Nemčovičová
07.10.13,13:52
ja by som sa chcela opýtať na plnenie PZP z tej druhej strany, keď ja som ten vinník dopravnej nehody a poisťovňa nechce uznať plnenie poškodenému.
Riadne a včas som nahlásila poistnú udalosť a poškodený ma teraz bombarduje, že mu poisťovňa píše, že sa udalosť tak nemohla stať a preto mu nechcú preplatiť škodu.
Chce m sa opýtať len to, či môže voči mne či už poisťovňa, alebo poškodený žiadať nejaké odškodné, alebo plnenie. Ja som si povinnosti splnila.
Prečo poisťovňa nechce preplatiť neviem, boli sme riadne na obhliadke aj ja aj on - škoda nieje až takého rozsahu, aby bolo treba volať políciu - skrátka poisťovňa z nás z obidvoch urobila podvodníkov.
draik
07.10.13,13:12
Poškodený musí komunikovať iba s poisťovňou a prípadne žalovať iba ju. Ak ste si splnili všetky povinnosti, nebol tam alkohol, máte zaplatené PZP, tak to pre Vás skončilo.
Sadzby poistného z PZP klesli, tak poisťovne hľadajú cestu, ako zamietať plnenie z PZP. Potom na to môžu doplatiť aj tí, ktorí mali tú smolu, že im niekto skutočne poškodil auto. Nehovoriac o amortizácii.
misoft
07.10.13,15:30
Ty komunikuješ/hlásiš svojej poisťovni, on komunikuje/hlási svojej poisťovni. Vy dvaja už teda nemáte so sebou prečo komunikovať - nech komunikujú medzi sebou poisťovne. Odkáž mu, že nech si urobí poriadky so SVOJOU poisťovňou sám, ty si si svoju povinnosť splnila a tým to pre teba hasne!
bodliak
07.10.13,18:23
Všetky oprávnené nároky poškodeného za teba hradí poisťovňa, v ktorej máš uzatvorené PZP. Nič mu neplať, nič mu nepodpisuj, nič mu nesľubuj. So všetkým ho odkáž na poisťovňu.
Pokiaľ by neuspel a obrátil sa na súd, môže súdnou cestou chcieť plnenie aj od Teba, ale znova, ty prizveš svoju poisťovňu a plnenie (ak mu súd dá zapravdu) je len na poisťovni.


Poisťovňa skúša. Pri nízkych sumách ľudia rezignujú a poisťovňa ušetrí...
Martin1310
07.10.13,19:24
Ono to že sa k nehodám nemusí vždy volať policia má aj svoje nevýhody,poistovni to dáva priestor na špekulovanie.
Ale nieje sa ani moc čomu čudovať pri tolkých podfukoch čo sa na ne spraví.