veronika.02
03.10.13,09:45
Dobrý deň, kamarátka chce kupovať 3D smart TV a poprosila ma o radu, že ktorý si má vybrať. Do techniky sa ako-tak rozumiem, ale v 3D sa akosi ešte neviem vyznať. Viete mi niekto poradiť z vlastných skúseností, ktorá značka je tá naj? LG alebo Samsung? Jej požiadavky sú hlavne veľká uhlopriečka (t.j. 125 cm a viac), cena do 900 eur a aby to prehrávalo filmy a videá z HDD. Čítala som rozdiely medzi aktívnymi a pasívnymi okuliarmi, ale žiaľ nikde sa nikto nevyjadril z vlastných skúseností, ktoré su lepšie, resp. v čom sú lepšie tie a tie. Treba k tomu dokúpiť aj bluray prehrávač, alebo sa filmy dajú aj sťahovať? Ďakujem za všetky odpovede.
stanislav.matej
08.10.13,17:49
Ja osobne som si presiel rozne hodnotenia a recenzie, nakoniec som sa rozhodol pre samsung UE40ES6800zatial som maximalne spokojny ci uz v 3D alebo 2D. Pre uhlopriecku sa rozhoduj podla toho z akej vzdialenosti budes TV pozerat . Uhlopriecak rovna sa 1/3 vzdialenosti od televizora , takze do malej obyvacky zbytocne velka uhlopriecka lebo sa ti bude zle pozerat. Priklad sedacka bude od televizora 3m to znamena uhlopriecka bude 1m (plus minus par centimetrov) max 125cm
carolitos
08.10.13,18:20
samsung je teraz spicka, len uz si precitat parametre ake vyhovuju cloveku,ale nieje problem, v predajni vedia cez pc , vsetko o tv krory si zvolite. takze Vam povedia uplne vsetko na co sa budete pytat...odporucam nay,planeo
buchač
08.10.13,18:33
Každý sa v dnešnej dobe drbe s tými Samsungami alebo LG .
Či mobil , či tablet , či televízor ....

Roky mám Panasonic , čo sa týka elektroniky - veža , televízor , DVD ...
erik555
08.10.13,19:37
Letko
09.10.13,07:31
Každý sa v dnešnej dobe drbe s tými Samsungami alebo LG .
Či mobil , či tablet , či televízor ....

Roky mám Panasonic , čo sa týka elektroniky - veža , televízor , DVD ...
Panasonic, čo sa týka plazmových televízorov, je špička, neporovnateľne lepší obraz oproti ostatným značkám.
buchač
09.10.13,08:40
Každý sa v dnešnej dobe drbe s tými Samsungami alebo LG .
Či mobil , či tablet , či televízor ....

Roky mám Panasonic , čo sa týka elektroniky - veža , televízor , DVD ...
Panasonic, čo sa týka plazmových televízorov, je špička, neporovnateľne lepší obraz oproti ostatným značkám.
....a myslíš , že prečo som ( roky ) Panasonic pozitív ??? ;)
Kde bol Samsung , keď už Panasonic fungoval ??? :rolleyes:
Tých 70 rokov sa niekde musí prejaviť ...či ?


Od založenia spoločnosti v roku 1918,[5] spoločnosť sa stala jednou z najväčších japonských výrobcov elektroniky spoločne so Sony, Toshiba a Canon. Okrem elektroniky, ponúka Panasonic aj neelektronické výrobky a služby ako služby domových renovácií. Spoločnosť Panasonic bola 89. najväčšou spoločnosťou na svete v roku 2009 prostredníctvom Forbes Global 2000 a je medzi Top 20 najväčšími polovodičovými spoločnosťami.[6]
http://sk.wikipedia.org/wiki/Panasonikku

1983: Samsung vyrábí svůj první počítačový čip: 64k DRAM čip
Koncem 80. a počátkem 90. let investoval Samsung Electronics spoustu peněz do vývoje a výzkumu a udělal ze společnosti lídra v odvětví globální elektroniky. "V 80. letech Samsung vyráběl, dodával a prodával širokou škálu zařízení a elektronických výrobků po celém světě" (Samsung Electronics). V roce 1982 postavil továrnu na montáž televizorů v Portugalsku; v roce 1984 postavil za 25 milionů dolarů továrnu v New Yorku; a v roce 1987 postavil další továrnu za 25 milionů dolarů v Anglii (Samsung Electronics).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Samsung
lujza.j
09.10.13,09:20
Pre mna je zn.LG....zafixovana ako vyrobca klimatizacii....:D....neviem ako sa pohybuju ceny,ale do 900e....tak to by panasonika asi tazko kupila....tiez mam doma dve plazmičky...tiez som pozitivna:D
Letko
09.10.13,09:23
buchač
09.10.13,09:38
Pre mna je zn.LG....zafixovana ako vyrobca klimatizacii....:D....neviem ako sa pohybuju ceny,ale do 900e....tak to by panasonika asi tazko kupila....tiez mam doma dve plazmičky...tiez som pozitivna:D
Ale kúpila , moja ...kúpila .....
Ten môj Panasonic ma vyšiel na tých cca 700 € ...a to bol z toho stredu ponuky ...
Mašina obsahuje pripojenie na net , skype a You tube nainštalované priamo v mašine , prehrávanie 3D ....atď ...

