toranor
19.03.06,12:41
Mam mensiu predajnu s modnymi doplnkami, a chcel by som si viest JU počas roka sam. Uzavierku by som dal somozrejme spracovať niekomu skusenejsiemu. Planujem bezne vydavky a prijmi. Mohol by mi niekto na zaciatok poradit, ako zauctova tieto uct. pripady, mal by som do buducnosti nejaky vzor, alebo návod. Niektore som si uz aj tu na porade pozistoval, takze zacinam byt v obraze, planujem si viest klasicky papierovy penazny dennik. Dopredu dakujem.

1.Material na prestabu predajne (som v prenájme),ako farba na steny, radiator, vetracie okno, mensia elektro instalacia. spolu cca 4500 Sk
2.Vybavenie predajne - regále, policky,kosiky + pomocny material
3.kancelarsky material, kopirovanie dokumentov
4.Registracna pokladna, 10 700 Sk
5.reklamna tabula
5.kolky
6.hasiaci pristroj
7.poplatok za TKO
mysimis
19.03.06,12:02
Mam mensiu predajnu s modnymi doplnkami, a chcel by som si viest JU počas roka sam. Uzavierku by som dal somozrejme spracovať niekomu skusenejsiemu. Planujem bezne vydavky a prijmi. Mohol by mi niekto na zaciatok poradit, ako zauctova tieto uct. pripady, mal by som do buducnosti nejaky vzor, alebo návod. Niektore som si uz aj tu na porade pozistoval, takze zacinam byt v obraze, planujem si viest klasicky papierovy penazny dennik. Dopredu dakujem.

1.Material na prestabu predajne (som v prenájme),ako farba na steny, radiator, vetracie okno, mensia elektro instalacia. spolu cca 4500 Skak máš v nájomnej zmluve, že môžeš bežné opravy vykonať tak to zaúčtuj do réžie
2.Vybavenie predajne - regále, policky,kosiky + pomocny material - ak je cena do 30000 Sk /regále, poličky, košíky/ tak je do drobný majetok - účtuje sa to do spotreby materiálu - členenie DHIM, pomocný materiál môžeš dať do réžie.
3.kancelarsky material, kopirovanie dokumentov - režijný materiál
4.Registracna pokladna, 10 700 Sk - nákup DHIM
5.reklamna tabula - zase záleží od ceny
5.kolky - réžia

6.hasiaci pristroj - DHIM
7.poplatok za TKO réžia

odpovede sú zvýraznené
duficek
19.03.06,12:20
nedoporucujem viest papierovy penazny dennik. ak je k dipozicii PC, kludne aj starsie kde vladze bez windows, je plno START verzii zdarma, kde si mozes viest komplet uctovnictvo (je to obmedzene poctom poloziek v zavislosti od programu).
vyhoda je v tom, ze hlavne zo zaciatku sa budes mylit a skusat rozne veci, v PC si to mozes vyskusat aj na "necisto", opravovat, mazat....to na papieri nemozes. niektore programy dovoluju vytvorit viacej firiem, doporucujem potom vytvorit dve rovnake firmy a v tej jednej si skusat veci na necisto.
lenkak
19.03.06,12:25
jana32
20.03.06,07:32
toranor skus posurfovat na internete, jeden moj kolega si stiahol z neho program na uctovnictvo tusim sa volal KROS alebo KROSS a bol uplne zadarmo. Urcite je ale lepsie spracovavat ucto v PC, prip. skus si zavolat do Brezna ( 048/6112525 ) maju program MRP , ja som v nom zacinala, ak si objednas verziu len pre jedneho podnikatela nie je to vobec drahe. je to investicia ktora sa ti urcite oplati!
lusila
27.03.06,12:15
Ja by som tiež zacinala s Krosom, ale napaci sa mi,
skus radsej Abru - clasik, je celkom jednoducha.
Tiez si ju mozej stiahnut na www.abra.sk