teargarden
03.10.13,16:31
Zdravim:) Do noveho zamestnania som nastupila v 3 mesiaci tehotenstva, samozrejme nikto o tom nevedel. Pracovala som tam mesiac, no zo zdravotnych dovodov som pracovny pomer ukoncila (kedze som bola v skusobnej dobe, chranena by som nebola, aj keby som to oznamila.) Navrhli mi, aby som robila na dohodu, kolko budem vladam, max vsak 10 hodin tyzdenne. Tak som to prijala. Mne aj tak bude viac vyhovovat, ak sa mi materska bude ratat z byvaleho zamestania kde som predtym robila rok, takze mi nevadi ze som dala vypoved, len moja otazka je, ak pokracujem dohodou v tej istej firme, bude sa mi ratat materska z dohody ak budem robit viac ako 90 dni na dohodu? A otazka 2- zmenu na dohodu sme spravili v den, ked som doniesla PN, vraveli ze som v ochrannej dobe, takze PN mi preplatena bude, len ako bude socialna poistvna vediet o mojom tehotenstve, ak som to zamestancovi neoznamila oficialne pisomne, kedze som bola len v skusobnej? dakujem :)
Mila123
03.10.13,15:49
chýbajú informácie o bývalých zamestnaniach (rozlíšenie PPV a dohôd) , t.j. 2 roky do zadu ku dňu nástupu- resp. ku dňu pôrodu......
teargarden
03.10.13,16:45
chýbajú informácie o bývalých zamestnaniach (rozlíšenie PPV a dohôd) , t.j. 2 roky do zadu ku dňu nástupu- resp. ku dňu pôrodu......

270 dni mam splnenych, ak to myslis :) moje tpp boli od 6/2011-3/2012, 5/2012-4/2013 na UP som bola od 5/2013-8/2013 a posledne zamestnanie bolo od 1.9.2013 do dnes 3.10 2013 a oddnes som na dohodu. Termin porodu mam 25.3. 2014 :) dakujem!
Katy a R
03.10.13,16:51
k otázke 2 - od dnes si aj DPN ???
teargarden
03.10.13,17:05
k otázke 2 - od dnes si aj DPN ???
to je co? dobrovolne poistenie? ak myslis to, tak nie..
Mila123
03.10.13,17:17
chýbajú informácie o bývalých zamestnaniach (rozlíšenie PPV a dohôd) , t.j. 2 roky do zadu ku dňu nástupu- resp. ku dňu pôrodu......

270 dni mam splnenych, ak to myslis :) moje tpp boli od 6/2011-3/2012, 5/2012-4/2013 na UP som bola od 5/2013-8/2013 a posledne zamestnanie bolo od 1.9.2013 do dnes 3.10 2013 a oddnes som na dohodu. Termin porodu mam 25.3. 2014 :) dakujem!
podľa môjho názoru......
PN tento rok bude počítaný z VZ za rok 2012, nakoľko poistenie netrvá dlhšie ako 90 dní, ale za predpokladu, že v roku 2012 z poistenia sa platilo aspoň 90 . dní a nebolo to v tej istej organizácií ako je momentálne platné poistenie.......

MD v roku 2014 bude platená z poistenia z roku 2013, ale tiež za predpokladu, že bolo platených 90. dní , zo zamestnanie , kt. trvalo od 05/12-04/13, ale za predpokladu, že to nie je tá istá organizácia , v ktorej si momentálne zamestnaná......
Mila123
03.10.13,17:18
k otázke 2 - od dnes si aj DPN ???
to je co? dobrovolne poistenie? ak myslis to, tak nie..
nie,pravdepodobne Katy myslela na dočasnú práceneschopnosť......
teargarden
03.10.13,17:26
chýbajú informácie o bývalých zamestnaniach (rozlíšenie PPV a dohôd) , t.j. 2 roky do zadu ku dňu nástupu- resp. ku dňu pôrodu......

