seraffa
04.10.13,18:59
pred 4 tyzdnami som si dost zle vyvrtla clenok s tym ze mi dali sadrovu dlahu bez opetku cize bez chodenia a akejkolvek zataze na nohu, na RTG mi nic nenasli kvoli hematomu takze o 14 dni som sla na kontrolu, po 14 dnoch na RTG stale nic rentgenovali mi len clenok, dneska mi dali sadru dole s tym ze vsak aj tak tam nic nieje nech chodim noha vyzera ako tak, clenok samozrejme opuchnuty a taktiez celu spodnu cast od nartu az k prstom s tym ze chodenie normalne vobec nepripada do uvahy, maximalne tak taham nohu za sebou v bolestiach, najhorsie je ze ked sa pokusim urobit krok tak do spodnej casti kde su tie velke vankusiky v oblasti tych kosti co idu do prstov ma nieco ako keby pichlo alebo vadilo mi v chodi, moze to byt stuhnuta slacha ci nejaky sval? Najlepsie ak napise niekto kto mal takto nohu v sadre bez moznosti chodenia ako ja kedze uz nohu som predtym v sadre mala ale mala som opetok takze chodit som viac menej vedela
arizona
04.10.13,18:47
Prve dni je lepsie chodit s barlami a nohu postupne zatazovat.
A samozrejme cvicit, dobre je aj cvicenie v teplej vode.
Žabinka
04.10.13,20:33
Určite treba používať barle, keď je noha bolestivá.. Keďže sa ti úraz stal pred 4 týždňami, a noha je stále bolestivá a opuchnutá, pravdepodobne došlo k porušeniu vnútorného a zadného väziva, to sa hojí ťažšie a dlhšie ako poškodenie vonkajšieho väziva. Odporúča sa pre zmiernenie opuchu chladenie postihnutého miesta, vykladanie končatiny. Ak bolesti neustúpia ani po 6 týždňoch, je vhodné ísť znovu na RTG.
buchač
04.10.13,21:03
RTG ukáže len poškodenie pevných častí , čiže kostí .

http://doktor.dida.sk/Poruchy_svalov/Pictures/Natiahnuty_vaz.jpg
Natiahnuté šlachy a svaly sú následkom vyvrtnutia poškodené a preto aj bolia , niekedy festovne .
Na opuch je vhodný octan hlinitý a pevný , elastický obväz .
Tieto dva " medikamenty " v časoch , keď som hrával hádzanú , nesmeli chýbať doma .
Dodnes niekedy cítim tie zranenia pri zmene počasia ...