viem že to budem musieť napraviť.
evina
19.03.06,09:14
Robím v programe MRP Win. Tiež si myslím, že to pochádza z r. 2004, ale nemám dostatok dokladov na to aby som po tom pátrala. Vidím, že budem musieť poslať klienta za bývalou účtovníčkou, aby si mi priniesol na diskete aj rok 2004 a pracne po tom nájsť kde sa stala chyba. Len teraz neviem ako to opraviť, aby som mohla podať daňové priznanie. Teraz by som to už z časového hľadiska inak nestíhala, ale viem že to budem musieť napraviť.

Zaúčtovala daň z príjmu na konci roka. Casto sa bohužiaľ stretávam s tým, že na to sa zabudne....?
kalkulka
19.03.06,09:22
Teraz by som účtovala iba cez účet 428 alebo 429 podľa toho, čo to bolo a 431, tak aby si mala tohtoročný HV v poriadku. Je to chyba zaúčtovania z MR, tak narýchlo by som vlastne spravila opravný doklad k dokladu, ktorým to zaúčtovala účtovníčka v r. 04. Predpokladám, že takto. A bohužiaľ chybu budeš musieť asi nájsť. Nevieš, či ti v budúcnosti niekde nevyskočí. MRP nepoznám. Tak zatiaľ asi toľko. Prajem ti veľa šťastia, aby si to rýchlo vyriešila.
kalkulka
19.03.06,09:27
Ešte fakt skús skontrolovať, či zaúčtovala daň z príjmu v r. 04, tak ako píše Evina.
mysimis
19.03.06,09:27
Dievčatá ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Kalkulka, urobila som to cez ID a ten rozdiel som spravila tak ako si mi poradila. Ďakujem ešte raz veľmi pekne. A prajem Vám krásny slnečný dník.
kalkulka
19.03.06,10:05
Teším sa s tebou. Aspoň máš ďalší problém z krku. Poznáme to všetci ako je to dobre.
ajacik
20.03.07,21:05
Ja mám zasa ten problém, že mi "sedí" súvaha ale nesedím mi účet 701.

Účto som prebrala po minulej účtovníčke a mám k dispozícii iba súvahu (žiadne doklady).

Neviete mi prosím poradiť, ako na to?
evina
20.03.07,22:28
Ja mám zasa ten problém, že mi "sedí" súvaha ale nesedím mi účet 701.

Účto som prebrala po minulej účtovníčke a mám k dispozícii iba súvahu (žiadne doklady).

Neviete mi prosím poradiť, ako na to?

Skús odkontrolovať 431, či bol preúčtovaný,,,