janka7756
04.10.13,16:25
Dobrý den,,prosim o radu,,,Moj syn má na krku exekutorov ,,,,Mal priatelku ,ktorá ho využivala a tažila z neho.On aby si ju udržal bral si požičky ,obliekal ju ,kupoval dovolenky ,kupil jej auto.Nakoniec ked prišiel na to,že o čo jej ide v zurivosti jej sposobil škodu na bytovom zariadení.Bol z toho sud a musi nahradit škodu..Ona to podala ako platobný rozkaz cez exekutora...Tým sa suma navyšila...Exekutor mu zablokoval učty,auto dom...má Hypoteku na dom,,,uver na auto, dlh na zdrav.poistovni.Aby všetko sa mohlo splatit vyplatu potom zo zahraničia posielal mne a ja som všetko platila...Hypoteku v OTP,uver vo VUB..potom má ešte debetnu kartu aj Rýchlý uver...celá jeho vyplata sotva pokrije tieto platby a preto pomáham s platbami aj ja aby sa to čim skor splatilo...Mesačne potrebuje na splatky cez 1000eur....Dnes mi oznámil,že z organizačných dovodov od decembra ho prepustili z prace..Robotu si bude hladat a dufam ,že aj najde,ale mesačne platby su ohrozené,,,ako mám postupovat?? exekutor povedal,že platby musia byt uhradene každy mesiac,lebo bude zle...Hypoteka tiež aj splatky uverov treba mesačne platit.,,Dom kupil na hypoteku a ruči nim banke,Chcem sa opýtat,može mu exekutor siahnut aj na dom ,ked je majetkom banky pokial nesplati hypoteku?Nechceme o dom prist,lebo vela penazi som tam financovala ja..Ako by sa mohol tento problem vyriešit?Uvažujem vybrat nejaký uver ja a vyplatit exekutorov,,Alebo žiadat o menšie splatky,?ako a kde sa mám obratit,lebo bez jeho prijmu nebudem schopná všetko splacat,Dakujem za odpoved
arizona
04.10.13,15:02
Mozno nebudes so mnou suhlasit,ale v momentalnej situacii by bolo asi najlepsie predat dom a vyplatit dlhy.

Brat si dalsie uvery na vyplatenie poziciek nie je najlepsie riesenie,lebo je to iba oddialenie problemov...stat sa moze aj v buducnosti vselico. Co ,ked nebudete vediet splacat? Podla toho co pises, asi sa jedna o dost vysoku ciastku...

Ano exekutor moze siahnut aj na dom, "na ktorom je" hypoteka.
A ver, ze exekutor to urobi dost rychlo,ak sa nebude pravidelne platit. Bude rad, ze ma na co "siahnut"...
pepsikova
04.10.13,16:28
...záleží na tom, ako si situovaná ty...či ti banka dá pôžičku a či ju budeš vedieť splácať..to by bolo riešenie..avšak, aby si sa zabezpečila, mala by si v tom prípade so synom uzavrieť zmluvu-že vyplatíš jeho dlhy, ale on sa zaručí domom...aby ste oň neprišli...medzi vami dvomi sa táto zmluva-záruka, dá uzavrieť bez problémov,aj notársky overiť...to pre prípad, žeby si syn prácu nenašiel a dlh neplatil...a aby si ty nezaplatila za niečo, do čoho si investovala a nakoniec o to prídeš..
...úroky na dlhoch rastú každým dňom a navyšujú sa zbytočne, pokiaľ sa dá nájsť riešenie...
..syn mohol urobiť tiež krok ku tomu, aby mu baba vrátila investície, pokiaľ už nie sú spolu...ak má dôkazy, že ona vlastní majetok, ktorý jej dal on, môže ho žiadať späť...
..to, že ho dala na súd,svedčí o jej úmysloch, vedome sa obohatiť na niekom,ale aj v takejto situácii je riešenie...ale treba mať dôkazy..
..menšie splátky ti exekútor nepovolí, a ani banka,tam nie je možný kompromis,siahnu na majetok,aby sa im peniaze vrátili..
erik555
04.10.13,16:51
OT: aj mrchy su na svete...
janka7756
04.10.13,17:32
Ide mi hlavne o tu exekuciu,aby sa to splatilo,,je to do 5000eur,,,v pohode,by sme to zládli,keby neprišiel o prácu,,,len nechápem,ako mu može exekutor siahnut na dom ,ked ho má v zabezpeke banka kvoli hypoteke,,,Ešte ,by ma zaujimalo či sa da taký dom predat,ked je na nom hypoteka a nakoniec aj exekutor ho zablokoval,,,,
janka7756
04.10.13,17:36
janka7756
04.10.13,17:42
pepsikova
04.10.13,17:56
Ide mi hlavne o tu exekuciu,aby sa to splatilo,,je to do 5000eur,,,v pohode,by sme to zládli,keby neprišiel o prácu,,,len nechápem,ako mu može exekutor siahnut na dom ,ked ho má v zabezpeke banka kvoli hypoteke,,,Ešte ,by ma zaujimalo či sa da taký dom predat,ked je na nom hypoteka a nakoniec aj exekutor ho zablokoval,,,,..

