Milada789
07.10.13,08:45
Chcela by som sa informovať či musím byť prítomná na pojednávani. Súd o starostlivosti,stretavaní a výživné už mám za sebou,ale rozvodu sa už zúčastniť nechcem. Dôvody sú tie,že nemôžem počúvať tie klamstvá. To špinenie na mna keď som nič neurobila a jediné čo im ostáva,že si musia vymýšlať a ja neznášam klamstvá.Takže môže ma tam zastupovať právnik? a ak nie,možem požiadať o zmenenie sudcu? mam na to dôvody.dakujem za odpovede
misoft
07.10.13,08:57
Nie dobrý nápad! Neúčasťou sa nebudeš môcť účinne brániť voči výrokom protistrany - a podľa jeho argumentov bude potom súd postupovať. Právnik môže zastupovať, ale je otázka - bude vedieť účinne reagovať na protistranu?
taiko
07.10.13,09:20
ked tam budes, mozno Ti situaciu ulahci, ked si protistranu predstavis v nejakej smiesnej siutuaci, napr. ako sedi na zachode. Popripade ho mozes polutovat, aky je to nestastnik, a kam sa to az dostal, ze musi takto klamat. (samozrejme za predpokladu ze naozaj klame). Ked sa niekto takto sprava, je to naozaj polutovania hodne, takze sa ani nebudes musiet moc premahat. Ked v Tebe vzbudi lutost, nebude miesto na hnev, nenavist a odpor.
lujza.j
07.10.13,10:30
Nechapem naco sa ludia zbytocne rozpisuju o klamstve uz ani nehovorim.....robit teatro pred cudzimi ludmi,ktori rozhoduju vlastne o veciach do ktorych ich nic nie je!! Stale hovorim ze relaciu:Sudna sien treba zrusit.....
Treba ist....mozno rata s tym ze nepojdes....taku radost mu neurob...!!! Drzim palce
promont maja
07.10.13,11:30
... ja už len dodám, že je dôležité, čo bude v zápise z pojednávania ... na toto si musíš dať pozor ... hlavne, ak bude ďalšie pojednávanie v rámci vysporiadania bezpodielového spoluvlastníctva ... teda ak bude na pretrase majetok ... a nemôžeš sa tomu vyhnúť, ak máš deti ... musíš myslieť aj na to ... ak teda chceš deťom aj niečo zanechať ... samozrejme, ak je čo ...