Peter11223
03.10.13,22:14
avalik
03.10.13,20:20
zajst za veterinarom a dat psa zaockovat
arizona
03.10.13,20:31
no a co, nie si jediny. Myslis, ze naozaj vsetci ockuju?
judit.esam
04.10.13,04:29
nikdy nieje neskoro!! zaočkovať treba, aj čipovať , pokuty sú vysoké...
Peter11223
04.10.13,13:09
Dakujem! Dakujem vam velmi pekne =) prave ste zachranili zivot psovi, velmi vam zato dakujem!!! =)))
arizona
04.10.13,18:52
Preboha!!! To ci si ho planoval utratit, ci co?
Martin1310
05.10.13,18:01
Ja už som to tu dávnejšie písal že kôli tomu čipovaniu sa vela ludí bude chcieť svojich psov zbaviť aj ked človeku sa to nezdá ale všeliaký sme.Ked môj sused zistí že za neočipovaneho psa môže dostať 300€ pokutu tak myslím že pes záhadne zmizne a takých bude.

Predpokladám že zadavatel myslel čipovanie nie očkovanie.
judit.esam
07.10.13,05:11
No veru sú ľudia všelijakí, hlavne vedia prstom ukazovať na ostatných a tento prečo nemá začipovaného psa a cigáňi prečo nemusia ...... Ja beriem seba a mojich psíkov, keď treba tak treba... nič sa nedá už s tým robiť, akurát na voľbách nevoliť Smer, aby nezhrabali všetok peniaz len pre seba... lebo ten kto vymyslel to čiopovanie náhodou má známeho s takouto firmou.. náhodou.
irma1
07.10.13,05:57
Nevymyslela to náhodou EU? Vidí sa mi, že áno.
Kvaka
07.10.13,06:24
Zaočkovať môžeš kedykoľvek, akurát pri omeškaní riskuješ ochorenie svojho psa.
Ak myslíš čipovanie, tak by som sa tiež nevzrušovala. Podľa Nariadenia únie 998/2003, ktoré je platné aj na našom území, sa nariaďuje vykonať čipovanie spoločenských zvierat len pri cestách za hranice. Stačí si pozrieť tu. http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/index_en.htm. Je tam podčiarknuté: It does not apply to the movement of such animals within one Member State.

Znamená, že sa nevzťahuje na pohyb týchto zvierat v jednom členskom štáte.
Naši zákonodarcovia prijali niečo, čo je navyše a ja dúfam, že to rýchlo aj odstránia aspoň pre mačky, fretky a staré zvieratá.
Antea
07.10.13,06:31
moju micinu nedám čípovať nech niekoho aj vystrie, však je v byte. Ešte musím zistiť či za ten istý priestupok, či " trestný čin" ma môžu viackrát pokutovať.
ivka70
07.10.13,06:40
To je sice pekne, ze toto nariadenie je platne v celej EU, ale nas slovensky zakon toto nariadenie sprisnuje a nariaduje cipovanie vsetkych zvierat (vynimku maju niektore tetovane).
Kedze nas zakon neodporuje nariadeniu EU, je v poriadku a na uzemi SR musis dodrziavat nas zakon, aj ked je prisnejsi ako smernica EU.
Kvaka
07.10.13,06:48
Nie je to smernica, je to nariadenie.
avalik
07.10.13,07:02
uz som to tu na porade pisala, ale dam este raz ... "(9) Psy, mačky a fretky musia byť nezameniteľne označené101) a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat." .... odkaz 101) Čl. 4 nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS (mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 3/zv. 39). .... clanok 4 vysvetluje pojem "nezamenitelne oznacenie" ... proste pojmy vysvetlene v inych zakonoch alebo EU dokumentoch sa v nasich zakonoch duplicitne nevysvetluju - uvadza sa len odkaz, kde to je definovane
alaya1
07.10.13,07:29
ivka, mas pravdu. a o tych tetovanych doplnim, ak by cesatovali do zahranicia, musia mat uz aj cipovanie.
Kvaka
07.10.13,07:49
Avalik, ja toto, čo píšeš, nikde nepopieram, jasné, že nariadenie sa nedáva do zákona, ono jednoducho platí, v našom zákone sa môže naň iba odkázať, áno, aj ak niečo definuje, v nariadení tu konkrétne nezameniteľné označenie, ktorým je čipovanie. Ale náš zákon prijal niečo, čo je navyše, to mi vadí, lebo kde ja budem naháňať mačky, o ktoré sa starám? To naozaj len chorý mozog vymyslel.
korela
07.10.13,10:15
V práve platí vyšší zákon právnej sily. Tak ako je to vlastne s čipovaním? EÚ či Slovensko?
Martin1310
07.10.13,19:03
Tu na Slovensku pre teba platia Slovenské zákony.Keby to tak nebolo tak nemusíme čipovať.Tento zákon žiadnemu nariadeniu EU neodporuje takže je to OK. Teda podla mna je to zbytočnosť ale to určiťe ani EU ani Slovenských zákonodarcov nezaujíma.
Terezia13
08.10.13,08:41
očkovanie proti besnote stači vykonať raz za dva roky
vakcíny majú účinnosť na dva roky
čipovanie neviem, či niečo pomôže, už sú v útulkoch aj čipované psy a neviem, či sa bude niekto dohadovať s majiteľom, že vyhodil psa, na to ešte zákony nemyslia, takže ide len o biznis
arizona
08.10.13,14:22
nie,to nasi mudri zakonodarcovia...a na EU sa len vyhovaraju