..pokiaľ ide o sumu, nie je to na zabitie, síce dosť, ale škoda prísť o dom!...ak dom nepredá exekútor, predá ho banka..ale to tiež nie je dnes-zajtra...do toho času splatíte, len úroky rastú!..
...skús sa poinformovať, ako tomu predísť nejakým úverom ..(dnes exekútori majú svoje pravidlá, banky tým skôr,často zákon neznamená nič,takže toto by bolo podla mňa jednoduchšie, ako sa trápiť a čakať, čo sa stane...a mysli pozitívne, syn si prácu nájde, splatí...
..predať dom ako vlastník nemôžete, pokial je na ňom exekúcia,pretože určite je na katastri o tom záznam, že na dome je ťarcha...ale za 5000€ by som o tom ani neuvažovala...a pokiaľ by ste chceli dom predať tak, aby ste obišli exekútora, je to na dlhé lakte, ale dá sa aj tak, že si nájdete kupca, ktorý dá zálohu po dohode-len medzi vami, vyplatíte exekúcie a potom predáte oficiálne,ked bude na katastri zrušené záložné právo na nehnutelnosť.-čiže dom bude volný na predaj..
arizona
04.10.13,18:22
Ide mi hlavne o tu exekuciu,aby sa to splatilo,,je to do 5000eur,,,v pohode,by sme to zládli,keby neprišiel o prácu,,,len nechápem,ako mu može exekutor siahnut na dom ,ked ho má v zabezpeke banka kvoli hypoteke,,,Ešte ,by ma zaujimalo či sa da taký dom predat,ked je na nom hypoteka a nakoniec aj exekutor ho zablokoval,,,,
5000 € nie je zase tak velky peniaz,aby sa dom predaval. V predoslej odpovedi som myslela, ze sa jedna o ovela vyssiu sumu.

Exekutor a banky spolupracuju.Ked sa dom dostane do drazby, vyplatia sa z neho dlzoby pre banku a exekutora.

Aj dom na ktorom je vecne bremeno sa da predat. Len treba o tom vopred informovat banku a exekutora,oni navrhnu riesenie. Z predaja domu sa bude musiet v prvom rade vypaltit dlh a zbytok vam zostava. Takze veritelia sa k svojim peniazkom dostanu,vidia, ze je zaujem vec riesit, takze vacsinou suhlasia...
draik
04.10.13,18:43
Exekútor bez súhlasu banky dom predať nemôže. Jeho záložné právo bude totiž až druhé v poradí. Aj v prípade súhlasu banky by daný dom nikto nekúpil, lebo aj po prípadnom predaji by totiž na ňom zostalo záložné právo banky ako prednostného veriteľa. Exekútor by teda zriadil záložné právo a čakal do splatenia hypo, čím by sa jeho záložné právo dostalo na prvé miesto. Následne by mohol na návrh oprávneného z danej exekúcie dom predať. Skôr by som sa obával reakcie banky, akonáhle by zistila zhoršenie finančnej bonity dlžníka. Hodilo by sa čím skôr vyplatiť exekútorov a v prípade potreby s bankou dohodnúť odklad splátok.
lulazz
27.10.13,19:39
Ja by som požiadala o zníženie splátok,zase sa zadlžovať,neviem,neviem...