michalaj
03.10.13,16:12
Dobry den,
Chcela by som sa poradit. V juni tohto roku mi skoncila MD, kedze syn dovrsil 3 roky a mala som spät nastupit do zamestnania, v ktorom som pracovala od roku 2006. Kedze som z dovodu stahovania nastupit nemohla, dala som este v tom mesiaci vypoved a od 13.6. som na podpore v nezamestanosti. Planujeme teraz druhe dieta a ja by som sa chcela informovat ci mam narok na matersky prispevok ako to bolo pri prvom dietati.
Mam totiz dve informacie, prva je, ze narok nemam a musim si platit aspon 270 dni nemocensky prispevok aby mi vznikol a druha je, ze mam, pretoze ked som bola na MD, bola som stale zamestnana a tym padom bolo za mna platene co malo byt. A ak by som teraz otehotnela a isla teda coskoro na MD, materska by bola v takej vyske ako pri prvom babatku. Matersku som mala do juna, vypoved som dala 5.6.a na urade som evidovana od 13.6.Mam v tom dost chaos :( vedeli by ste mi niekto poradit? Dakujem za kazdu odpoved.
Mila123
03.10.13,15:53
nárok na MD zo starého poistenia by bol iba v prípade, že by si ku dňu prepustenia bola už tehotná , tým pádom by ti plynula ochranná doba, kt. je v takom prípade 8 mesiacov.....
aby si ma chápala, musela by si najneskôr k 12.06.2013 a 8 mesiacov t.j. 12 02 2014 - ak mi kalkulačka počíta správne .......nastupovať na MD (6 týždňov pred plánovaným pôrodom, nie 8 !!!!!)

je možné ale použiť staré poistenie , ale záleží kedy budeš tehotná, a kedy budeš mať nástup na MD.........
Katy a R
03.10.13,16:39
Zatiaľ nárok nemáš ... pretože nemáš žiadne poistenie . Ale ke´dže ešte len plánujete bábätko - tak sa dá s tým niečo urobiť.
Základná podmienka je - 270 dní poistenia v období 2 roky pred pôrodom . Samozrejme musíš byť poistená, alebo byť v ochrannej lehote.
michalaj
03.10.13,17:54
Este prosim jedna otazka k odpovedi, ked som bola do juna na MD a stale som bola zamestnana a vypoved som dala v praci az po materskej dovolenke tak dovtedy som poistena nebola?