kristina11
19.03.06,13:53
Dobrý deň,

SZČO (spracovanie dát na internete) si chce znížiť svoje príjmy (na poslednú chvíľu ako inak) a uvažuje, že si od priateľa akože prenajme počítač na celý rok 2005.
Priateľ mal len príjmy zo závislej činnosti (cca 200 tis.).
Ak by si medzi sebou uzatvorili zmluvu na 21 000,- je tento príjem u priateľa oslobodený, t.j. nespočítava sa mu s príjmom zo závislej činnosti, takže si ho nemusí uvádzať do daň.priznania? Alebo ho musí uvádzať do DP ako príjem z prenájmu hnuteľnej veci a zdaniť?
SZČO nemá vo svojom majetku zaradený žiadny iný PC.
Ďakujem veľmi pekne.
Zita5
19.03.06,12:55
Dobrý deň,

SZČO (spracovanie dát na internete) si chce znížiť svoje príjmy (na poslednú chvíľu ako inak) a uvažuje, že si od priateľa akože prenajme počítač na celý rok 2005.
Priateľ mal len príjmy zo závislej činnosti (cca 200 tis.).
Ak by si medzi sebou uzatvorili zmluvu na 21 000,- je tento príjem u priateľa oslobodený, t.j. nespočítava sa mu s príjmom zo závislej činnosti, takže si ho nemusí uvádzať do daň.priznania? Alebo ho musí uvádzať do DP ako príjem z prenájmu hnuteľnej veci a zdaniť?
SZČO nemá vo svojom majetku zaradený žiadny iný PC.
Ďakujem veľmi pekne.


Za tú cenu prenájmu kúpi aj nový , treba uvažovať , aby v budúcnosti mu takýto prenájom nebol vyvrátený .
kristina11
19.03.06,13:08
SZČO si chce kúpiť nový počítač, ale až v roku 2006. Teraz sa hlboko zamýšľa nad tým, ako si znížiť príjmy za rok 2005.
Zita5
19.03.06,13:12
SZČO si chce kúpiť nový počítač, ale až v roku 2006. Teraz sa hlboko zamýšľa nad tým, ako si znížiť príjmy za rok 2005.

Pozri nie je to zakázené , ale som Ťa upozornila na prípadné riziko.
stuko
19.03.06,13:17
Za tú cenu prenájmu kúpi aj nový , treba uvažovať , aby v budúcnosti mu takýto prenájom nebol vyvrátený .

ak si uz chce znizit tie prijmy nech sa dohodnu aspon na mensej sumy, lebo toto by nepreslo
Zita5
19.03.06,13:23
ak si uz chce znizit tie prijmy nech sa dohodnu aspon na mensej sumy, lebo toto by nepreslo

Dala som Ti síce súhlas , ale nie som presvedčená o tom , že sa uberajú správnym smerom , pretože dá sa zisťiť aj v počítači na čo bol používaný , no to už idem úplne do detailov , ale človek nikdy nevie čo ho možno čaká o pár rokov pri kontrole .Treba vždy myslieť aj na dôsledky konania .