Sú aj vyššie levely ..
lujza.j
09.10.13,09:53
No vidis to som nevedela....davno som nekukala ceny....
srska
09.10.13,09:58
ja som negatívny:D. lg - klíma, tv, monitor .
lujza.j
09.10.13,18:02
erik555
10.10.13,09:55
nahodou ak by stacil 119cm, tak som objavil prijatelnu cenu (689 Eur s DPH) LCD s LED podsvietenim Philips 47PFL5008. Zaujimavy je Ambilight, ci uz dynamicky podla obrazu, alebo staticky s vlastnou farbou a silou svetla, aj pri vypnutom tv.
http://www.mall.sk/led-televizory-znacky/philips-47pfl5008k12

http://download.p4c.philips.com/files/4/47pfl5008k_12/47pfl5008k_12_pss_slksk.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=e3GiB9ihG8c
Letko
10.10.13,09:58
Poradím ti - choď do obchodu a pozri sa na obraz vystavených tv. Zatiaľ ma ani jeden LED, ktorý som videl, nepresvedčil.
erik555
10.10.13,11:00
Poradím ti - choď do obchodu a pozri sa na obraz vystavených tv. Zatiaľ ma ani jeden LED, ktorý som videl, nepresvedčil.
To je vec nazoru, ved s LCD LED obrazom to az tak zle nie je, ked sa vo svete preda vyssie percento, nez Plazmy. Ja som s mojimi LCD spokojny.
Letko
11.10.13,03:50
Poradím ti - choď do obchodu a pozri sa na obraz vystavených tv. Zatiaľ ma ani jeden LED, ktorý som videl, nepresvedčil.
To je vec nazoru, ved s LCD LED obrazom to az tak zle nie je, ked sa vo svete preda vyssie percento, nez Plazmy. Ja som s mojimi LCD spokojny.
Ako som písal, treba ísť do obchodu a porovnať si obrazy, no nech zapnú vo všetkých TV aj SD signál, nie len HD, tam je rozdiel najväčší a ako vieme, väčšina programov stále vysiela SD.
erik555
11.10.13,09:35
Poradím ti - choď do obchodu a pozri sa na obraz vystavených tv. Zatiaľ ma ani jeden LED, ktorý som videl, nepresvedčil.
To je vec nazoru, ved s LCD LED obrazom to az tak zle nie je, ked sa vo svete preda vyssie percento, nez Plazmy. Ja som s mojimi LCD spokojny.
Ako som písal, treba ísť do obchodu a porovnať si obrazy, no nech zapnú vo všetkých TV aj SD signál, nie len HD, tam je rozdiel najväčší a ako vieme, väčšina programov stále vysiela SD.
Ako som pisal, to nie je take hrozne...ja som so svojim Philips 42PFL7606 spokojny, aj so spotrebou max 70W.
KoxXxo
11.10.13,09:53
Ako som písal, treba ísť do obchodu a porovnať si obrazy, no nech zapnú vo všetkých TV aj SD signál, nie len HD, tam je rozdiel najväčší a ako vieme, väčšina programov stále vysiela SD.
Nestačí to porovnávať v obchode lebo tam sú úplne iné podmienky ako doma. Treba si tie televízory vyskúšať doma za podmienok pri akých pozerá TV. A samozrejme aj obraz je rozdielny podľa toho či Ti kávičku uvarila manželka alebo Ty sám.:)
lujza.j
11.10.13,10:01
Ako som písal, treba ísť do obchodu a porovnať si obrazy, no nech zapnú vo všetkých TV aj SD signál, nie len HD, tam je rozdiel najväčší a ako vieme, väčšina programov stále vysiela SD.
Nestačí to porovnávať v obchode lebo tam sú úplne iné podmienky ako doma. Treba si tie televízory vyskúšať doma za podmienok pri akých pozerá TV. A samozrejme aj obraz je rozdielny podľa toho či Ti kávičku uvarila manželka alebo Ty sám.:)
Fuha...mne vari kavovar...:---manzelku nemam....teraz neviem aky mam vlastne obraz:D