vladza
07.10.13,10:24
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné vykonávať absolvenstkú prax mimo miesta bydliska. Na ÚPSVaR mi bolo povedané, že zákon sa menil a že už to nie je možné. Neviem sa dopátrať k dokumentu, ktorý by jednoznačne potvrdil tvrdenia pracovníčok ÚPSVaR. Ďakujem za odpoveď
kn-alka
07.10.13,08:28
to je zasa čo za blbosť? je keď bývam v zapadnutej dedinke, kde nie je žiadna firma, nemôžem vykonávať absolvenskú prax?
Podľa mňa blbosť.
misoft
07.10.13,08:48
http://www.upsvar.sk/tv/oddelenie-aktivnych-opatreni-trhu-prace/nastroje-aktivnych-opatareni-na-trhu-prace/51-absolventska-prax.html?page_id=274894
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5 - §51

O mieste vykonania ani slovo - jediná zmienka - trvalý pobyt v územnom obvode úradu.

Pripomeň na ÚPSVaR ich vlastný zákon 5/2004 Z.z. Zákon o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov - nech si ho poriadne preštudujú, inak títo štátni úradníci tam nemajú čo hľadať. Možno by to i ministra zaujímalo, ako jeho podriadení úradníci zákony ovládajú a ľudí buzerujú.
vladza
07.10.13,16:56
no som zo Sp. Novej Vsi, bolo mi povedané, že môžem byť iba v mieste, kde som evidovaná (zabudnuté dedinky majú ÚPSVaR v okresnom meste alebo väčšom, asi takto to mysleli)...ale ďakujem, som rada, že nie som sama toho názoru
vladza
07.10.13,16:59
Veď to, že nikde som o tom nenašla ani slovo, prečítala som si zákon na www.zbierka.sk, info na web-e ÚPSVaR a nič, preto som sem napísala otázku, aby som sa utvrdila v tom, čo som sa sama dozvedela. Ďakujem.
vladza
16.10.13,13:07
inak bola som opäť na úpsvar a tentokrát mi povedali, že si mám vybaviť prechodný pobyt a tým pádom ma preradia do evidencie iného mesta a môžem si vybavovať absolventskú prax
misoft
16.10.13,15:50
Pekná sprostosť z huby štátneho úradníka - ak by ti to dali aj písomne - jóóóój - média by si poriadne zgustli na celom ministerstve, ministrovi i úradníkoch (sa len čudujem, čo za k*k*ti a p**e na úradoch sedia a prachy berú, keď ani zákony nevedia - jááááj - na inom ministerstve majú rodinno-susedský klan........)