lyduska2002
06.10.13,20:01
Zdravým všetkých ochotných...mam trvaly pobyt vo viedni, a nedávno som sa vydala...bola som si zmeniť meno, tak mi vzali občiansky aj pas, som momentálne bez dokladu...ale vodičák mi vymeniť nechceli, vraj si mam ist do rakúska, čo sa mi zdá trocha divné...nedá sa to vybaviť na slovensku,nerozumiem velmi dobre prečo,ak by ste boli niekto zbehlejší v tomto a poradili mi...prípadne kde v AT si to mam vybaviť...dakujem krasne
arizona
06.10.13,19:04
Ak si sa vydala do AT a mas manzela rakusana tak ten urcite bude vediet poradit,kde sa v AT vybavuju vodicaky.
Alebo sa informuj na najblizsej Policii, tam ti vysvetlia, co treba.
lyduska2002
07.10.13,05:06
keby to bolo takto tak určite nehladam radu tu...manžel je slovak aj svadba bola na svk...dakujem
ivka70
07.10.13,06:47
Zmeny vodicskeho preukazu po platnosti vykonava stat, kde mas TP.

http://www.euroinfo.gov.sk/vodicske-preukazy-v-eu/

V Rakusku sa obrat na: Okresné úrady (Bezirkshauptmannschaft); úrady spolkovej polície (Bundespolizeidirektion)

Rovnako obciansky preukaz si mala na SK vratit, ked si si TP zmenila do Viedne.
arizona
07.10.13,07:40
aha, oki, z tvojho prispevku som myslela, ze je rakusan a ze si sa vydala a odstahovala k nemu...
lyduska2002
08.10.13,06:55
no to mi už všetko vzali ostal len vodičak so starym menom, ale to by som si najskor mala počkať kym príde pas však? a určite budu chcieť aj sudne preloženy sobašny list? dakujem krasne za dôležitu a nápomocnú info. :)