Zuzana B.
03.10.13,18:49
Ahojte,

mam zamestnanca - nastupil v 09/2013, uz ma dve neospravedlnene absencie, je v sk.dobe, od 27.9. je PN, dorucil ju az dnes (03.10.2013), nedal nikomu nic vediet, az dnes dorucenim PNky. Ukoncim ho v sk.dobe. Minula som sa s nim teda nevedela som to dnes osobne poriesit. Preto chcem ukoncenie poslat domov. Zajtra zaslem doporucene do vl.ruk ukoncenie.
Poradte mi, mozem ako den skoncenia PP v sk.dobe uviest den kedy aj zaslem zasielku, alebo mala by som priratat nejake tri pracovne dni, kym sa k nemu dostane postova zasielka?
Nie som si ista a chcem aby to bolo vsetko ok.
Dakujem za radu.
avalik
03.10.13,17:28
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Zuzana B.
04.10.13,04:27
boooze ako mi to vypadlo ze v zakone sa tak jednoznacne o tom pise....uz som prepracovana :) Dakujem avalik!