rado3105
05.10.13,10:52
Uz dlhsie mam problemy s orange DSL pripojkou. Sekaju mi youtube videa aj pri nizkom rozliseni. Taktiez seka aj internet - vypadky. Co som sa pytal znamych tak to iste im robi aj Telekom DSL. Zacalo to ako presiel Telekom na VDSL. Z Orangu vyjadrenia trvaju dlho. Raz restartovali nejaky zariadenie a slo to dva dni. Teraz znova...a cakam na odpovede.... Robi to aj Vam?
Rudolf Kubík
05.10.13,20:07
Problém je v tzv. peeringu. Chyba je niekde v linke medzi Slovenskom a Googlom (Youtube patrí Googlu). Tvoj internetový operátor, to môže ovplyvniť vyjednávaniami s obchodnými partnermi, prípade v nakúpení lepšej linky na Google, alebo inštaláciou Cache servera spoločnosti Google. Bohužiaľ všetko sú to náklady navyše a tak veľkú ochotu z ich strany nečakaj. Ja som regionálny poskytovateľ a podobný problém som riešil cca pred 6 mesiacmi.
rado3105
06.10.13,11:15
Problem je ze niekde to ide a niekde nie. Co to maju viaceri znami tak napr. pri 5mbit/s programe im to ide dobre aj 1080 videa, pri 15mbit/s to blbne..... Neriesil by som to orangom ale v danej lokalite nic ine sucejsie nebolo. Zaujimalo by ma ci podobne problemy su aj u Telecomu.... alebo to robi len Orange DSL...