PD1
03.10.13,09:40
Je možné riešenie? Situácia je taká. V byte, ktorého vlastníkom je moja mama, mám trvalý pobyt, no zároveň zriadenie sídla spoločnosti. Zároveň medzi časom, to bolo ešte pred založením spoločnosti, moja mama súhlasila s mojim bratom a tak v prospech banky založila uvedenú nehnuteľnosť, dlžník sa však stal môj brat. Nedávno však môjmu bratovi bolo oznámené zosplatnenie celého úveru, kedže riadne a však úver nesplácal. Čiže, aké sú možnosti...? respektíve, aká je možnosť mojej PO, číže spoločnosti, kedže na uvedenom byte mám zriadené sídlo spoločnosti, ďalej trvalý pobyt atď. Je možné na základe uvedeného dohodnúť sa s bankou, alebo exekútorom? Môžu mi zrušiť spoločnosť? Faktom by sa stalo i to, že prídem o trvalý pobyt a z uvedeného nespĺňam podmienku pre podnikanie? Prosím o radu. Ďakujem.
draik
03.10.13,11:26
S bankou a exekútorom sa dohodnete tak, že dlžnú čiastku zaplatíte. Keďže dlžník zjavne svoje omeškanie neriešil, je málo pravdepodobné, že by banka pristúpila na splátky. Nový vlastník Vám môže trvalý pobyt zrušiť, sídlo firmy si môžte dať na tzv. schránkovú adresu.
PD1
03.10.13,12:37
A nie je možné podať návrh na vylúčenie nehnuteľnosti spod exekúcie - podané treťou osobou, čiže mnou?..pre objektívny dôvod podnikania? resp. zriadeného sídla k nehnuteľnosti?
draik
03.10.13,18:44
Samozrejme, že to možné nie je. Predpokladám, že nájomnú zmluvu uzatvorenú s vlastníkom bytu teraz nemáte, keďže ten by musel zmeniť účel využitia bytu.