hostiska
07.10.13,11:20
Budem sa isto opakovat,ale chcem to mat uz jasno.
Nedoplatok zamestnanca zrazim ZC v mzde ako zrazku po zdaneni,alebo ako??? Mam MRP a tam si len zadam ako dalsiu polozku,ze zrazka a sup s nedoplatkom tam,alebo ako to mam urobit?

Predtym to ovplyvnovalo zaklad dane a pri RZD mi to bralo k sume odvodov na positnom, ako to ma byt spravne teraz....prosim poradte mi niekto...

Mam to len normalne odratat z CISTEJ mzdy ZC, alebo je to komplikovanejsie..a potom pri RZD to priratam jednoducho k odvodom do ZP???
Dakujem
daslo
07.10.13,10:22
Ak ti vysiel nedoplatok z RZZP, tak to odratas od cistej mzdy, lebo sa to tyka prijmov predchadzajuceho roka. Ked budes robit rocne zuctovanie za rok 2013, tak ti to nebude nikde figurovat, podla mojho nazoru.
hostiska
07.10.13,10:32
..no ja som si to tiez prv myslela, ze z cistej mzdy,ale konzultovala som to s jednou pani a ta mi vravela, ze nie, ze to am ponizit zaklad dane v ten dany mesiac...neviem fakt som zufala..vyplaty klopu na dvere a ja to tu riesim.....
J+K
07.10.13,10:40
Ja v programe mám špeciálny kód RZ ZP zamestnanec, kde zadám sumu, program mi to priráta k poistnému, takže nedoplatok reálne dozráža a aj odvedie do príslušnej zdravotnej poisťovne. Zároveň sa zaplatený nedoplatok poistného zohľadní pri výpočte mesačného preddavku na daň.

Takže by som si asi zavolala programátorom, pod aký kód to treba správne zadať :)
Andyke
07.10.13,12:09
vo WIN verzii: kód 705
hostiska
08.10.13,05:40
...volala som do ZP VSZP a tam mi povedali, ze nedopaltok resp preplatok enma nijakym sposobom ovplyvnit vysku preddavku v ten dany mesiac kedy to ja idem zuctovat ZC. Vraj nijako nevstupuje do VZ ani nic.
hostiska
08.10.13,05:41
..ano presne aj ja to mam pod tymto kodom 705, ale ked to tam zadam tak mi to ovplyvni vysku zakladu dane a tym si nei som ista...ale tak asi to tak ma byt :)
Andyke
08.10.13,16:21
znižuje základ dane v danom mesiaci
Mila123
08.10.13,16:25
áno, je to správne, aj ja by som tak postupovala....Andyke má na 1000 % pravdu.....
Andyke
08.10.13,16:26
do VZ nevstupuje, ale nedoplatok uhradíte do ZP v lehote splatnosti a pod VS aký Vám určili vo výkaze nedoplatkov.
J+K
17.10.13,05:48
Zrážaný nedoplatok neovplyvní VZ v aktuálnom mesiaci. Ovplyvní iba výpočet preddavku na daň. Takže VŠZP podala za seba správnu odpoveď :) Ale dostať nedoplatok zamestnanca na mzdový list sa nejako musí, takže zadať ho v mzdách určite treba. A tiež ho zaplatiť musí zamestnanec, preto sa zohľadní pri výpočte preddavku na daň.