Elys
03.10.13,10:53
Mám ŽL ubytovacie služby bez poh.služieb, keď kúpim posteľ, el. varič, ihneď to dám na priamu spotrebu - §11 odst. (8) - (Postupy účtovania pre SZČO - JÚ). Treba tieto veci písať do knihy zásob a potom ich vyradiť, alebo si mám napísať nejaký vnútorný predpis? Len nie som účt. jednotka - vediem evidenciu §6 odst (14) ZDP- mám povinnosť evidovať zásoby. Poraďte mi, ako to robíte Vy? Ďakujem Elys.
a_je_to
06.10.13,17:04
Evidencia zásob sa vedie v dvoch podobách. Prvou sú skladové karty - pre zatiaľ nespotrebované zásoby na sklade a k uzávierkovému termínu zostatková súpiska zásob. Druhou sú inventárna kniha - zásoby už vydané do spotreby, so životnosťou dlhšou, ako jeden rok. Táto evidencia nie je predpísaná, ale je dobre ju mať. Aj kvôli vlastnému prehľadu, aj kvôli prípadným poistným udalostiam.
Postele a variče, nakúpené na priame umiestnenie v ubytovacích izbách nemusíš evidovať na skladových kartách. Ale zaeviduj ich do zoznamu inventáru v ubytovacej miestnosti, aj do zoznamu drobného majetku v používaní. Je to aj vhodnejšia alternatívna evidencia k skladovým kartám u zásob, ktoré šli z nákupu priamo do spotreby.
Elys
19.10.13,16:38
Ďakujem a_je_to .