pildo
06.10.13,10:19
Ahojte,

prerabam byt, steny som osekal az do tehal a jednu izbu - buducu obyvacku by som chcel komlpetne oplastit sadrokartonom a medzi sadros a steny dat mineralnu vatu 5-7cm hrubu pre zvysenie zvukovej izolacie.

chcem sa opytat, ci ma s tymto riesenim niekto skusenosti.

ako dosiahnut co najlepsiu zvukovu izolaciu? dat na stenu vatu a nechat aj vzduchovu medzeru medzi vatou a sadrosom, ci mozem dat vatu priamo na stenu a sadrokarton?

mam kupene aj izolacne pasy na konstrukciu. len neviem ci je lepsie pouzit ich na vsetjy C profily (teda sadrokarton - izolacny pas - profil), alebo staci dat tie pasy len medzi stenu a profil U. v kuchyni som daval do stropu 50w dvojpasmove repro a pasy som daval len medzi stenu a Ucka (aj medzi strop a zavesy) a konstrukcia nerezonuje vobec, ale v obyvacke chcem mat vykonejsiu aparaturu a rad by som si pustil hlasnejsie hudbu aj vecer. mam rad basove tony, takze preto sa chcem opytat, ci to ma zmysel.

ak by to malo zmysel, je treba davat medzi steny a vatu parozabranu a medzi vatu a sadrokarton paropriepustnu foliu? specialne by ma to zaujimalo pri obvodovom mure (cca 40cm hruby, duta tehla). bojim sa, ze posuniem rosny bod a bude sa mi tvorit plesen. avsak v miestnosti, tkoru chcem zvukovo izolovat mam len jednu stenu, ktora ma priamy styk s vonkajsim prostredim (stena s oknom).

chcem sa aj opytat, ci ked dam do druhej izby steny zo sadrokartonu (nahadzat to hrubou omietkou je horor, je to hrozne krive - kopec materialu a prace), tak ci bude obvodovy mur stale mat schopnost akumulovat teplo a ci tym neposuniem rosny bod blizsie do interieru a nesposobim tym plesnivenie muriva.

podlahu som vyriesil tak, ze som vyhadzal staru skvaru a dal tam 5cm tvrdenu zvukovo-tepelnu izolaciu (tusim Knauf PTN), na to parozabranu a na to 5cm betonoveho poteru, este ho musim ale nivelizovat.

mam aj dilemu, ci uz mozem robit konstrukciu, aj ked beton je v jednej izbe len 4-5 dni a vyliat to nivelakom az o min dalsich 5-6 dni.
Martin1310
06.10.13,11:25
No stým zateplovaním zvnútra je to také všeliaké aj ked ty to chceš kôli hluku ale v zásade je to to isté. Daj si vyhladať zateplenie zvnútra a najdeš o tom dosť.Ja som tiež pri vyrovnávaní stien použil túto metodu ale iba na vnútorné steny a aj tam som daval aj parozabranu a snažil som sa aby bola aj funkčná, Pretože aj vnutorná stena sa v rohu zvečša stretáva z vonkovou a práve v tom rohu by to mohlo začať plesnivieť.
Izoláciu som nedával, bál som sa že keby sa do toho relativne chladného priestoru medzi izoláciou a stenou dostala nejaká vlhkosť tak by sa tam zrazila na vodu.
pildo
07.10.13,10:57
Ja som tiež pri vyrovnávaní stien použil túto metodu ale iba na vnútorné steny a aj tam som daval aj parozabranu a snažil som sa aby bola aj funkčná,

ako to myslis, ze si sa snazil, aby bola funkcna? myslis tym, ze si prekryval parozabranu a este spoje prelepil?
Martin1310
07.10.13,18:49
Ja som tiež pri vyrovnávaní stien použil túto metodu ale iba na vnútorné steny a aj tam som daval aj parozabranu a snažil som sa aby bola aj funkčná,

ako to myslis, ze si sa snazil, aby bola funkcna? myslis tym, ze si prekryval parozabranu a este spoje prelepil?


No tak to je v podstate normálne že sa prekladá a lepí ide oto že sa to dá aj odfláknuť aj spraviť poriadne a toto nieje až taký problém.Horšie je to skôr s utesnením okolo zásuviek,vypinačov a všeliaké tie detajlíky okolo rohov a tak.
pildo
08.10.13,08:00
Ja som tiež pri vyrovnávaní stien použil túto metodu ale iba na vnútorné steny a aj tam som daval aj parozabranu a snažil som sa aby bola aj funkčná,

ako to myslis, ze si sa snazil, aby bola funkcna? myslis tym, ze si prekryval parozabranu a este spoje prelepil?


No tak to je v podstate normálne že sa prekladá a lepí ide oto že sa to dá aj odfláknuť aj spraviť poriadne a toto nieje až taký problém.Horšie je to skôr s utesnením okolo zásuviek,vypinačov a všeliaké tie detajlíky okolo rohov a tak.

nemas nahodou fotky, ako si to robil okolo rohov, vypinacov a pod? myslis, ze parozabranu mam davat na vsetky steny, ci staci len strop a vonkajsia stena?
Martin1310
08.10.13,14:21
fotky nemám ale lepil som to PU tmelom, trošku papračka. Strop a vonkajšie steny určiťe, vnútorné steny by sa v podstate nemuseli ale aj tie sa zvečša stretávajú s vonkajšími takže ja som dal parozábranu aj tam.
Všeobecne ale nieje moc vhodné takto zvnútra izolovať steny.Nemusí sa stať nič ale môže to za tou izoláciou plesnivieť.
Doporučoval by som ti si prečítať niečo o zateplovaní zvnútra aj tu na porade sa nájde o tom dosť.Proste sú názori že je to blbosť zateplovat zvnútra a sú názori že je to vporiadku a každý má kopec argumentov. Ja som toho názoru že záleží od konkrétnej situácie niekde to ludom plesnivie niekde nie. Ved vieš niekto postaví skrinu k stene a už toto spôsobí plesnivenie steny, Niekto iný má takto skrinu 50rokov a plesen nikde.