kojban
06.10.13,10:54
Mám riadny pracovný pomer na dobu neurčitú. Mám exekúciu, ktorú mi mzdárka riadne strháva a posiela exekútorovi. Mám možnosť privyrobenia si formou brigády, cez personálnu agentúru, kde by som mesačne zarobil okolo 200€ netto. Chcel by som sa opýtať, koľko mi môže exekútor z tohoto príjmu strhnúť? Môže mi vziať všetko? Som ženatý /manželka v spol.domácnosti/ a máme 3 nezaopatrené deti. Ďakujem za pomoc a radu.
Miro
Mila123
06.10.13,09:30
Mám riadny pracovný pomer na dobu neurčitú. Mám exekúciu, ktorú mi mzdárka riadne strháva a posiela exekútorovi. Mám možnosť privyrobenia si formou brigády, cez personálnu agentúru, kde by som mesačne zarobil okolo 200€ netto. Chcel by som sa opýtať, koľko mi môže exekútor z tohoto príjmu strhnúť? Môže mi vziať všetko? Som ženatý /manželka v spol.domácnosti/ a máme 3 nezaopatrené deti. Ďakujem za pomoc a radu.
Miro
nie, nemôže ti ani v agentúre všetko zraziť a neposlať ti nič.....
exekúcia aj v agentúre, tým, že je to druhé zamestnanie sa rieši presne tak isto ako aj v riadnom zamestnaní....

podľa toho, či je to prednostná, či neprednostná zrážka sa zráža z 1/3 alebo i z 2/3 mzdy-......
čo môže exe urobiť, keď vie , že máš druhé zamestnanie? použite § 88 zákona č. 233/1995 v pl. znení.....t.j. môže sa stať, že ti druhý ZĽ nebude odpočítavať základné sumy na teba a tvoje vyživované osoby......

a druhom zamestnaní zarobíš menej ale viac ti budú zrážať ako v prvom.......(môže sa stať ale i nemusí.....dlh budeš mať skôr splatený , resp. nebude až tak drahý)
kojban
07.10.13,08:30
Mila,ďakujem za odpoveď ..