mifo191
05.10.13,15:57
Na úvod veľmi pekne ďakujem za Vaše odpoveď. Zdedil som na dedine domček, kt. sa chystáme prerobiť. Momentálne, dávam do poriadku všetky papiere okolo neho a zistil som , že šachta na vodu i na kanalizácia ako časť plynofikácie je a ide cez susedov pozemok. Zatiaľ vzťahy máme celkom ok, to asi preto že sa moc nepoznáme a nevyskytol sa ešte žiaden problem, a práve preto, do buducnosti, by som bol radsej, keby inžinierske siete boli na mojom. Chcel by som od neho odkúpiť tých pár metrov, cez kt. vedú, naozaj ide o len pár metrov, ale ako som zistil tento pozemok má sused v záložnom práve. Informoval som sa v mojej banke, že ako to asi tak približne prebieha, kde mi bolo povedané tak v skratke, že banka to môžno odsuhlasi, ak sa ponukne pozemok v podobnej hodnote. Preto by som sa chcel opýtať,či má niekto s takýmto skúsenosť??
draik
05.10.13,15:19
Počas záložného práva by Vás to mohlo vyjsť draho, keďže za zmenu zmluvných podmienok v úverovej/záložnej zmluve + zápisy do katastra sa platí. Preto je potrebné si najprv všetko pozisťovať v úverujúcej banke.