miros15
03.10.13,09:47
Dobrý deň, vedel by mi niekto pomôcť, ako to je keď dodávateľ živnostník si na svoju vydanú FA neuvedie svoje DIČ? Údaje našej firmy sú OK. Mám od neho požadovať číslo jeho DIČ? Môžeme byť nejako postihnutý, že to tam chýba? Dik
Andrej13
03.10.13,07:53
ja som to pred pár mesiacmi hľadal v zákone. Ale žiadny zákon neukladá povinnosť uvádzať DIČ, rovnako ako žiadny zákon neukladá povinnosť mať pečiatku. Ale viem, že daňová kontrola s tým môže mať problém.

Takže takto, zo zákona to nevyplýva, ale je to akási všeobecná dogma národa, že to tam má byť. A tak dodám iba toľko, ja v praxi vyžadujem aj DIČ, ale ak nie je dodávateľ, resp. odberateľ schopný ho dodať, tak to neriešim.
miros15
03.10.13,07:58
Ďakujem
kn-alka
03.10.13,08:10
Ak nie je platca DPH, tak zo zákona nemusí.
Ak je platca DPH, tak MUSÍ:

Zákon o DPH
§ 74
Obsah faktúry

(1) Faktúra vyhotovená osobou podľa § 72 musí obsahovať
a) meno a priezvisko zdaniteľnej osoby alebo názov zdaniteľnej osoby, adresu jej sídla, miesta podnikania, prevádzkarne, bydliska alebo adresu miesta, kde sa obvykle zdržiava, a jej identifikačné číslo pre daň, pod ktorým tovar alebo službu dodala,
b) meno a priezvisko príjemcu tovaru alebo služby alebo názov príjemcu tovaru alebo služby, adresu jeho sídla, miesta podnikania, prevádzkarne, bydliska alebo adresu miesta, kde sa obvykle zdržiava, a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené pod ktorým mu bol dodaný tovar alebo pod ktorým mu bola dodaná služba,(!!!zmena nadobúda účinnosť 2.1.2013!!!)
Andrej13
03.10.13,10:22
identifikačné číslo pre daň tzn. IČ DPH, nie DIČ.