gocnik
06.10.13,17:59
Dobrý deň, potreboval by som poradiť vo veci ktorá je mi proti logike.&jedná sa o vyplatenie za službu TV ktorú som omylom vyplatil o týždeň neskôr.Spoložnosť si vyúčtovala poplatok za upomienku ktorú však zaslala až z ďalším šekom.Pre upresnenie, 22.9.2013 som vyplatil, Oni obdržali 23.9.2013 a upomienku vystavili 1.10.2013 de fakto po tom ako už peniaze mali na účte.Pýtam sa mali na to právo,ak si účtujú za oneskorenú platbu môže sa to volať upomienka, z právneho hladiska je to v poriadku.Jedná sa o Frresat UPC chcú po mne 1 euro vo veci sa nejedná o výšku sumy ale o princíp.Ďakujem
AmmiS
06.10.13,18:07
Je potrebná sa pozrieť do zmluvy, čo presne obsahuje v rámci poplatkov za neskoré uhradenie faktúry. Podľa toho sa dá zistiť, či upomienka spoplatnená 1€, ktorú vám za omeškanie platby poslali je v súlade so zmluvnými podmienkami, alebo nie je. Je v podstate jedno, kedy upomienku vystavili, pretože to nemení fakt, že ste boli v omeškaní s platbou. Otázne ale je, čo a ako môžu účtovať ("pokutovať"), keď taká situácia nastane (preto pozrieť zmluvu).