Simon.ka
05.10.13,10:24
Vo firme mame mesacne mzdy a nerovnomerne rozvrhnuty PČ. Pracovny fond nam rataju vratane sviatkov - tzn.ze si musime sviatky bud odrobit alebo si nadrobit. Je to v poriadku?
Asi by som ju upresnila: Ak "chceme dostat" celu mzdu, musime vsetci odrobit ten zvyseny mesacny fond vratane sviatkov (bez ohladu na to, ci robime v sviatok alebo nie) Ak je v mesiaci je 20 pr.dni a 1 sviatok - vsetci musime odrobit 21x8 hodin. Je to takto v poriadku?
ivka70
05.10.13,12:45
Ano, je to v poriadku.

Nahrada mzdy za sviatok patri zamestnancovi v pripade, ze mal vo sviatok pracovat podla planu zmien ale nepracoval kvoli tomu, ze zmena nebola prave kvoli sviatku.
Ak taky pripad u vas nastane, mate narok na nahradu mzdy za sviatok.
Ak vo sviatok pracujete vo svojej riadnej zmene, mate narok na mzdu a priplatok za pracu vo sviatok, ak vo sviatok vasa prac. zmena nenastala, je to den, kedy by ste inak tiez nepracovali, nemate narok na zaplatenie sviatku.
Je to to iste ako pri rovnomerne rozlozenom prac. case, ked sviatok padne na sobotu ...tiez ho zamestnanci nemaju plateny.
Simon.ka
08.10.13,16:19
dakujem, ale nie je to odpoved na moju otazku :(
Upresnila som otazku, budem rada, ked odpoviete. Dakujem
ivka70
08.10.13,16:55
Ano, je to v poriadku.

Aj ked pri nerovnomerne rozlozenom prac. case nemusi "sediet" pocet prac. hodin kazdy mesiac, len priemerne za 4 mesiace.
Ale fond prac. casu sa pocita ja so sviatkami.
Preto ja bolo cele to vysvetlenie k povodnej odpovedi.
marjankaj
08.10.13,17:18
I tak še dá.
Ak sa ti odpoveď nepáči, tak najlepšie vymeniť otázku a dotyčného skritizovať, že je mimo.:eek:
tictac7
08.10.13,17:45
...toto tu je už normálne že in - prídem, zadám otázku, dostanem odpove´d, čo sa mi nepáči, dám neužitočné, otázku zmením, z odpovedajúceho spravím blbca a som geroj
Simon.ka
10.10.13,19:56
Dakujem, ano, to mi je jasne, ze priemer za 4 mesiace, aj ked u nas sa to tak nerobi. ak mam cezcas- je to ok. ak mi hodiny chybaju -strhnu mi dovolenku.
Len ma zarazil ten fond - ze vsetci, co mame nerov.PC, tak musime odrobit viac (o sviatky) ako ostatni pracujuci v inych firmach? Napr tento december je to dost hrozne! o 3 dni odrobit viac. Myslela som, ze je jeden meter ;) (nemyslim skratene uvazky..)
Dakujem velmi pekne za odpoved
Simon.ka
10.10.13,20:16
Ivka 70, Marjankaj, tictac 7 - OSPRAVEDLNUJEM SA :) Nevedela som ako to chodi - myslela som, ze to je len reakcia, ze mi to nepomohlo, ze som nedostala odpoved, tak sa pytam dalej...
Nechcela som z nikoho robit blbca ani kritizovat, len som upresnila otazku, lebo asi nebola polozena jasne.
A tym som chcela upozornit, ze este potrebujem odpoved
...ale uz aspon budem vediet :) Dik
ivka70
11.10.13,08:33
Nemusite odrobit viac ako ostatni.
Priklad: ak by ste nepracovali cez sviatky (lebo sviatok) a sviatok by pripadol na sobotu, v ktoru by ste standardne mali pracovat, mali by ste narok na nahradu mzdy za sviatok, aj ked tento sviatok by sa podla tvojho vyjadrenia do standardneho prac. casu na vypocet nezapocitaval (lebo sobota). ale do odprac. ano.

Je jeden meter a prave preto sa fomd prac. casu pre vsetkych pocita aj so sviatkami.
Simon.ka
11.10.13,10:51
Prepacte, ale ja tomu nejako nerozumiem :-(((
napr. oktober 2013. Pracovny fond je 176h - cize moja kamoska v druhej firme musi odrobit 176hodin, aby dostala plnu mzdu, ale my vsetci v nasej firme 184hodin!!!(lebo v oktobri je sviatok-a je jedno, ci sme v praci or nie. a priplatok tiez nedostavame, ak ho aj robime ;-))