andrea123
03.10.13,13:35
Dobrý deň, prosím neviete čo by som mohla spraviť, som uplne zufala, kamarátovi ukradli notebook, kde mal odo mna doležité dáta, tie dáta majú kópiu samozrejme, ale bola by som nerada, keby sa niekto k tým dátam dostal, lebo je tam dôležitý postup, projekt, ktorý ešte neuzrel svetlo sveta, nedá sa podať nejaké trestné oznámenia za krádež neviem "duševného vlastníctva"? ale s tým asi nič neporiešim na polícii, ak si niekto tie dokumenty bude čítať, tak ich môže zneužiť - aj nemusí, ale čo ak predsa...ako mám postupovať? Nechcem veľmi spomínať, o aký dokument išlo, ale bolo to niečo takej závažnosti, akoby Vám dakto ukradol napríklad neviem podnikateľský plán, alebo nejaký neviem projekt na predaj dačoho, alebo tak...alebo nejakú komunikáciu dôležitú kľúčovú...neviem fakt čo mám robiť.
ivka70
03.10.13,11:44
Co mas robit?
V buducnosti si velmi dobre rozmysliet, kam ukladas take dolezite informacie a ako su zazezpecene, zalohovane a pod.

A inak ti ostava modlit sa, aby tie data nikto nezneuzil.

Oznamenie o kradezi NB pravdepodobne kamarat dal. A dusevne vlastnictvo? Ako chces dokazat, co tam bolo? Dokonca ani ked to niekto vyuzije, nebudes vediet preukazat, za to bolo z dat, ktore si ty mala na kamaratovom NB.
andrea123
03.10.13,12:06
Ďakujem moc za reakciu, mohla by som dačo do súkromnej správy? Ide o to, že som asi našla teraz riešenie, ale neviem, kde sa to vybavuje...
taiko
03.10.13,12:12
ak si tam mala nieco patentovatelne, tak si to daj patentovat, alebo zaregistrovat ochrannu znamku. Mozno by bolo dobre sa opytat na Urade priemyselneho vlastnictva. Tam by mali vediet co sa da, ci neda ochranit.
http://www.indprop.gov.sk/
stanislav.matej
08.10.13,17:43
Riesit to mozes az ked tie data zneuzije.