m4recek
03.10.13,22:17
Ahojte,
chcem sa spytat aka je premlcacia doba pre neprimerane sudne konanie. Sud ktory sme mali s firmou skoncil po zhruba 11rokoch. Ukonceny bol nasim "vitazstvom" asi pred dvoma rokmi. Zaujima ma ci a dokedy je mozne podat staznost/zalobu na europsky sud pre ludske prava.

Dakujem za odpoved :)
focalor
04.10.13,05:54
No pred samotnym podanim zaloby na europsky sud pre ludske prava by mali byt vyuzite vsetky prostriedky v ramci vnutrostatneho prava, v tomto pripade, ak by slo o prietahy, tak podanie staznosti na Ustavny sud SR. Tam je lehota 2 mesiace od pravoplatneho ukoncenia veci, cize po 2 rokoch by s velkou pravdepodobnostou kazdy sud taku staznost alebo zalobu odmietol z dovodu, ze je podana po zakonnych lehotach, podobne ma lehotu na podanie zaloby aj europsky sud pre ludske prava, ale teraz narychlo neviem povedat aku, myslim, ze viac ako 6 mesiacov to nie je...
pepsikova
04.10.13,06:59
..no ak ste súd vyhrali, zaujímalo by ma, na čo sa idete sťažovať, prípadne žalovať?..nepíšeš, čoho sa súd týkal,aké bolo rozhodnutie..takže ,možno by bolo reálnejšie nové súdne konanie na základe rozhodnutia skončeného súdu- a udať dôvod...