JurcoC4
03.10.13,14:36
Mám v hárku 1 tabuľku v ktorej sú rozné hodnoty (číslo porastu, rok vzniku holiny, výmera ...). Kedže je v poraste viacero vznikov holín ( rúbalo as tam napr. 4 roky po malých častiach), potrebujem dostať túto súhrnú hodnotu na druhý hárok, do príslušného riadku s číslom porastu ( aby som to nemusel zrátať ručne a prepisovať) samozrejme že po pridaní riadku ku porastu napr. s tohto ročnou holinou, aby to nemalo vplyv na vzorec a ten automaticky "novú" hodnotu prirátal k celkovému sumáru.

Srdečná vďaka

.
skuku
03.10.13,13:56
=SUMIF(Zoznam_porastov!A5:A205;A5:A106;Zoznam_pora stov!D5:D203) - vyzerá, že funguje
len pozor, kvôli tým zlúčeným bunkám sa nedá označiť celý stĺpec (v prvej aj druhej tabuľke), tak si dávaj pozor, keď pridáš riadok, aby bol zahrnutý do vzorca. tento vzorec je len pre tie riadky, ktoré už máš vyplnené
sthruska
04.10.13,06:04
Neštudoval som to, ale na základe odpovede poradím menšiu fintu. Daj si niekde bunku, ktorú môžeš aj skryť, s výsledným súčtom pre celý stĺpec holín. V Tvojom vzorci sa odvolávaj na túto bunku. A môžeš mať holín koľko je stromov v lese.