270 dni mam splnenych, ak to myslis :) moje tpp boli od 6/2011-3/2012, 5/2012-4/2013 na UP som bola od 5/2013-8/2013 a posledne zamestnanie bolo od 1.9.2013 do dnes 3.10 2013 a oddnes som na dohodu. Termin porodu mam 25.3. 2014 :) dakujem!
podľa môjho názoru......
PN tento rok bude počítaný z VZ za rok 2012, nakoľko poistenie netrvá dlhšie ako 90 dní, ale za predpokladu, že v roku 2012 z poistenia sa platilo aspoň 90 . dní a nebolo to v tej istej organizácií ako je momentálne platné poistenie.......

MD v roku 2014 bude platená z poistenia z roku 2013, ale tiež za predpokladu, že bolo platených 90. dní , zo zamestnanie , kt. trvalo od 05/12-04/13, ale za predpokladu, že to nie je tá istá organizácia , v ktorej si momentálne zamestnaná......

dakujem za odpovede, si zlata :) Ta firma od 5/12 - 4/13 bola ina ako ta v ktorej som teraz, takze MD sa mi bude teda ratat z nej.. A este otazka, to, ze som tehotna, mam nejak oznamit soc. poistovni? Ako vedia ze som v OL, ak som to oficialne neoznamila zamestnavatelovi? A ako dlho mozem dalej pracovat pre sucasnu firmu na dohodu, aby sa mi ratala MD z toho byvaleho zamestnania?Tiez tam plati tych 90 dni?Alebo dohoda sa nerata vobec?
teargarden
03.10.13,17:27
k otázke 2 - od dnes si aj DPN ???
tak ano, od dnes som aj prace neschopna
Katy a R
03.10.13,17:55
K tej OL .. keďže si včera ukončila jeden PP a dnes začala nový PP a od dnes si aj DPN - tak nie si v OL . Máš nové poistenie.

Keby si bola v OL (pre tehotné platí 8 mesačná) - tak sa môže doložiť priložením kópie tehotenskej knižky
teargarden
03.10.13,18:00
K tej OL .. keďže si včera ukončila jeden PP a dnes začala nový PP a od dnes si aj DPN - tak nie si v OL . Máš nové poistenie.

