esef1
07.10.13,11:15
Dobrý deň, začiatkom roku 2009 mi prišla od Centrálneho depozitára cenných papierov,a.s. faktúra so splatnosťou 28.2.2009. Vzhľadom k tomu, že to bola pomerne vysoká čiastka za vedenie cenných (bezcenných) papierov, tak som túto faktúru nezaplatil. V tomto roku, presne 25.2.2013 dal Centrálny depozitár túto vec na súd a súd vystavil Platobný rozkaz, ktorý mi bol doručený 1.10.2013.
Aká je prosím v tomto prípade premlčacia doba? Môžem dať odpor proti tomuto platobnému rozkazu z dôvodu premlčania?
Uvádzam, že ja som fyzická osoba - nepodnikateľ.
ALBO
25.10.13,08:08
Mne tiež včera prišlo rozhodnutie súdu. Ale ja problem vidím aj v niečom inom. V roku 2009 nám všetkým popricházali tieto Fa, potom sa vymyslelo nezmyselné ustanovenie o darovaní akcií, namiesto toho aby si urobili poriadok v depozotári sami. Napriek tomu som išla v 2010 akcie darovať fondu. Lenže darovať som mohla len tie, ktoré ešte v depozutári boli zapísané. O tie my znížili cenu poplatku. Chcú teraz zaplatiť za tie, ktoré som vlastne darovať nemohla, pretože ich firma dala z depozitára odpísať. To znamená ešte menejcenné ako tie , ktoré som darovala. A teraz nech mi niekto povie , kto mohol takto debilne riešiť v zákone tento problém. A či depozitár má vobec právo tento poplatok vyberať. Takže ešte raz : v roku 2008 som mala akcie firmy A aj B-obe zlikvidované . Obidvoje boli zapísané v depozitári a teda aj na mojom výpise v roku 2008. V roku 2009 firma A sa dala vymazať z depozitára a teda aj na mojom výpise uz boli len akcie firmy B. Logicky som nemohla darovať fondu akcie firmy A a za tie mi teraz účtujú poplatok. To je ako v kocúrkove, ako pri tom čipovaní zvierat. Kto vymyslel takéto riešenie problemu bol uplne nekompetentný. No a otázka mám to vobec plaťiť.?
Rieši sa niekde tento nesúlad?