camaon
07.10.13,14:28
Vopred dakujem za akukolvek radu: Susedovi sme cca 14rokov vzad povolili stavbu dvojgaraze+sklad cca s kazdej strany od proti suseda do 1m. Strechou sa tento priestor stensuje 30-40cm Je to vedene ako nebytovy priestor Teraz po 14rokoch si zacal nad garazou bez nasho akehokolvek upovedomenia nadstavovat zevraj obytny priestor s 2 izbami. celkovu stavbu ide dvihat do 2,5metre do vysky. Je pravdou ze nase povolenie spred 14 rokov plati aj na prave prebiehajucu pristavbu a nemusi nas o nic nanovo ziadat. Dalsim golom je ze si do oboch stran od susedov umiestnuje dve dost velke okna . Sused tam ma dvor kde sedava a zdrzuje sa cele leto a mi si nanasej strane kazdorocne instalujeme bazen. pristavba nam uvedeny pozemok znehodnoti tien tam bude uz po 12hodine . Je mozne sa voci takemuto spravaniu branit .
arizona
07.10.13,12:36
Odkial ma take info, ze susedovi plati vase "povolenie" spred 14-tich rokov? Vy ste mu predsa podpisovali suhlas s garazou. Podla mna, teraz potrebuje nove SP
timotej
07.10.13,12:50
urcite potrebuje stavebne povolenie, minimalne je to zmena ucelu a pod.
v prvom rade by vam mali povedat na obecnom urade, ci ohlasil drobnu stavbu - i ked to asi podla popisu drobnej stavbe nezodpoveda. ak nebudu mat ziadne informacie, treba sa obratit na obec s podnetom - a tam by sa to malo doriesit. Keby na to mal stavebne povolenie, ako susedia musite byt o tom informovani s moznostou vyjadrit sa, ak nema - jedna sa o ciernu stavbu.
draik
07.10.13,13:03
Potrebuje stavebné povolenie, od Vás však nič nemusí žiadať. Vy ako účastníci konania sa k jeho zámeru môžte vyjadriť, vašimi pripomienkami sa bude zaoberať stavebný úrad.
camaon
07.10.13,13:36
miestneho uradu
vikinka
07.10.13,13:49
V stavebnom konaní podať námietku,máte na nárok ,od oznámenia staveb.úradu o začatí staveb.konania,nakoľko ako vlastník susediaceho pozemku,musíte byť oboznámení o začatí staveb.konania.Stavebný úrad sa tým musí zaoberať a ak aj tak vydá stavebné povolenie je možné podať odvolanie voči staveb.povoleniu, ktoré bude následne riešiť býv.kraský úrad dnes okresný úrad odbor bytovej politiky.
Richard
09.10.13,07:35
Uprav prosim nazov otazky na nieco vystizne.