Keby si bola v OL (pre tehotné platí 8 mesačná) - tak sa môže doložiť priložením kópie tehotenskej knižky
a nevadi, ze je to len dohoda? ze nie je to trvaly pomer?
Katy a R
03.10.13,18:05
keďže píšeš, že máš dohodu o pracovnej činnosti - máš aj nové nemocenské poistenie.
neviem, prečo si totak urobila? - ale keď si momentálne DPN - tak aj tak nemôžeš robiť .. presnejšie, nesmieš porušiť liečebný režim, inak ti môžu zastaviť dávku.
teargarden
03.10.13,18:11
keďže píšeš, že máš dohodu o pracovnej činnosti - máš aj nové nemocenské poistenie.
neviem, prečo si totak urobila? - ale keď si momentálne DPN - tak aj tak nemôžeš robiť .. presnejšie, nesmieš porušiť liečebný režim, inak ti môžu zastaviť dávku.
no ano, len som nevedela, ze zamestnavatel za mna plati poistenie aj pri dohode. Povodne som chcela dat vypoved, lebo praca je pre mna v mojom stave narocna a do februara byt doma na PN by som nezvladla a tiez preto, lebo som to nechcela komplikovat kolegyniam. Kym by som bola umelo na PN, nemohli by nikoho na moje miesto prijat. Navrhli mi aspon dohodu, prisposobili pracovnu napln, aby som to v mojom stave zvladla. Byvala pozicia si vyzadovala plne nasadenie, co uz nie je nic pre mna.. V novembri by som tak ci tak odisla, lebo v byvalom zamestnani som zarabala viac, aby sa mi z neho ratala aj materska
teargarden
03.10.13,18:13
keďže píšeš, že máš dohodu o pracovnej činnosti - máš aj nové nemocenské poistenie.
neviem, prečo si totak urobila? - ale keď si momentálne DPN - tak aj tak nemôžeš robiť .. presnejšie, nesmieš porušiť liečebný režim, inak ti môžu zastaviť dávku.
.. a teraz nepracujem, len sme zmenili zmluvu, ale som doma :)
Melnick
03.10.13,20:47
Nerozumiem, prečo by na zastupovanie počas Tvojej PN a následne MD , RD nemohli niekoho prijať na Tvoje miesto.....
Mne sa tá dohoda nepáči. Ale akosi tým zmenám z TPP na Dohodu u Teba nerozumiem.
teargarden
04.10.13,06:34
Nerozumiem, prečo by na zastupovanie počas Tvojej PN a následne MD , RD nemohli niekoho prijať na Tvoje miesto.....
Mne sa tá dohoda nepáči. Ale akosi tým zmenám z TPP na Dohodu u Teba nerozumiem.
u nich bolo otazne, ci by vobec niekeho prijali na moje miesto po mojom odchode ku koncu roka, samozrejme na ukor ostatnych zamestnancov.. Ja som sa tam aj tak zamestnala hlavne preto, lebo ked sme sa prestahovali, musela som som nechat povodne zamestnanie, bola som nezamestnana a v tom case som otehotnela, tak som si hladala narychlo pracu kvoli materskej.Tento uvazok bol aj tak ciastocny a plat velmi nizky, preto by som tam aj tak nemohla odrobit viac ako 90 dni, lebo by mi vysla materska asi ako rodicovsky, cize slaba. Preto mi prechod na dohodu nevadi. Ano, mohla by som sa dat na umelo na PN a dalsie 4 mesiace sediet doma medzi 4 stenami, ale to radsej obetujem tych par eur co by som dostala z PN a radsej sa budem venovat inym aktivitam, popripade navstivim rodinu, kedze som od nich daleko. Moje tehotenstvo (klop, klop) je zatial bez komplikacii. Rozumiem, ze je moje rozhodnutie nepochopitelne, ale za inych okolnosti, v inom zamestnani, dobre platenom zamestnani na plny uvazok by som takty krok neurobila :)
Katy a R
04.10.13,07:07
veď sme predpokladali, že to robíš kôli tomu, že lepšie to vychádza z predchádzajúceho zamestnania ;) .. ale táto dohoda ti je v podstate na nič (nerobíš) - nemusela si uzatvárať teraz ..
inak - mohla si mať nárok na dávku aj z dvoch poistení (ale to je teraz už pasé:mee:)
teargarden
04.10.13,07:14
veď sme predpokladali, že to robíš kôli tomu, že lepšie to vychádza z predchádzajúceho zamestnania ;) .. ale táto dohoda ti je v podstate na nič (nerobíš) - nemusela si uzatvárať teraz ..
inak - mohla si mať nárok na dávku aj z dvoch poistení (ale to je teraz už pasé:mee:)
nakoniec som volala do prace, nech mi dohodu stornuju, , kedze sa uzavrela vcera a ja som na PN, cize som na nu nenastupila.. zrusila by sa mi inak ochranna lehota a PN by sa mi ratala z dohody, co je hroza.. tak snad sa to da este vystornovat ked to bolo vcera, och boze, som ja ale truuuba
Melnick
09.10.13,20:40
Nemyslím,že si trúba.... veľmi rýchlo Ťa osvietilo. :) A trúbam, to trvá oveľa dlhšie....
Elka7
17.12.13,20:22
V januari 2014 nastupujem na MD. Cely rok 2013 a dávno predtým som pracovala na HPP. Od 1.7.2013 som mala popri zamestnaniu na HPP i DoVP u iného zamestnávateľa. Chcem sa spýtať či mám nárok na výpočet materskej i z tejto DoVP, alebo len z HPP?Dakujem