Pipina88
07.10.13,21:04
Riesime sudny spor.. Ak ho vyhrame, dlznik nam musi zaplatit... Ak sa odvola, nariadi sa exekutor... A moja otazka je, mozem vobec niekedy dostat tie peniaze, ked dlznik nema ziadny majetok a pracuje v rodinnej firme ?
misoft
07.10.13,19:08
Dlho sa načakáš - ale, ak sa exekúcia rozbehne, stačí, aby čo i len nejakú sociálnu dávku dostal, exekútor po nej skočí. A ak pracuje v rodinnej firme - na zmluvu? Alebo len tak? To by zase zaujímalo kompetentné úrady!
Martin1310
07.10.13,19:32
Kde nič nieje sa nič nedá zobrať.
Možno sa mýlim ale mám pocit že ak pracuje pre rodinnú firmu,napríklad pre otca tak to je ťažko dokázať ak tam pracuje len tak bez zmluvy pretože vždy môže povedať že otcovi len nezištne pomáha a neviem či v prípade priameho príbuzného sa to automaticky bude považovať za prácu na čierno.Nikto mu predsa nemôže zakázať pomôcť otcovi. či ?
Pipina88
07.10.13,19:47
To neviem ako to maju vo firme..ale to je bohovske potom, to moze robit podvody kazdy clovek a ked na seba nema nic napisane, tak ho nic nepostihne??? Jak to moze takto fungovat?
Dáša_
08.10.13,04:21
ale na druhej strane, ten človek nikdy, kym bude na neho exekúcia, nebude mocť nič mať. Dá sa aj tak, ale je to hodne otravné.
Ingrid Ondruskova
08.10.13,05:13
Nezúfaj...môjmu otcovi dlžil jeden pako aj s úrokami cca 4.500,-EUR, na súd sme to dali až o niekoľko rokov,on si myslel že je to už premlčané, mal cca po 50tke, bola vystavená exekúcia a keď sa zamestnal /musel!!/ tak potom zíral jak puko, keď mu exekútor stiahol na plat, dnes je jeho dlh cez exekútora dávno splatený!!! celý život sa predsa skovávať taký dlžník nemôže...človek musí byť len veľmi veľmi trpezlivý kým budú všetky peniaze pod strechou!!!
misoft
08.10.13,06:57
Preto píšem - raz dôjde aj na neho. Dostane sa do dôchodkového veku (predtým nič akože nemal, myslel si - nič nebudem platiť), dostane dôchodok a exekútor po ňom skočí - dlžník sa bude čudovať, prečo? No hriechy ho dostihnú. Písal som v odpovedi - akonáhle čo len cent dostane, exekútor sa rozbehne.
Dáša_
08.10.13,07:15
jediný problém, že teraz nejak zvyšujú sumu, ktorá s anebude môcť z dôchodku splácať - trohu som stratila prehľad, tak neviem, či je to už platné a aj účinné.
Pipina88
08.10.13,12:20
A druha vec je tam - zmluva s jednym clovekom, majitel druhy clovek... Koho teraz zalovat????? :(
draik
08.10.13,13:23
Štátne sociálne dávky exekúcii nepodliehajú.
Okrem toho je potrebné nájsť exekútora, ktorý bude ochotný čakať a nenavrhne zastavenie exekúcie pre nemajetnosť povinného (=trovy konania bude znášať oprávnený).
marjankaj
08.10.13,13:30
No česi na to majú pekný výraz. Na svatého Dindy. Teda jindy.
Ak nemá majetok a zomrie, tak dediči určite nebudú chcieť zdediť tie dlhy. Teda odmietnu dedičstvo.

Kde nič nie je, ani čert nezoberie.

No po novom je to tak.
Firma narobí dlhy, tak ide do konkurzu. A ak nemá majetok tak dlžník zaplače nad výdelkom. A niektorí významní dlžníci dostanú generálny pardon. Stačí sa iba stať ministrom.
misoft
08.10.13,15:46
Dôchodky podliehajú exekúciám - to nie je štátna sociálna dávka.
http://www.lawblog.sk/pravna-pomoc/pravna-pomoc/moze-exekutor-siahnut-na-rodinne-pridavky
lulazz
27.10.13,19:12
Až tak skeptická by som nebola,teda podľa toho o akú sumu ide ;)
Pri fyzickej osobe,aj keď nič nemá,stále je možnosť vymoženia-každá FO je buď zamestnaná,alebo aj keď nieje,skôr,či neskôr sa zamestná,resp.bude poberať dôchodok,môže zdediť po rodičoch...a stále je tu taká vysnívaná možnosť,že dotyčný bude sám splácať...aj keď po troche,ale bude a je to predsa lepšie ako nič ;)
mareko
13.01.15,14:30
S tými podvodmi máš pravdu a aj to robí veľmi, veľmi, veľmi veľa ľudí....a nie len malých, bežných smtelníkov :(