Zablacky1212
06.10.13,12:52
Dobrý, každé ráno kupujem noviny do kaviarni pre zákazníkov, aby mohli čítať pri kávičke. Môžem to dať do nákladov a na aký účet? Nepredávam ich.
Ďakujeeeem.
Zablacky1212
06.10.13,13:56
A ešte jedna vec mi naapdla...ked je na tom bločky okrem novín aj raňajky čašníčky :-/
....čo s tým? Môže sa z bločku zaúčtovať iba noviny a ostatné nie alebo ako???
Andrej13
06.10.13,14:04
No, odporúčam nájsť účtovníčku. Ale k odpovedi:
1. do daňovo uznaných nákladov môžeš zaúčtovať náklady potrebné na dosiahnutie zisku. V praxi, môžeš si tam zaúčtovať čo chceš, len si to v prípade daňovej kontroly musíš vedieť obhájiť so zreteľom na predchádzajúcu vetu, inak ti to dodania.
2. ak ich chceš dať do nákladov účtoval by som na 501 analytiku.
3. ak máš na bločku nákup materiálu do spotreby a raňajky, môžeš časť zaúčtovať ako nákup materiálu a druhú ako raňajky, takže môžeš časť zaúčtovať ako 501 a druhú ako nedaňové náklady. Ale pozor, ak tie raňajky nepreplácaš z pokladne, tak by to malo byť účtované trochu inak.
Zablacky1212
06.10.13,14:15
No veď práve, že nepreplácam. To len im ťažko vysvetliť, že to čo si kupujem pre seba je jedna vec a to čo pre firmu druhá. a stými novinami som si aj myslel leno som si nebol na 100% istý tak sa radšej opýtam.
Andrej13
06.10.13,15:50
Tým pádom by som účtoval iba o nákupe novín, no najlepšie by bolo kupovať na dva doklady.
Zablacky1212
07.10.13,06:48
No veď mne je to jasné... ale keď už sa stalo tak som chcel vedieť či nebude problém zaúčtovať tie noviny aj z takéhoto bločku. Ďakujem.