Zaba115
07.10.13,14:17
Dobry den.
Mam problem ohladne mojho exmanzela a jeho rodiny.
Vec sa ma tak ze este pocas manzelstva moji svorkovci poslali na moj ucet vacsi obnos penazi ( na moj ucet preto , ze manzel ma obrovske dlhy na daniach-urobil danovy unik vo vyske 95tis€ asi 15 rokov predtym ako sme sa spoznali a nema na seba pisany ziadny majetok a nema ani ucet v banke lebo by mu to samozrejme zobrali) O tychto peniazoch mi vtedy este manzel tvrdil ze su jeho. Bola to asi polovica sumy za predaj bytu v ktorom zil ale ktory bol samozrejme pisany na jeho rodicov ako aj vsetko ostatne ako auto a podnikanie. Tieto peniaze boli pouzite ako zaloha na kupu domu. Avsak z manzelom sme sa rozisli /rozviedli a ja som mala v plane manzelovi vratit vsetky peniaze po odratani sumy ktoru si z nich zobral na prevadzkovanie svojho podnikania (kt. ako som spominala je tiez pisane na jeho otca)
Avsak este skor ako prislo k rozvodovemu konaniu mi prisiel vyhrazny dopis od mojich svokrovcov nech im vratim peniaze ktore som si od nich pozicala. Vyhrazali sa trestnym stihanim za podvod a podobne. Vymyslaju si ze som pod psychickym natlakom na ich syna od nich tie peniaze dostala.
Vsetko su to ale vymysli.
Ale ja som si od nich nikdy nic nepozicala a ani od nich peniaze nepytala. Dokonca som svojho manzela zivila ja lebo jeho dlhy boli vacsie ako jeho prijmy cize po zaplateni vsetkych pohladavok mu na zivot neostalo nic.
Preto som im ponukla ze polovicu tej sumy im vratim nakolko tie peniaze nam poslali pocas manzelstva ( patria do BSM) cize tu druhu polovicu nech pytaju od svojho syna. Lenze oni to neprijali a chcu celu sumu ,lenze to by som im musela vratit aj to co manzel investoval do podnikania svojho otca( na co nemam dokazy, mam iba par tisic ktore viem dolozit vypismi z uctov, ostatne som manzelovi davala v hotovosti)
Ako vidite moje sance na sude?Aku mam sancu to vyhrat na tu polovicu?
arizona
07.10.13,12:50
a preco zakladas behom 7 minut rovnaku temu pod inym nazvom? Nestaci ti jedna?
buchač
07.10.13,12:52
" Možu ma obviniť z podvodu? "

...nuž .......MALI BY ............
Zaba115
07.10.13,13:25
tu diskusiu som potom zrusila. Staci mi uplne jedna
Zaba115
07.10.13,13:26
Mali by? a za co? Ja som od nich penaize nikdy nepytala...to skor moj manzel s nimi na mna urobili podvod lebo manzel tvrdil ze peniaze su jeho a nie su...
pepsikova
07.10.13,13:32
...tvoje šance na súde?..fuha!..počas manželstva ste mali spoločný majetok a spoločné dlhy!!!...čudné, že manžel mal zablokovaný účet a ty nie..
..vedela si o jeho "čiernom" podnikaní a nevadilo ti to...vyzerá to tak, že svokrovci ťa majú v hrsti- ale argumentovať proti ich výhražnému listu môžeš tak, že im vysvetlíš vtedajšiu situáciu ich syna, podnikanie na meno svokra - jeho otca, ktorý je tým pádom tiež namočený v trestnej činnosti a doložíš, že majetok sa bude deliť tak, ako ty chceš a nie tak, ako oni chcú,lebo ich syna si živila ty...a ak nebudú súhlasiť, tak môžeš podať trestné oznámenie za to, že manžel investoval do podnikania jeho otca, ostatné splácal na dlhy, nedával ti peniaze na živobytie a ty tie peniaze chceš naspäť...
..je to o hubu a súdne konanie na dlhé prieťahy, ale dala si aj dosť málo info, aby sme boli múdrejší...ponúkni polovicu a ak nebudú súhlasiť, -nech sa súdia...ale predtým im vysvetli situáciu!..
Zaba115
07.10.13,13:42
Ano kedze dlhy manzel mal uz 15 rokov pretym ako sme sa spoznali tak moj ucet nebol zablokovany lebo som bola jeho vyhradny majitel...cierne podnikanie to nie je kedze na to nie su ziadne dokazy..podnika otec a syn je zodpovedny veduci (oficialne)
Polovicu som ponukla, kedze aj dlhy patria do BSM. Oni to vsak odmietli a chcu celu sumu a pritom sami vedia ze niekolko tisic z tych penazi islo do podnikania. Ako som uz sponimala nie vsetko viem dolozit vypismi z uctov kedze niektore peniaze som manzelovi proste vybrala z banky a dala do ruky.
Proste je to nefer ze odomna ziadaju aj to co vedia ze ich syn dal do podnikania. Trestne oznamenie podat menozem kedze dost veci islo priamo z mojho uctu cize evidentne som o tom vedela.
Ide len o to ze oni tvrdia ze som si peniaze pozicala a ja som si nepozicala...nemaju ziadny papier nic...cize nemyslim ze mi dokazu pozicku lebo nemaju ako...mam vela svedkov kde manzel hovoril ze su to jeho peniaze...
Moja otazka znie ak to patri do BSM tak mozu odomna chciet len tu polovicu ?
Zaba115
07.10.13,13:46
Este k tomu ze som ich syna zivila sa vyjadrili ze v manzelstve mam vyzivovaciu povinnost a ze tym padom ich nezaujima ze som za manzela platila dlhy.
arizona
07.10.13,13:50
A ako si ju zrusila???? Lebo na zrusenie temy nemas opravnenie. Vymazat duplicitnu temu moze iba moderator.
pepsikova
07.10.13,13:51
...akože-v manželstve ide všetko na polovicu...aj vyživovacia povinnosť!..ponúkni polovicu a ak nechcú, nech sa idú súdiť!...vyjde napovrch kopa špiny z ich strany-ale na teba asi nepadne, lebo si ochotná dať polovicu..a neboj sa!..vyzerá to, že ťa zastrašujú..
Zaba115
07.10.13,13:56
on uz tam nie ci?
Zaba115
07.10.13,14:04
Uz som ponukla a odmietli...naozaj som dufala ze sa rozumne dohodneme lebo nechcem sa natahovat po sudoch ale nenecham sa ani vyuzivat.
To iste mi povedal aj pravnik ze to len zastrasuju ze dolezite je ze tie peniaze dali na moj ucet pocas manzelstva cize to spada do BSM a ze tym padom mozu odomna ziadat len polovicu. Lenze moj exsvokor ma velke znamosti kedze bol vysoko postaveny na policajnom prezidiu...bojim sa ze bude tahat za nitky...Moj exmanzel sa dokonca na rozvode priznal z dalsim danovym podvodom o ktorych som nevdela tak uz rozmyslam ze budem musiet pouzit aj to ked bude treba..lebo do zapisnice uviedol ze dostaval od zamestnavatela peniaze bokom...a kedze je dlzny danovemu uradu 95tic € tak by ich to asi mohlo zauijimat.
Zaba115
07.10.13,14:10
Vlastne som im ponukla viac ako polovicu..proste vsetko co ostalo z tych penazi. To co nestihol manzel minut ale oni to odmietli. Ja na tom nechcem zarobit...chcem mat pokoj ale nemienim im sponzorovat ich podnikanie. Dost ze som tam 2 roky robila zadarmo vo volnom case.